100 let Merkuru

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hobbyrobot
Příspěvky: 123
Registrován: 17 čer 2015, 02:00

100 let Merkuru

#1 Příspěvek od hobbyrobot »

Nové vedení firmy - nový přístup (doufejme).
Přílohy
Merkur-pozvanka 08-2020 (w960).jpg

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od kulikus »

JJ. Snad...

Výstava Fenomén MERKUR v Jablonném nad Orlicí (Orlické hory) do 30.8.2020. Varáběl nejen stavebnice, ale i vláčky.

Uživatelský avatar
Antares
Příspěvky: 41
Registrován: 01 zář 2011, 02:00

#3 Příspěvek od Antares »

Pracuji v této firmě 11 let. Práce mne baví, je to moje "krevní skupina." Tak jako ostatní zaměstnanci se poctivě snažím abychom jako známá a tradiční česká firma nedobrou situaci zděděnou z poslední doby "ustáli." O pracovních podmínkách zde nebudu nic psát, nikdo by nepochopil... Firmě pod novým vedením chci zůstat nanejvýše loajální. (I z důvodu blížícího se důchodu).
Všem ve firmě pracujícím lidičkám a tedy i sobě chci popřát hodně zdraví, síly, vůle vytrvat a "ocelové nervy."
Zdraví Antares

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

Když tam pracuješ, nevíš proč se firma tak urputně drží šroubků s plochou drážkou a nenahradí je šroubky na křížový šroubovák nebo třeba torx?

Uživatelský avatar
hobbyrobot
Příspěvky: 123
Registrován: 17 čer 2015, 02:00

#5 Příspěvek od hobbyrobot »

Odpovím za Antarese: křížové M3.5 mají moc velikou hlavu, inbusy a torxy jsou v téhle velikost drahé a špatně dostupné.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

hobbyrobot píše:Odpovím za Antarese: křížové M3.5 mají moc velikou hlavu,...
Minimálně tohle je blbost - to s cenou provedení inbus/torx nedokážu ve velkoobchodním měřítku posoudit. Ale křížový hlavy šroubků dneska udělá kde kdo i menší než jsou "standartní merkurový" = ve velikosti to není, navíc si myslím, že právě Merkur měl i hlavy šroubků s přímou drážkou větší než standartní M3,5 šroubek - kvůli snadnější manipulaci při montáži.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jezevec »

Křížové M3,5 x 6 a 8mm jsem si objednal u Alíka, nebyly vůbec drahé a to nemluvím o ceně za desetitisíce kusů.
Hlavička je ještě vhodnější než u merkurových.
Proto to nechápu. Při velkých odběrech číňan vyrobí jakýkoliv tvar hlavičky podle přání zákazníka za levný peníz.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Merkur asi nechce ist cestou predavania cinskeho smejdu.

Uživatelský avatar
PetrTT
Příspěvky: 93
Registrován: 16 pro 2018, 01:00
Bydliště: Police nad Metují

#9 Příspěvek od PetrTT »

Také jsem v této firmě pracoval,šroubky se již před lety řešily a změna hlaviček se nedělala také proto,že bylo v zájmu zákazníka,aby byly i nově nakoupené stavebnice plně kompatibilní s tím,co již mají lidé doma třeba 30 let.Prostě aby se při stavbě modelů nepletly různé hlavičky šroubů.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jezevec »

To je ale docela zcestná úvaha, šroubky jsou první věc, která se nejvíc strácí a navíc, je to finančně nenáročná položka, kterou by každý rád vyměnil.
Práce ze šroubkama s křížovou hlavou je nesrovnatelně jednodušší a pohodlnější než s plochou drážkou, hlavně na méně přístupných místech.
Pokud by nechtěl výrobce merkuru kupovat v Číně, může si je nechat na zakázku vyrobit kdekoliv jinde.
rnbw píše:Merkur asi nechce ist cestou predavania cinskeho smejdu.
Že by šroubky v merkuru byly nějaké extra kvalitní, o tom se dá úspěšně pochybovat.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Bernard »

Máš samozřejmě pravdu, křížový šroubovák je daleko efektivnější než plochý. Hra s Merkurem však nemusí být efektivní, a šroubky s drážkou přispívají k rozvoji jemné motoriky dítěte. Vím to podle sebe, dodnes jsem hrozně šikovnej. :wink:

Uživatelský avatar
PetrTT
Příspěvky: 93
Registrován: 16 pro 2018, 01:00
Bydliště: Police nad Metují

#12 Příspěvek od PetrTT »

šroubky jsou přes českého překupníka objednávány z číny.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#13 Příspěvek od xsc »

Já hlavně nevím, proč by se ty šrouby měly měnit. Copak ty klasické něčemu vadí?

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Habesan »

Tak nějak mě to rozvíjení jemné motoriky vždycky sr*lo.
Hlasuju pro torx.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“