Indikace napeti pomoci rady barevnych LED

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
eboy
Příspěvky: 11
Registrován: 12 úno 2010, 01:00

Indikace napeti pomoci rady barevnych LED

#1 Příspěvek od eboy »

Zdravim,
potreboval bych poradit, jak realizovat zobrazovani urovne vystupu 0 - 5V DC (v realu spis 2V - 4V) pomoci 10ks barevnych LED. Jedna se o ovladani hracky z PC vystupu USB. Zarizeni by melo byt dost miniaturni, aby slo umisit primo na kablik (nejaka trubicka osazena LED). Cislicovy display mi nevyhovuje

Alternativne bych mohl pouzit i jiny zdroj - baterie, PWM - a treba Arduino Nano + BT. Zalezi, co je jednodussi a spolehlivejsi

Diky za pomoc

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#2 Příspěvek od Ondra2 »

Inu za mých telecích let se na to používalo toto: https://www.gme.cz/lm3914-dip18 ale stálo to rozhodně méně.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#3 Příspěvek od petrfilipi »

A277D nebo se před plyšákem prodával sloupek LED diod jako indikátor 0-1V. Třeba by to ještě bylo k prodeji.
Taky mrkni sem.
PF

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#4 Příspěvek od Cowley »

Pokud umíš pracovat s Arduino Nano, nevidím problém :)
Případně PICAXE či jiný malý MCU

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

eboy píše:Zdravim,
potreboval bych poradit, jak realizovat zobrazovani urovne vystupu 0 - 5V DC (v realu spis 2V - 4V) pomoci 10ks barevnych LED. Jedna se o ovladani hracky z PC vystupu USB. Zarizeni by melo byt dost miniaturni, aby slo umisit primo na kablik (nejaka trubicka osazena LED). Cislicovy display mi nevyhovuje

Alternativne bych mohl pouzit i jiny zdroj - baterie, PWM - a treba Arduino Nano + BT. Zalezi, co je jednodussi a spolehlivejsi

Diky za pomoc
No já teda moc nechápu, co chceš indikovat na digitálním výstupu indikátorem s lineární indikací. Na tom USB výstupu jsou jen impulsní data s úrovněma log.0 = přibližně potenciál GND a log.1 = přibližně Unap neboli cca 4,5-5V. Abys dostal napětí schopný indikace tím bargrafem, musel bys tam nejdřív mít nějakej D/A převodník, nepomůže ti jednoduchej analogovej integrátor, protože tím bys moh indikovat jen jednoduchou PWM - a ta na USB vedení Rx/Tx není ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »


Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#7 Příspěvek od mluno »

Cowley píše:Pokud umíš pracovat s Arduino Nano, nevidím problém :)
Případně PICAXE či jiný malý MCU
Tohle snad musí dát dohromady i ten, kdo to neumí. V arduino IDE se alespoň mě pracuje dost blbě (jsem rozmazlený avr studiem), ale na takovou jednoduchou věc stačí zkombinovat několik dodaných examplů a je hotovo, to bych asi i v tomto nepřívězivém prostředí dal dohromady.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#8 Příspěvek od bu2520 »

teď zrovna , předělávám led indikaci pro elektro koloběžku, která je vtipně vymyšlená ze dvou kusů TL431 , ale šla by modifikovat i pro více diod.
Přílohy
K1024_pow.JPG

Odpovědět

Zpět na „Poradna“