Solinátor chyba- titanová jednotka

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

Solinátor chyba- titanová jednotka

#1 Příspěvek od Freedy »

Zdravím, řeším problém se solinátorem intex u bazénu, hlásí chybu elektrod ani po vyčištění v octu jak uvádí se nic nezměnilo, plechy vypadají čistě a mezi sebou nevodí, podle mně to jsou jenom plechy zalitý v plastu a snad nemá se na nich co pokazit? nemá někdo zkušenost s tímto zařízením. Na vstupu k plechům jde po zapnutí napětí 14V, ale nevím z jakých hodnot jednotka dál vychází, jestli si měří průtok proudu nebo odpor a tím i vyhodnocuje slanost vody. Napadlo mě tam na výstup místo plechů dát nějakou zátěž abych vyloučil ty plechy.

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#2 Příspěvek od kovka »

Prověř zda Ti neprosakuje voda do přípojného konektoru kartuše, přes šroubové přípojení plechů, v případě co jsem opravoval, navzlínal slaný roztok dovnitř a všechno bylo silně zoxidované i uhnilé, uvnitř bylo nutno velké cívce odvinout závit znovu připájet všechno vyčistit od koroze, zalepit kartuš aby neprosakovala, po opravě funguje už třetí sezonu, jinak by bylo nutno koupit novou kartuš a vyměnit připojovací kabel s konektorem.
Jen si nepamatuju typ salinátoru, třeba to pomůže někomu jinému.
Přikládám foto
Přílohy
IMG_2669 (2) kopie.jpg
IMG_2665 (2) kopie.jpg

Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

#3 Příspěvek od Freedy »

Ahoj ven to okolo kolíků od plechů neteče, jedině že by se to spojovalo uvnitř jak jsou propojený plechy ke kolíkům, dál je koncovka zalitá jako u prodlužovaček.
Přílohy
intex-28666-ozon-generator-chlorinator-salzwassersystem-aufstellpools-11ghr.jpg
4a00d99b8f9cc0086bd9c390ac04d183.jpg

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#4 Příspěvek od kovka »

Tož to je Ti moje rada prd platná, máš jinou verzi.
Prověř, zda a jaký proud Ti teče přes elektrody v roztoku.
Měřil jsem tehdy proud a ten bud nebyl nebo byl malý.
U toho konektoru na kartuš, výrobce s demontáží taky nepočítal, musel jsem tomu pomoct.
Připojení kartuše je na fotce zprava, na co je připojenej ten druhej kabel uprostřed ?
Na ozon bývá v systémech UV zářivka, jak je to řešeno u tohoto typu ?
Díval jsem se na stránku výrobce, ale taktně mlčí, je něco v návodu ?

Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

#5 Příspěvek od Freedy »

Ten druhej kabel je na snimač (plovák) průtoku vody ten je v pohodě, ozon je zaveden hadičkou uvnitř zařízení do přiškrcenýho obtoku vody. tak uvidíme zkusím proměřit znova tu jednotku s plechama.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“