MC3361 v DIP

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

MC3361 v DIP

#1 Příspěvek od mihal »

Potreboval by som aspoň 2ks, ideálne originál od Motoroly. Donedávna to mal každý elektrošop, teraz to u nikoho nevidím. Nemá to niekto nasyslené?

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

máš na mysli třeba MC3361 NFM IF ?
nasyslené nemám, ale zatím jsem si vždy poradil.
v čem to máš ?
je vůbec vadný ? co to dělá nedělá ?

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#3 Příspěvek od mihal »

Prakticky katalogové zapojenie, je to CB pojítko, oscilátor neoscilátoruje po nehode šroubováku medzi nohami 1-2, možno i 2-3. Na dobrom kuse vidím po očuchaní oscilátor na spektráku, na tom po nehode nie.
Přílohy
MC3361 časť s oscilátorom.
MC3361 časť s oscilátorom.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#4 Příspěvek od ok1hga »

mihal píše:oscilátor neoscilátoruje po nehode šroubováku medzi nohami 1-2, možno i 2-3.
njn, tady už je každá rada skoro zbytečná . . .
ale přesto,
zkus si udělat malý oscilátor s jedním trandem mimo a výstup pusť do jedničky, nebo do dvojky tak zjistíš jestli to přežil mixer a z nouze to pak jde takto i provozovat . . .

já jsem se doposud setkal u těchto obvodů s tím, že přestával fungovat SQ.
je to způsobeno špatnou funkcí zesilovače na nohách 10 a 11, nebo přímo na SQ, nohy 14,13,12. Protože tyto IO se blbě sháněly už před léty, řešil jsem to vždycky přidáním dalšího tranzistoru externě.

Taky jsem se setkal s tím, že přes MF neprocházel žádný signál a na NF výstupu nebyl žádný šum naprázdno.
Tuto závadu ve většině případů způsoboval stejnosměrný svod filtrem 455 od napájení do struktury IO, to změnilo nastavení a MF nefungovala - nešuměla.
Na tohle stačilo vstup a výstup filtru oddělit od noh IO smd kondíky 1n.
Filtr pak obvykle fungoval dál.

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od sis2 »

Zkrat mezi 1 a 2 možná poslal do kytek jen Q1 - zkusil bych pomoci Q2 vnějším odporem (od + do báze odpor 10k + trimr 100k v sérii) - a zkusit jestli se oscilátor rozkmitá... a když ne, tak pak oscilátorek jak navádí ok1..
jinak nový nepoužitý MC3361 v plastovém pouzdru DIL mám 1ks

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#6 Příspěvek od mihal »

Moc miesta tam v okolí neni, trand dopĺňať by bola posledná možnosť. DC inject do bázi Q2 som už skúšal, nepomohlo. Kondy pred filtrom nemám, mohol by som doplniť. Dlhší čas v prevádzke mám zariadenia s MC13135 a MC3362, fungujú prakticky bez porúch. Myslím že motorola ich celkom vychytala.
Mám ešte možnosť kúpiť v SMD a k tomu redukciu, ale tie kapacity
:roll:

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#7 Příspěvek od monterjirka »

Celkem běžně tyhle obvody bylo možné "zachránit" z bezdrátových telefonů, které se připojovaly k pevné lince a fungovaly někde na frekvencích mezi 30 - 50MHz (ne vše, co čecháčkové levně dovezli ze zahraničí, mohlo být legálně používáno v "regionu 1")

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#8 Příspěvek od gepard »

Ahoj, na soucastka.cz mají prý 474 ks skladem, jen cenu neuvádí ...
-- Gepard --

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od termit256 »

Da se to normalne koupit za petikacku, ale on to nechce z eshopu, ale od nekoho kdo to ma nasyslene. Ja uz na podobne znejici zadosti nereaguju, pokud to vyslovene nemam doma a nechci se toho zbavit

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#10 Příspěvek od mihal »

V tých šopoch to realne nemajú, ak áno tam to niesú motoroly a tie majú špatné parametre.
Termite, ukáž mi kde ho majú za "pětikačku". Netrvám na kúpe z nasyslených zásob, ale keď to v obchodoch neni tak mi asi neostane nič iné.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od termit256 »

Sorry, tu motorolu jsem prehlid. Za petikacku jsem je pred casem objednaval kamosovi tusim na lcsc. Nerikal nic, tak asi funguji.

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“