Podsvícená klávesnice

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Podsvícená klávesnice

#1 Příspěvek od markoni »

Chci trochu vytunit PC a taky si chci nadělit dárek na vánoce :D tak jsem uvažoval o této klávesnici C-TECH Arcus CZ/SK, barevné podsvícení ,je to nic proti ničemu? díky

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Nejlevnejsi sracka za 2 kila. To si fakt pomuzes...

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#3 Příspěvek od MetalGod »

Na to se vyser, designovka úplně na hovno. Podsvícenou bohužel mám, svítí strašně málo, nerovnoměrně a znaky na ní jsou sotva čitelný. Zlatý, když jsou s potiskem.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#4 Příspěvek od jirkati »

Vyzkoušel jsem celou řadu klávesnic, s podsvícením i bez a skončil jsem s klávesnicí se žlutými klávesami a černým popisem bez podsvícení. Světlo od monitoru stačí pro běžné psaní i při úplné tmě v místnosti a když už mám nějak utahané oči, tak mám za klávesnicí malinkou, nahoru dobře odstíněnou lampičku. Ale tu použiju tak jednou do měsíce, protože se večer obvykle v místnosti svítí a to plně stačí.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Pokud je to podsviceni udelane dobre, tedy tak ze sviti jen napisy a ne vsechno kolem jako u zminene klavesnice, tak je to dobra vec.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Ktora klavesnica ma dobre urobene podsvietenie?

Napr. pri notebookoch HP to nie je dobre. Svetlo presvita pod klavesami rovno do oci.

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#7 Příspěvek od misocko »

mam toto
okrem velkeho znaku hore na klavesnici ktory treba prelepit aby velmi nerusil podsvietenim, je docela fajn. Mylsim ze sa da menit intenzita a farba (len som uz zabudol ako), len cenovo je to asi trosku inde ako ta markoniho
co sa tyka samotneho podsvietenia, fakt musia svietit iba pismenka, vsetko naviac je proste rušive.
jirkati píše:mám za klávesnicí malinkou, nahoru dobře odstíněnou lampičku
- ja mam pod policou na ktorej je monitor , prilepene dve CCFL z nejakeho mini displeja , svetla je z toho az az ale na tuto klavesnicu je lepsie vidiet s jej podsvietenim
Naposledy upravil(a) misocko dne 27 lis 2020, 21:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#8 Příspěvek od miroja »

Na aktualnom sluzobnom NB :-) (nejaky IBM Thinkpad, SSD + dotykovy display) je podsvietenie tez celkom priajtelne, aj ked ho casto nepouzivam.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od termit256 »

rnbw píše:Ktora klavesnica ma dobre urobene podsvietenie?

Napr. pri notebookoch HP to nie je dobre. Svetlo presvita pod klavesami rovno do oci.
To chce videt na vlastni oci. Ja uz vicemene vsude vsude pouzivam mechanicke klavesnice v cenove relaci kolem 4k a tam s tim nebyva problem, ale to se da asi ocekavat. Ale mam i jedniu levnou foliovou https://www.czc.cz/trust-gxt-280-led-il ... 98/produkt kde i v uplne tme vidis jen svitici symboly a naprosto zadne svetlo kolem tlacitek.

Uživatelský avatar
teufel
Příspěvky: 355
Registrován: 09 úno 2017, 01:00
Bydliště: Na dohled od Spolany

#10 Příspěvek od teufel »

Mám Logitech G213. Až na příšerný SW je docela dobrá. SW Logitech Ghub má asi 300 MB a pořád obtěžuje aktualizacemi. Na to, že si chci nastavit jen barvu a profily do her mě nezajímají, je to docela dost. Měli by mít nějakou Lite verzi programu jen pro nastavení barvy podsvícení.

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#11 Příspěvek od GeXeS »

Tak já se hlásím s C-tech Scorpia. Podsvícení výborné - rovnoměrné a s nastavitelným jasem (plynule mechanicky) i barvou (má to třeba moc příjemnou modrozelenou, která v noci netáhne oči). Akorát to hlavní - uživatelská příjemnost kláves - trochu pokulhává (hlučná, vysoký zdvih).

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#12 Příspěvek od Burajko »

Ja rozmyslam nad https://www.alza.sk/connect-it-ckb-4041 ... 146054.htm ,nemate niekto skusenost?
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Crifodo »

jirkati píše: a skončil jsem s klávesnicí se žlutými klávesami a černým popisem bez podsvícení. Světlo od monitoru stačí pro běžné psaní i při úplné tmě v místnosti
Přesně tak, je prasárna když designér navrhne černý ntb s černýma klávesama a popisem tmavošedo-stříbrnou, oči v protisvětle od displeje vidí hovno.
Měl jsem Fujitsu s pozitivní klávesnicí (černý text na hodně světlešedých hmatníkách), viditelné vždycky.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#14 Příspěvek od Bernard »

Existuje metoda, kterou kdysi ovládalo skoro každé děvče v pisárně, tedy psaní naslepo. Můj vnuk, ajťák, si jí osvojil a osvědčila se mu. Pro důchodce už to není, ale mládež ať se zamyslí. Ušetří na podsvícení. :wink:

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od markoni »

Já mám tuto Connect It CI-57 a teď jsem zjistil že je programovatelná (makra) ale nevím jak se programuje!!!! :D a BATTLE MOUSE for gamers myš IC-78B.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“