Doporučte multifunkční tiskárnu ČB laser

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

Doporučte multifunkční tiskárnu ČB laser

#1 Příspěvek od Radimosso »

Zdar všem,
prosím o doporučení nějaké tiskárny.
Potřebuju multifunkci, protože nějak najednou musím scanovat.
Měl by to být ČB laser , ideálně s možností sehnání levného neoriginálního toneru, papír A4 by se do ní mohl vlézt celý a ne trčet a hlavně by měla být lehce a spolehlivě připojitelná přes Wifi pro více uživatelů.
Na připojení tabletů a telefonů netrvám.
Na oboustranném tisku bez nutnosti otáčení papíru taky ne.
Cenově spíše z těch levných...

Mám 10 let starou , Samsung ML-1640 a je to nezmar, furt jede,
ale tím jak ji mám ve skladu a trčí z ní papír, tak to někdy vypadá že mangluju prádlo a ne tisknu. Tonery jsou za hubičku, ale musím k ní chodit a furt se připojovat a děcka mi jen všechno přeposílají k tisku , takže wifi bych uvítal.
Samozřejmě, že ten scanner taky.

dík za rady

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od workhard »

Tyhle laserovky jsou všechny na jedno brdo, pohybují se tak od cca 2800 kocourkovskejch a papír z nich prostě trčí. Dávám ho tam, jen když tisknu.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Multifunkci už jsem měl, inkoustovou "dy" Colosmart užnevímjaký číslo - scanner, kopírka, barevná inkoustovka. A letěla. Po vytisknutí asi 50 formátů A4 fotek za cenu doslova několika tisíc Kč vyhozenejch za nedoplňovatelný a předražený originální "dy" kartridže (ony sice doplnit jdou, ale jen neoriginálním inkoustem, protože originální neexistuje - jsou jen origo předplněný kartridže. A když se vezme klidně i jinak značková doplňovací sada (třeba Crocodille), tak nálepka na kartridži kryjící doplňovací dírky má barevný kolečka naschvál rozmístěný jinak, než jak jsou v kartridži uložený barvy - takže kdo do kartridže vstříkne barvu podle barev na nálepce, zkurwí si ji. Je potřeba nálepku od ještě ne úplně vyžraný kartridže odloupnout, do dírek píchnout jehlou a tu otřít o čistej papír - jehla nechá stopu odpovídající barvy. A stejně je pak na tisku poznat, že do kartridže je nalitá neorigo barva, protože tiskovej algoritmus "dy" pracuje s vlastníma hodnotama barevný sytosti, kterou samozřejmě inkousty jiný značky mají jinou. Fotky tisknutý s neorigo náplní jsou proto docela risk, ba někdy až doslova fujtajbl. A tisknout jen černě s vyčerpanou barevnou kartridží zas znamená pořád odklikávat megavotravnou hlášku o vyčerpaný barvě a nutnosti koupit originální příslušenství.

Nějakej čásek jsem kombinaci používal jen jako scanner, pak vedenej potřebou nascanovat starší kinofilmy jsem poslechnul radu Hilla a koupil scanner Epson Perfection V370 Photo plus k němu od bráchy HP Laserjet P1102W. Multifunkci jsem dal na skříň a klidně ji někomu nechám za hubičku pro potěšení z barevnejch voprásků. Domů už nikdy víc ingoustofku!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#4 Příspěvek od Radimosso »

workhard píše:Tyhle laserovky jsou všechny na jedno brdo, pohybují se tak od cca 2800 kocourkovskejch a papír z nich prostě trčí. Dávám ho tam, jen když tisknu.
Ten požadavek na papír , bude asi ten nejmenší problém... hlavně až to má scanner, slušnou wifi a levný toner.....

S cenou bych počítal kolem 4000Kč , víc ne , protože to si jinak dokoupím scanner za pár korun a budu dál chodit jak idiot dolů a nahoru...

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od workhard »

Tuhle si zrovna včera koupili staříci, taky rozladění z věčně zaschlé inkoustovky...
https://www.okay.cz/multifunkcni-lasero ... 5a-4zb82a/
Já koupil za litr jetého BROTHERA a ten vypadá prakticky stejně.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#6 Příspěvek od Radimosso »

workhard píše:Tuhle si zrovna včera koupili staříci, taky rozladění z věčně zaschlé inkoustovky...
https://www.okay.cz/multifunkcni-lasero ... 5a-4zb82a/
Já koupil za litr jetého BROTHERA a ten vypadá prakticky stejně.
Wifi to nemá...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

Mladí vypadnou a ty budeš mít furtovní tiskárnu . Jsem na tom jako ekkar . Mám starou multi na scan a nejlevnější laser asi za tiskara . Do těch starých jak píšeš lze jednoduše doplnit levný toner a tak jestli často tiskneš , tak ji uchovej . Takováto stará minolta dala i několik tisíc stránek do školy jednoho synátora . Do kazety té nové malé jsem musel udělat díru a tou dosypávat toner . Mladejm natáhnout kabel ?

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#8 Příspěvek od Ruprecht »

Třeba miniaturní HP MFP M28w. Ale papír čouhá :)
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#9 Příspěvek od samec »

Aj USB tlačiareň sa dá pripojiť na wifi.
https://www.alza.cz/sitove-prvky/prints ... 842924.htm

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Dokupit skener a print server. Print server nemusi mat wifi, pripojis ho k routeru kablom.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jjilek »

Připojení na wifi lze jednoduše doplnit k printserveru, Např. mám krabici takových šikovných OvisLink WLA-5000AP, které se mi již na několika místech výborně osvědčily v Client Infrastructure modu. Mohu Ti (máš-li zájem) nějakou jen za poštovné přenechat. Jen si doplníš adapter 230V/5V, 2,5A (ty nadbytečné nemám).

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#12 Příspěvek od Radimosso »

Tomu kabelu jsem se chtěl vyhnou.....
mám to úhlopříčně přes celý dům a přes patro...

Ta stará sice šlape, ale někdy je problém s vtažením papíru...
Buď má problém vzít jeden, jakoby to kolečko bylo moc suché a papír po něm klouzal ( možná zaprášené ?) a nebo to porve i 10 najednou....

Jakože nerad likviduju věci které jedou.... dokoupím scanner... prdne tiskárna a ze se mi něco bude ležet bez kompletní funkce .....

Spíše mě odrazují ty ceny tonerů u těch nových....

Zase dělat wifi sítě z komponent a maturovat s tím....
Jeden kluk má Notebook druhý kisnu bez wifi, takže dokupovat anténku a instalovat to a párovat.....

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Vyber von ten excenter s gumou (pick-up roller) a ocisti handrou a izopropanolom (cistit horizontalne = kolmo na smer pohybu papiera).

Guma musi byt "chlpata" a papier berie "proti srsti". Ak je v mieste kontaktu s papierom vyhladena, da sa opatrne z plastovej kostry zvliect, otocit a navliect tak, aby bol v zabere neopotrebovany kus. Pozor, aby si ju neroztrhol.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

Tonery koupíš kvalitativně srovnatelný na Tisknulevně.cz i v dalších í-šopách za polovinu i míň ceny originálních, nikdo ti nemůže bránit používat neorigo spotřebák. Jediný co nebudeš mít, je garance na kvalitu tisku - a tu ti stejně prakticky žádnej origo výrobce neuzná, protože se z toho vykecá. Origo tonery (i ingousty) jsou dobrý pro toho, kdo kupuje bez DPH a ještě má odpočty, ne na doma. Mimochodem, ve firmě kde trávím pracovní dobu jsou asi 4 velký outsourcovaný Konica-Minolta barevný kopírky/scanery/tiskárny (bedna metr dvacet vysoká se šuplatama na asi 4 nebo 5 formátů papíru plus ještě minimálně 2 poličky na "vnější přístup", veškerej provoz jde po intranetu včetně wi-fi přístupu - ale ne přes printr, ale přes normální AP rozházený po firmě) - a taky se do nich kupujou neorigo tonery jak černý, tak barevný. prostě s tím bych si kebuli nelámal.

A opakuju - multifunkce je dobrá do kanclu, kde ji permanentně používáš, na doma jsou lepší oddělený komponenty - i když za ně v součtu dáš víc oběživa, máš každej komponent kvalitnější než to, co výrobce zkompiluje do multifunkce - ta je vždycky na něčem víc nebo míň ojebaná.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#15 Příspěvek od termit256 »

Pokud mas vse v jednom tak je vyhoda jednoducheho kopirovani. A taky to nezabira tolik mista. Mrkni na ledkove OKI. Jsou to bytelne stroje s vahou desitek kg, maji vyhoodu v nizke cene neorigo toneru ktere kupuju kolem kila. Ostatni spotrebka typu valec, pas, zapekacka nemaji chipy ale jen tavnou pojistku, takze kdyz ji nahradis, jednoduse resetujes pocitadlo a tisknes dal dokud dana vec fyzicky neodejde. Naklady na tisk jsou tak minimalni. Mrkni i na bazos a spol, obcas se tam daji takove stroje koupit za cenu originalniho toneru. Ojebanosti skeneru u multifunkci bych se rozhodne nebal. Pokud na nej nemas nejake specificke pozadavky, je nesmysl kupovat to zvlast. Cena je nizka ne z duvodu ojebanosti, ale protoze ma s tiskarnou spoustu veci spolecnou, Zdrojem pocinaje, logistickymi naklady konce. Bezny levny skener je kvalitativne uplne to same co v multifunkcich.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“