Tuner List Renault, šum fm , po vyp. motoru ok.

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Tuner List Renault, šum fm , po vyp. motoru ok.

#1 Příspěvek od robo »

Ahoj a hezký den. U tohoto autorádia , Renault Laguna II, při nastartovaném motoru šumí fm stanice, některý ani nejsou přes šum či co to je slyšet. Vypnu motor a je to hned jiná písnička. Ant. konektor je velmi dobře udělán a zlomený střed bych neřekl že je možné. Jak je u tohoto rádia řešena anténa, ve skle na pátých dveřích nebo jinak? Anténní zes. ve voze standardně není. Nikdy s rádiem problém nebyl tak proč teď. Rušení z motoru to asi nebude to by byl problém už dříve. Děkuji za pomoc.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Vypoj anténu a dej místo ní kus drátu.
Pokud se něco změní, mohl by být problém kolem antény (spíš jejího uzemnění).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

U starýho Citroena jsem měl spojku v pravým předním sloupku pod "čalouněním". Prostě vypadla a začaly problémy. Vůbec netuším, k čemu tam byla.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Mikras »

Je možné, že anténa obsahuje předzesilovač a že z nějakého důvodu přijde o napájení. Je to opravdu až při nastartovaní, nebo už při otočení klíčkem?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od robo »

Klíček auto nemá, jen start. kartu. Při lehkém zasunutí karty do štěrbiny se nerozsvítí palubka ale zapne se autorádio a začne hrát. Zvuk byl v pořádku. Tohle jsem včera nezkusil ale určitě bude zvuk ok. Když motor točil byl šum, po zmáčknutí tlačítka pro zastavení motoru se motor zastavil, zhasli kontrolky a teprve tehdy rádio začalo hrát a zvuk je čistý.

Uživatelský avatar
jirys
Příspěvky: 330
Registrován: 02 zář 2009, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#6 Příspěvek od jirys »

A co by jste rekli na to... V mem scenicu 4 mam zakladni radio , je tam i DAB . Vsechny stanice hraji dobre jen jedna skvrci " Impuls " v servise nevedi co stim a ja take ne deje se to po cele CR .

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Mikras »

Ten Impuls škvrčí v DABu nebo v analogu? A je to Impuls? Není to náhodou "Český Impuls"?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od robo »

V autozapalovači mám Xiaomi BT transmiter který má usb výstup ze kterého je napájen držák pro mobil s QI cívkou pro bezdrát. nabíjení mobilu. Něco mě říká že ten kabel poslouží i jako přídavná anténa pro ten vysílač.
Z autorádia jsem odpojil anténu a do anténího vstupu připojil asi 30cm drát. Různě poschovával a přitáhl ho k tomu usb kabelu FM transmítru a obmotal asi 3 závity. Stanice rádia žádná sláva. Ale na frekvenci transmiteru ticho a malinko šum nastoupí až při zesílení zvuku autorádia na 30. Není to domácí Hi-Fi, když zapnu audio signál z mobilu přes BT tak už je to solidní kravál a ten nepatrný šum v kraválu zanikne. Předtím i frek. transmiteru šuměla až se to pomalu nedalo poslouchat. Problém tedy v rádiu či případném rušení el. soustavou vozidla není. Až bude trochu tepleji tak proměřím koax. kabel a kouknu na tu anténu. Anténa by měli být pásky na odmlžování skla. Odmlžování mě funguje.
Klasické rozhlasové stanice neposlouchám, v mobilu mám apku buď Spotify a nebo CZ Rádio Pro kde jsou stanice co jedou přes net, si vyberu na co mám náladu. Podmínkou jsou funkční data, mám Vodafone takže funkční data až na nějaké kotěhulky jsou. Jak nastartuji spustí se naposledy poslouchaná stanice a s vypnutím auta-transmiteru se přehrávání ukončí. Jednoduché a elegantní řešení.
Naposledy upravil(a) robo dne 12 pro 2020, 00:41, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
jirys
Příspěvky: 330
Registrován: 02 zář 2009, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#9 Příspěvek od jirys »

Mikras píše:Ten Impuls škvrčí v DABu nebo v analogu? A je to Impuls? Není to náhodou "Český Impuls"?
Je to analog - radio impuls ...

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“