BASS Kombo AZK 182

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jurosdi
Příspěvky: 116
Registrován: 07 led 2017, 01:00

BASS Kombo AZK 182

#1 Příspěvek od jurosdi »

Zdravím Vás!

Riešim aktuálne toto kombo od Tesly Vráble. Preamp je vlastne dvojkanál. Klasický clean,alebo compressor. Problém je v tom,že kompresor kanál sa správa skôr ako limiter. Zvuk nástroja je v pozadí a zosilení je len šum.
Potlačenie je hlavne v oblasti nižších kmitočtov nástroja.( struny E,A).

Skúšal som výmenu oboch MAA 501. Vymenené všetky keramiky a elyty v zvukovej ceste. Skúšal som aj výmenu KF 506 a nový.

MAC 156 na vstupe považujem za dobrý,nakolko clean kanál má čistý zvuk a plnú dynamiku v celom pásme.
Přílohy
DSC_0365.JPG

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#2 Příspěvek od JiriTom »

Zkus odpojit jeden pól diody VD23. Jak to hraje bez ní ?

Uživatelský avatar
jurosdi
Příspěvky: 116
Registrován: 07 led 2017, 01:00

#3 Příspěvek od jurosdi »

To som neskúšal. Ale skúsil som to bez KF 506 a dynamika zvuku bola bez limitacie. Ale zvuk mal zase skreslené špičky....

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#4 Příspěvek od JiriTom »

Ok, to je to samé. Zkusit budit společný bod diod VD30, 31 přes trimr cca 100 kOhm, připojený jedním koncem na zem, druhým na ten potenciometr a jezdec na společný bod diod. A nastavit tím úroveň záběru limitace pro KF506.

Uživatelský avatar
jurosdi
Příspěvky: 116
Registrován: 07 led 2017, 01:00

#5 Příspěvek od jurosdi »

Aha... skúsim to až zajtra. Kombo mám v Tesla "trucovni" u rodičov.....
Určite napíšem výsledok. Vdaka za reakciu!!!

P.S jedná sa o kombo medzi gitarami...
Přílohy
DSC_0306.JPG

Uživatelský avatar
teufel
Příspěvky: 355
Registrován: 09 úno 2017, 01:00
Bydliště: Na dohled od Spolany

#6 Příspěvek od teufel »

C154 a C155 - podíval bych se, jak jsou na tom s kapacitou a ESR

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Sendyx »

Pokud se pamatuju, tyhle Tesla příšernosti fungovaly dost blbě. Předělával jsem to na vactrol.

BTW, největší poruchy u toho byly vždycky ty relátka a v druhé řadě naprosto otřesné pájení.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
jurosdi
Příspěvky: 116
Registrován: 07 led 2017, 01:00

#8 Příspěvek od jurosdi »

C154 a C155 vymenené za nové.(pôvodné sú modré TF-ka a myslím,že sú OK).Ale pre istotu som nechal nové. Ale nemajú vplyv. Spravil som na skúšku ten pokus s napájaním diod cez trimer.(našiel som len 220k). Po zapojení sa dá naozaj nájst bod,kde sa limitácia prelína do skreslenia špičiek. Takže to bola správna úvaha. Ale ako píše Sendyx-asi to bude katastrofa už od návrhu.
Je nejaká možnost úpravy zapojenia?? Mám aj Tesla kompresor AYZ 034(PA modul) a tam kompresor šlape elegantne. Lenže to je úplne iné zapojenie.....

Na fotke je ten provizórny trimer a na druhej je osadenie okolo obvodu kompresora.
Přílohy
DSC_0366.JPG
DSC_0367.JPG

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#9 Příspěvek od JiriTom »

Jak psal Sendyx, ten Vactrol: je to asi úprava na optočlen: fotoodpor+žárovka(nebo LEDka) místo toho KF506.
Jinak samozřejmě: jedním starým operákem moc dobrý kompresor nejde udělat. Já bych u toho komba použil ten čistý kanál a kompresor (pokud je ke hraní nutný) dokoupil jako krabičku mezi basu a kombo. Starší solidní kompresor koupíš dnes za hubičku...(500 Kč).

Uživatelský avatar
jurosdi
Příspěvky: 116
Registrován: 07 led 2017, 01:00

#10 Příspěvek od jurosdi »

Ten kompresor vôbec nie je nutný.(na profi hranie je k dispozici Ashdawn). Mám takú zálubu,ked vrátim starým veciam trochu života. A zároven ma to baví.... Len som myslel,že ten kompresor bol z výroby trochu vymakanejší. Zatial vdaka za všetky príspevky. Ešte sa v tom trošku povŕtam....

P.S obvod z fotoodporom a žiarovkou poznám z varhan Delicia VEGA. Mám dva kusy v mojom "muzeu"....myslím,že tam to má na starosti efekt phasing...
Přílohy
DSC_0307.JPG

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#11 Příspěvek od JiriTom »

Pokud je to tato "mašinka", tak je to asi optimum pro basu. Je na tom vidět, že to je navženo pro potřeby basisty a je tam vše, co je potřeba.
Mít své hudební muzeum je moc hezká záliba... :)
Přílohy
71HCaWG4fqL._AC_SL1500_.jpg

Uživatelský avatar
jurosdi
Příspěvky: 116
Registrován: 07 led 2017, 01:00

#12 Příspěvek od jurosdi »

Je to iná verzia. Kompletný full stack. Amp+ 410 +115 box. Ked sa dostanem do skúšobne tak spravím foto.

Uživatelský avatar
jurosdi
Příspěvky: 116
Registrován: 07 led 2017, 01:00

#13 Příspěvek od jurosdi »

A ked sa neskončí lockdown,tak mám nachystané na dalšie opravy.......
Přílohy
DSC_0304.JPG

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“