TNS SC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

TNS SC

#1 Příspěvek od Kremik »

Dotaz nejspíš pro nadšence 8bitů. Má někdo info k TNS SC?
Mám tu zřejmě všechny tišťáky ze zlikvidovaného kusu a co jsem koukal na net, tak jich už asi moc nebude.
Rozjet to však nebude úplně snadné, protože mám fakt jen ty desky, nic víc. Nevím jak připojit klávesnici, má ustřižený kabel, ani monitor, ten nemám vůbec, ale to by měla stačit běžná telka.
Zdroj snad problém nebude, EA1605 mám několik.
Disketovka by snad šla použít i menší, 8" nemám ani mechaniku, ani média.
Nečekám, že všechny desky budou v pořádku, navíc TVD je dost upravovaná, jsou tam zdvojené PROMky, takže asi dva režimy zobrazování..., ovšem zároveň je do desky vyškrábáno slovo "blbost", takže kdo ví, jak na tom je.
No a nakonec - žádná větší ROM tam není, takže předpokládám, že po zapnutí to nic neumí, jen snad natáhnout zavaděč z FDD...?
Máte někdo něco takového, nebo info k tomu?

Vla
Příspěvky: 312
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#2 Příspěvek od Vla »

Nevím,jestli to znáš?Možná bude vědět víc.

https://www.youtube.com/watch?v=AsgmKB5ixX0

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#3 Příspěvek od Kremik »

Video mi tu nejede. Ale i tak dík, někdy skouknu.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#4 Příspěvek od Kremik »

Tak jsem to skouknul, super, díky! Spousta užitečných informací tam je. Dokonce k tomu mám origo i zdroj. Nový, ve dvou exemplářích, i s dokumentací. Ale to mě překvapuje, že takový zdroj byl použit v takové malé "krabičce". Podle jeho provedení jsem předpokládal, že spočíval na dně nějaké větší šachty.
Jako bonus jsem tam zahlédl i plošáky robotroňáckých mechanik, ty taky mám, tak už aspoň vím, z čeho jsou. Zajímavý byl i konektor, či spíše kombinace konektorů, do kterého se ty mechaniky zasouvaly. Stejnou kombinaci mám na jednom spínaném zdroji se třemi SU165.
Mám ovšem ještě jednu desku, rozměrově o dost větší, která na videu nebyla, ale myslím, že s TNS bude nějak souviset. Jednak má společné znaky s těmi malými, druhak jsou na ni provedeny úpravy v podobném stylu jako na těch deskách malých. Je ovšem dvojnásobně větší jako ty zásuvné karty, takže do kazety rozhodně nepatří.
Na konci videa je mail, tak mu asi napíšu.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#5 Příspěvek od Kremik »

Kdyby byl někdo ochoten něco pustit, napište.
Jde mi především o mechanické díly. Kazetu (tu bílou širokou bednu), přední rámečky jednotlivých karet, obal klávesnice, atd. Mohou být klidně i v horším stavu.
Elektroniku mám zdá se kompletní, některé karty zatím nevím k čemu jsou a možná bych některou na revanž mohl i pustit (např. nemám 8" mechaniky a asi se bez nich i obejdu), ale na to je zatím ještě čas. To se rozhodnu teprve až mi to poběží a podle toho co ty karty "navíc" budou dělat. Nejsem sběratel v tom pravém slova smyslu, jde mi především o funkci. Nevadí mi něco vyrobit nebo nahradit něčím současnějším. Ovšem originál má samozřejmě přednost.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jjilek »

Máš SZ

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“