rychlospojky pro naftu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

rychlospojky pro naftu

#1 Příspěvek od marshal »

zdravím,
a omlouvám se za neelektrický dotaz, ale protože se tady vyskytují i autokutilové tak se odvažuji zeptat jestli nevíte jaké O koružky jsou použity v rychlospojkách pro naftová potrubí v autě.
Konkrétně jde o zafiru která nemá dopravní čerpadlo a v nasávané naftě se pořád objevují bubliny, po delším stání padá nafta.
Ze zoufalství po všemožných pokusech jsem se rozhodl vyměnit ve všech rychlospojkách O kroužky, snad to pomůže, jinak už nevím.
děkuji

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#2 Příspěvek od Jodr »

NBR = nitril-butadien-kaučuk je materiál O kroužků. Klidně je dej do spojek.
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#3 Příspěvek od marshal »

děkuji, co nejdříve je objednám ale poprosím ještě o jednu informaci máte li přístup k datům tohoto druhu. V servisních návodech se to nedočtu. Protože auto jezdí, sice s obtížnými starty ale jezdí, tak je nemůžu rozebrat a nevím jejich rozměry. Vnitřní rozměr změřit lze - změřím trubičku (8 mm a 9,5 mm) ale nevím jaký je vnější rozměr.
Nevíte buď tloušťku anebo vnější rozměr ? Rozdíly ve značce aut asi nebudou, ale pro jistotu je to Opel zafira.
Móóc děkuji.

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#4 Příspěvek od Sadra17 »

O kroužky se značí vnitřním průměrem x průměr kroužku, třeba 8x2 atd....
stačí tedy změřit vnitřní průměr a šířku drážky

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#5 Příspěvek od marshal »

jak se značí vím, ale nevím konkrétní rozměry použité v rychlospojce. Doufal jsem že to někdo už měnil a rozměry zná, bohužel asi to bude pouze můj problém.
děkuji

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“