Archiv

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Superpavel
Příspěvky: 374
Registrován: 20 pro 2010, 01:00

Archiv

#1 Příspěvek od Superpavel »

Čau. Provádím digitalizaci svého elektro archivu. Skenuju si dokumenty plánky. Ve složce skeny mám dost souborů už pojmenovaných. Tet bych se chtěl jen ujistit že to dělám dobře. Takže na soubor který chci přenést kliknu levým tlačítkem myši a z nabídky vyberu možnost odeslat. Dál se objeví nabídka kam se soubor má odeslat. Tak vyberu dokumenty. V dokumentech potom soubor umístím do konkrétní složky. Ze složky skeny potom odeslaný soubor smažu. Dělám to dobře?

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#2 Příspěvek od jardafiala »

To je jednoduchý, pokud najdeš soubor tam, kam si myslíš žes ho uložil, tak to děláš dobře.

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#3 Příspěvek od jirka5 »

Prohlédni si ty složky, do kterých jsi to exportoval, jestli v nich skutečně máš všechny ty naskenované soubory. Jestliže ano, pak to děláš správně. Z vlastní zkušenosti ti doporučuji ty soubory někam zálohovat, třeba na externí disk, jak to dělám já, konzervativec, nebo na cloudové úložiště, jak to dnes dělají mladí :D .

Uživatelský avatar
Superpavel
Příspěvky: 374
Registrován: 20 pro 2010, 01:00

#4 Příspěvek od Superpavel »

Dík. Nemám s tím moc zkušeností tak jsem se radši zeptal. Ty soubory jsou tam kam jsem je poslal. A všechny.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#5 Příspěvek od pepik9 »

Když si třeba na ploše uděláš zástupce cílové složky, tak soubor jen myší přetáhneš na toho zástupce a je hotovo.

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#6 Příspěvek od jogo9 »

A aby si sa nemusel stále otravovať mazaním prekopírovaných súborov, stlač pri prenášaní ešte tlačidlo na ľavej strane klávesnice: Shift (pravdepodobne), (pri iných činnostiach sa stláča Ctrl, Alt ), -a malo by ti pri ťahanom kurzore zmiznúť znamienko Plus. Znamená to, že súbor nekopíruješ, ale prenášaš. Potom, už nemáš čo mazať.

Uživatelský avatar
Superpavel
Příspěvky: 374
Registrován: 20 pro 2010, 01:00

#7 Příspěvek od Superpavel »

Po určitém čase obsah složky souborů dokumenty zálohuji na externí disk. Všiml sem si ale toho konektoru co se připojuje na disk jeto mikro USB. Snese ten mikro USB trvalou manipulaci? Nebo mě napadlo eště nechávat ten propojovací kablík připojený trvale k disku a odpojovat to jen u počítače. Nemůže to nějak vadit?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Ak je to microUSB 3.0, tak su obavy opodstatnene - je to najhorsi USB konektor. Pri castom odpajani nebude mat dobry kontakt. Ked tam nechas zapojeny kabel, tak ho zase vylomis, na to je tiez velmi nachylny.

Uživatelský avatar
Superpavel
Příspěvky: 374
Registrován: 20 pro 2010, 01:00

#9 Příspěvek od Superpavel »

Ano mám tam konektor USB 3.0. Při častém připojování a odpojování k tomu defektu dojde kde ? Na kabelu nebo na zdířce v disku ?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“