LINKSYS Internet phone adapter

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Semafor
Příspěvky: 5
Registrován: 04 říj 2020, 02:00

LINKSYS Internet phone adapter

#1 Příspěvek od Semafor »

Dobrý den, snad jsem tady dobře, pokud ne , prosím o přesunutí. Je to můj první příspěvek a orientuji se dost pomalu... Mám připojení od routru k tomuto zařízení s názvem model PAP2T. Od této "krabičky" mám vedeno 2x kabel k různým telefonům. (fax a klasika s tlačítky). Léta vše OK ale nyní se adaptér nepřipojí. Problikají všechny kontrolky ale nakonec svítí připojení na router zeleně , tedy OK a napájení po problikávání zůstane svítit červeně. Obě kontrolky připojení telefonů nesvítí. Takže není napájení a tudíž ani spojení. Adaptér napájecí je OK, podezírám snad nějaký filtrkond v tomto zařízení. Má někdo zkušenost? Děkuji. Foto sem dám později, musím nastudovat, jak vložit.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jjilek »

Mám Linksys. ale jiný typ. Zatím nebyly zásadní problémy, a to je v nepřetržitém provozu 8 roků. To ale neplatí o adapteru, kde byly vadné nějaké kondy a Linksys nejel až do jeho výměny, resp. opravy. Podrobnosti se ale nepamatuji.
Ve funkci routeru Linksys s připojeným počítačem jede?

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#3 Příspěvek od Kvicala_r »

Já měl "kopii" WELL ATA a měnil sem v tom 2 nějaky elyty. Nejelo napájení pevných, co tak matně pamatuji (cca 12 roků zpět). Linksys se choval vždy lépe, ale stejné obvodové řešení nevylučuji.

Uživatelský avatar
Semafor
Příspěvky: 5
Registrován: 04 říj 2020, 02:00

#4 Příspěvek od Semafor »

Jen upřesním. Wifi jde kabelem do routeru zn. TP LINK , odtud do dvou PC a do telefonního adapteru. V provozu cca 6 let, možná i více. Z adapteru jde telefonní linka do faxu a do telefonu s tlač. klávesnicí. Jako spojení se využívá účet u SIPY.cz.
Přílohy
P1120745.JPG
P1120752.JPG
P1120753.JPG

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od robo »

Na desce máš kondy tak se můžeš vyřádit. Určitě bude problém v některém kusu.
Přílohy
deska.jpg

Uživatelský avatar
Semafor
Příspěvky: 5
Registrován: 04 říj 2020, 02:00

#6 Příspěvek od Semafor »

Děkuji moc, jsem přes týden mimo domov, tak se na to v sobotu podívám. Třeba tam bude nějaký "náfuka" , to by vše usnadnilo, Dám určitě vědět. Díky!!

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#7 Příspěvek od warp »

Jak se zde zmiòuje Kvicala_r, tak jsem kdysi mìl ke kontrole/opravì nìjaký WELL (možná ATA-161), jde problikávaly taky kontrolky, zdrojem to nebylo, kondíky uvnitø však byly nìjaké naèaté. Bohužel výmìna již nepomohla, odnesl to hlavní èip - partnì díky tomu. Podpora WELLu mi to potvrdila - prý konstrukèní problém, asi dùsledkem chyby v konstrukci došlo pøi ztrátì kapacity ke zvýšení/rozkmitu napìtí a odpálení èipu. Takže koneèná !

Uživatelský avatar
Semafor
Příspěvky: 5
Registrován: 04 říj 2020, 02:00

#8 Příspěvek od Semafor »

Ajajaj, a čím ten adapter nahradit, bratranec měl taky ten co já, a i on mi psal , že to je stejné jako u něj. Poslal v záruce (!!) výrobci či prodejci a vyměnili za něco jiného. Ale už to nemá léta, jede na klasiku VOiP.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#9 Příspěvek od Kvicala_r »

Já kdysi sehnal místo WELL-ATA původní "originál" CISCO 2101. Najednou to fungovalo všechno jak mělo. Ten WELL z hlediska spolehlivosti nebyl zrovna vydařený. Jenže tento typ už se nedělá.
Měl jsem ještě nějakého Asuse, taky pohroma.. Využíval jsem nastavení dvou VOIP účtů. Nějakou dobu sem pak měl i jednoportovou Cisco/SIPURA (SPA1001) a taky naprosto OK. Ta už byla provozována jen s 802. Nastavení Provisioning fungovalo na 1*.

Reálnou zkušenost nemám, ale Cisco nabízí napřSPA112. Po té zkušenosti bych WELL už nebral ani omylem. I ten novější typ je na Bazoši za rozumnou cenu.
Ta jednoportová SPA1001 je na Bazoši zadarmo (pha a osobn vyzvednutí)

Uživatelský avatar
Semafor
Příspěvky: 5
Registrován: 04 říj 2020, 02:00

#10 Příspěvek od Semafor »

Děkuji všem, tak zařízení je KO. Po výměně kondů se objevil podivný zvukosmrdutý efekt. Tož půjde do depozita jako relikvie a objednal jsem u WHAATu nové zařízení. Díky a mějte se fajn !!

Uživatelský avatar
Dvoulampovka
Příspěvky: 284
Registrován: 25 čer 2011, 02:00
Bydliště: KOLÍN

#11 Příspěvek od Dvoulampovka »

Chvilku tady nejsem, a hned zajímavé téma. Také jsem tento Cisco adaptér měl. Mám z něj už jen napájecí zdroj. U Whaat jsem chtěl také nakoupit, ale byl malér s placením. Vám se to povedlo?? Dle mě tam byl nějaký problém na bráně Go Pay, myslím směrem k prodávajícím. Platba se vrátila, tak jsem hned udělal objednávku u https://www.jirno.cz/ , platba také přes Go Pay a bylo to hned. Tak u mě to nebylo, ta chyba. Jo, a mají tam tyto adaptéry taky na skladě, 2 možnosti výběru, snad to nebude brát nikdo jako reklamu, ale jen jako info: https://www.jirno.cz/vyhledavani/?string=SPA122 :wink:

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“