Vypnou SV a DV vysílání

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Dokonce jsem se dostal do telefonní ankety . Sdělil jsem jim , že FM Čro2 u nás nejde , takže bych přivítal pokračování AM . No už asi nebude žádná renovace lampáčů , nebude na nich co chytit . A to jsem naposledy dělal Máj .

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

Ať si ho strčí. ČRo je dávno personálně i programově v úpadku. Žádný cool digitální technologie na tom nic nezmění a posluchače jim nepřivedou.
Všechny tyhle firmy státní nebo se zaťatým drápem státu stojí za ****.
No tak tam budou vysílat soukromníci kterým se to vyplatí.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Mne bude několik pořadů chybět . A s těmi státními podniky je to kapitalistická propaganda pro jejich rozkradení . Němci frantíci a další mají všechny důležité firmy pod sebou .

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

Mně taky chybí pár pořadů a autorů, resp. co mám to zbylo a nic nového už není, co by stálo za pozornost, ale to je život.
Rozkradeno už dávno bylo, materiálně ve správě ČRa spíš opuštěno, zničeno, v nehmotném smyslu převálcováno novými "redaktory" a "autory"
hlavně se rozhlas postupně stal křiklavě "multimediální" stavěný na technologiích ale čím dál chudší duchem. Neuměle konkuroval televizi která rovněž upadala.
České dráhy, Česká pošta, armáda, zdravotnictví, nevím kolik najdou tyto státofirmy zastánců. Pokud byly už dávno vybrakovány tak by bylo lepší je zaříznout dočista.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Může mi někdo blbému odpovědět, jak to bude? Poslouchám rádio jen na VKV. Na SV a DV kašlu. Budou to vypínat i na VKV a kdy?

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#7 Příspěvek od Sandal »

Tak si na SV budeme muset vždycky počkat, až zapadne slunce :wink:

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#8 Příspěvek od rezis »

Jsem nějak nepochopil nač je ten DAB dobrý a proč ho zavádějí?
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od pocitujlasku »

podobny dovod ako pri dvb-t usetri sa pasmo a vies tam napchat viac stanic
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#10 Příspěvek od Sandal »

Nevidim v tom nic přínosneho pro posluchače, ba spíš naopak. Zvuk bude trhavý, přerušovaný tím nepoužitelný a kor v autě. Pomíjím pakárnu s "krabičkama" alá settopbox.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#11 Příspěvek od konosuke »

nevím proč ale spousta (ne-li většina) kapitalistickejch tunerů co se k nám všelijak prošmelily neměla vůbec AM pásmo LW, asi chyběl zájem o ty kosmické pazvuky nebo co, dnes jsem si dal prácičku a proladil na soňáku ST-S390 celý dlouhý vlny a našel stanice dvě: naše 272 kHz a 225 kHz po polski
žádnej Brašov co dříve apod., no na rámovku anténu v paneláku nedivím se a zázraky nečekám
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Crifodo »

rezis píše:Jsem nějak nepochopil nač je ten DAB dobrý a proč ho zavádějí?
Má mnohem víc pozlátek která dneska vlečou trh.
Kromě toho, od prosince 2020 má být podle rozkazu EUsvazu rozhlasový přijímač DAB+ povinnou součástí výbavy všech nových vozidel.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#13 Příspěvek od Sandal »

konosuke píše:... dnes jsem si dal prácičku a proladil na soňáku ST-S390 celý dlouhý vlny a našel stanice dvě: naše 272 kHz a 225 kHz po polski...
Musíš v noci nebo po západu slunce, jak jsem psal výše. Chytnu v autě Itálii, Maďarsko, Bulharsko, Slovinsko, Makedonii...a už si nevzpomenu koho ještě.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#14 Příspěvek od Hill »

Taky mám už v autě DAB+. Nehraje jen tam, kde za analogové televize nešlo chytit ČST1, později Novu, ani zaduchovanou. A vynechává na jednom železničním přejezdu a 80 metrů za ním, ale tam i FM přeřve nějaké rušení.
Včera jsem jel Jičín - Praha a zpět, cestou tam jsem poslouchal rádio Samson (Teleko DAB) a zpátky ČRo2 v multiplexu ČRa a, jestli si při cukání Počernicemi na Žižkov koktnul dvakrát, tak to je maximum. Mimo Prahu příjem bez problémů. Víte, že jsem nikdy neplanul nadšením pro DAB, ale zatím se snaží mě o své užitečnosti přesvědčit a už začínám připouštět, že má své uplatnění..
AM rozsahy lovím hlavně v zahraničí - večer je třeba v jižní Dalmácii i ve Španělsku stabilní příjem vysílačů Liblice a Domamil, zvlášť, když se tomu pomůže několika metry antény nebo rámovkou navinutou na krabici od pizzy.
Možnost příjmu na DV 270 kHz vzala před lety za své s posledním snížením výkonu na Topolné. Teda ne, že by to nešlo, ale při tak špatném odstupu signál/rušení všeho druhu snad ani nestojí za tu snahu.

EDIT: překlepy opraveny.
Naposledy upravil(a) Hill dne 16 zář 2020, 20:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od CZJKP1 »

Nejlepší bude udělat vysílače a zkoušet kdo co chytne... :D

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“