EET od dnešního dne nebo odklad...

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

EET od dnešního dne nebo odklad...

#1 Příspěvek od Radimosso »

Zdar všem,
chci se poptat , jelikož jako řemeslník spadám do kategorie ,
která má ,počínaje dnešním dnem , vést hotovostní platby přes EET.
Něco jsem zaslechl o odkladu kvůli "epidemii " , ale co vlastně aktuálně platí?

Jak jste řešili EET v praxi ? Tahám sebou kufry s nářadím a ještě tahat tiskárnu a třeba tablet je docela nepratické.......

dík za názory :wink:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Zatím to neřeším. Mám jiné starosti a Alena myslím taky. Ano, původní termín 1. 5. byl odložen. Pokud splníš určitá kritéria, tak si pak můžeš požádat o vyjímku a používat paragony. To už se tady obsáhle řešilo, hledej. PS mám pocit že po tomto "průvanu" s virem bude asi stejně všechno jinak.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#3 Příspěvek od Radimosso »

Tak já celou dobu píšu na tiskopis Faktura za hotové...

Tisk EET mi nepomůže, protože nepíšu pořád ty samé položky a materiál se mění...

Takže fakturu budu psát ručně pořád a navíc přikládat papírek kolik jsem si vyúčtoval hotově...

Myslím, že to každého motivuje akorát k bokovkám.... :?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Tisk EET ti nepomůže k ničemu. Ten dáš navíc aby jsi byl pod kontrolou a to vždy, když přijmeš hotovost. Tedy i když vypíšeš FA za hotové. Bokovky je samostatná kapitola.
..to bude jen ňákej odpůrek

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Fakturu (případně dodací list) vystavuj stále i v budoucnosti. To nikdo nikde nezrušil a na ní máš mít napsán způsob úhrady, jestli na účet nebo v hotovosti. V případě zaplacení v hotovosti máš vypsat pokladní příjmový doklad vždycky a na něm účel úhrady, tj. za práci, zboží či co nebo úhrada faktury č. to a to. Až začne platit EET i pro tebe, tak budeš vydávat potvrzení o hotovostní úhradě ještě přes EET extra nebo si to dáš do NB a budeš tisknout pokladní příjmový doklad s kódem EET přímo.

Proč není zbylá vlna EET platná od 1.5.2020, jak vláda křičela na všechny strany, že to musí být a jede přes to vlak, to opravdu nevím. Pokud bych měl studovat zpětně všechny články, tak bych došel k tomu, že i polovina státu (zaměstnanců) je teď spravedlivě rozhořčena, protože OSVČ dále budou okrádat všechny a neodvádět daně! A protože se nikdo neozývá, tak je jasné že nejen státní instituce, ale i polovina národa nesou spoluvinu za další okrádání od OSVČ a že s tím vlastně souhlasí. Jak je to možné žít bez EET!!!??? A najednou zrazu naraz? Že by něco tomu stálo v cestě kvůli chřipčičce? Ne, jen to ukazuje na opravdový charakter toho, co to navrhoval.

Malá poznámka nakonec. Kdo podváděl předtím, bude podvádět i s EET. Neexistuje jediná možnost od EET, jak zabránit těmto podvodům ať si někdo vymýšlí co chce a zdůvodňuje to jak chce.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Radimosso píše:Myslím, že to každého motivuje akorát k bokovkám.... :?
Tak nejak.

Zacatek EET pro remeslniky odlozili na 3 mesice po ukonceni nouzoveho stavu.
Kdyz ale vidim jak vlada meni narizeni ze dne na den, kdy to opravdu zacne by si netippnul ani ten nejostrilenejsi sazkar.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#7 Příspěvek od tomasjedno »

Já bych si tipnul. V pátek se dozvíme z tiskové konference, že od pondělka. Akorát nevíme, který pátek to bude.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hubert_79 »

Nebo ještě líp - jak s modrýma zónama. Večer v devět vyhlásí, že od půlnoci. To by jim bylo podobné.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#9 Příspěvek od Radimosso »

Asi jsem moc poctivý, že chci vše mít OK... všechny školení, vše zaplaceno včas
a mít to i papírově OK

Asi to moc řeším a ti co na to kašlou , dostanou upomínku a pak to nějak vyřeší....

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#10 Příspěvek od milosak »

Agrofert odložil EET o 3 měsíce, ale čuchám, že vymyslí ještě něco
lepšího, aby poukázali, že řemeslnící kradli, kradou a budou krást do budoucna. Samozřejmě všichni bez rozdílu a 24 hod. denně.

Bohužel tohle funguje bezvadně a komunisti vymysleli a odzkoušeli již od
roku 1948, akorát potom vládla jedna strana, dneska Bureš ... je to smutný,
jak lze vymejvat mozky.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

Zase z toho děláte vědu . Nedělej si hlavu . Je to jen číslo . Stejně si budeš optimalizovat daně jako dřív . Nikdo neví ten rozpis . Tam šlo hlavně o to , že předtím např. hospody neměly téměř žádné tržby . Tímto se tržby ukázaly . A tak alespoň donutili "podnikatele" lépe si vymýšlet . Určitě se díky tomu nevybere víc . To se týká jen poctivců a špatných počtářů . Např. uplatnění vozidla-PHM do 60.000,- bez dokladu ze mne udělalo nevýdělečného . Tož tak .

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#12 Příspěvek od mi-ro »

Všici kradnů jen Babiš optimalizuje. Já jsem se už taky naučil optimalizovat. A myslete si o tom co chcete.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

Dělají to všichni bez vyjímky a přesto brečí . Nakonec chodil jsem do hospod až do dne zavření . Naposledy jsem byl v pátek večer . No a za poslední dva roky jsem NIKDY v hospodách účtenku nedostal . Jen co jsme byli s rodinou např. na večeři v "lepším" (maturity , plesy , výročí) , tak jsem lístek dostal . Prostě tam , kde byli zaměstnanci . No a tam byly pokladny již za bolševika .....

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

BOBOBO píše:Dělají to všichni bez vyjímky a přesto brečí .
Máš to trochu popletené. Pokud bys tomu jen trošku rozuměl, tak bys věděl, že "optimalizovat" jen tak nejde. Jde o tom řeč jen proto, že si tento výraz vymyslel někdo, kdo v životě na sebe sám nedělal a byl za svou práci vždy jen přeplacen. Pokud by měl jen jeden měsíc dělat vše sám za ty peníze, co dostane od zaměstnavatele, tak ti garantuji, že by se z toho prostě posral.
Nejen OSVČ, ale všechny i ty malé dobrovolné plátce DPH může stát zkontrolovat kdykoliv a jakoukoliv úlevu by si ten dotyčný potom "vypil" ztrátou na svém majetku a dost velkými pokutami. O tom lidé, co jsou někde zaměstnaní, tak nemají ani ponětí. Prostě typické hospodské řeči.

"Optimalizace" spočívá totiž pouze v tom, že si dá do nákladů jen to, co podle zákona může. U tohoto pak platí, že jen zloděj křičí: "Chyťte zloděje!" a v tomto případě je to většinou zaměstnanec některé firmy, co neví, co by si ještě ukradl domů a proto závidí těm, co dělají od rána do večera.

Chtěl bych jednou vidět nějakého zaměstnance, co by dal výpověď s odchodem např. k prvnímu červnu. Zároveň si od toho prvního června otevřel živnost, od toho prvního června si zajišťoval práci, udělal ji, prodal, spočítal si výdělek, dal na hromádku penízky pro sociálku, zdravotní pojišťovnu, daň z příjmu a prvního dalšího měsíce měl na ruku domů třicet tisíc čistého a od prvního dalšího měsíce zase znovu. Zatím nevím o žádném, ale seznam tlučhubů je plný.

Mimochodem, měl by stíhat ještě každý den aspoň dvě hodiny sedět v hospodě a kecat o hov.nu a jednou do týdne jít s rodinou např. na večeři v "lepším" (maturity , plesy , výročí) :wink:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Všichni starší podnikatelé jsou bývalí zaměstnanci . A stát toho povoluje tolik , že k danění téměř nic nezbývá . Už jsem to zde několikrát popisoval , co z života rodiny se dá naroubovat do podnikání . Asi si udělám bloček , abych nemusel ťukat stále dokola . Rozebírali jsme to zde cca před týdnem . No mohu to zkopírovat .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“