Je k něčemu bruska EB412D

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

Je k něčemu bruska EB412D

#1 Příspěvek od petrfilipi »

Nazdar všem.
V práci proběhlo vyřazování "vadných" věcí a dostal jsem se zdarma k brusce EB412D. Brusce nic není, i když podle stop na vnitřní straně ochranného krytu se nabrousila dost. Možná bude potřeba vyměnit síťový přívod, nevypadá už moc vesele.
Je to v dnešní době k něčemu? Nějak si nedovedu představit, co bych s tím dnes brousil. Navíc je to opravdu kus velkého stroje pro obouruční práci.

Ještě jsem dostal Wapku K5.xxx (bohužel vlasová trhlinka na čerpadle), bulharskou ruční vrtačku (na železo do pr. 8mm, OK), flexu EBU15S (vadný rotor) - ten koupím, flexa se hodí, vrtačku GSB20-2RE (vadný rotor - ten koupím, vrtačka se hodí) a dnes ještě nůžky na plech Narex EN030D - vyřazeny z důvodu nefunkčnosti. Důvodem nefunkčnosti je chybějící uhlík - asi ho někdo potřeboval. Ale nikdo se ani neobtěžuje se na to podívat. Stačilo by se opravdu jen podívat. Jinak nemáme problém koupit nové, cena okolo 11.500 Kč bez DPH. Ale podívat se co tomu chybí, to ne.

Díky za vaše názory na EB412D.
PF

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#2 Příspěvek od jirkati »

Brusku EB412D mám a je to sice starý, ale kvalitní stroj. Třeba na zabrušování svárů je lepší, než flexka. Je totiž díky tvaru úchopu a možností snadného přitlačení při dostatečném výkonu dobře ovladatelná.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#3 Příspěvek od petrfilipi »

OK, díky na zkušenost.
Tak já jí vyměním šňůru a půjde do regálu.
Mně se s flexou a brousícím kotoučem dělá dobře, při mém použití vydrží 6mm kotouč několik let. A myslím si, že flexou tak nějak držím dobře rovinu, když třeba zabrušuji svár někde na rovině a brusku mám co možná nejvíce rovnoběžně s materiálem.

PF

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#4 Příspěvek od kutilmil »

Ja som tiež za flexu. Od tej doby čo je flexa bežná vec som takúto brusku nepoužil.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#5 Příspěvek od pepik9 »

EBU15S : než koupíš rotor, rozdělej víko převodu a podívej se, jaký tam máš. Pastorek byl buď upevněný matkou nebo jen nalisovaný.

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#6 Příspěvek od Sadra17 »

na tuhle brusku bude hrozně málo využití, já jí měl a vyhodil, rok jsem to nepoužil jen to leželo

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#7 Příspěvek od petrfilipi »

EBU15S má pastorek "navolno", uchyceny pouze matkou. Je trošku "vyhrkaný", ale není to nic hrozného. Nezjišťoval jsem to ještě moc na webu, ale jako kdyby nebyl ten pastorek vůbec k prodeji. Rotor stojí pár stovek, tak to zkusím. Velké ozubené kolo, poháněné z pastorku, vypadá moc hezky. Tak se oprava snad vyplatí.
Dostal jsem i vrtačku GSB 20-2 RE, vypadá to taky na vadný rotor. Taky není nijak drahý, tak ho zkusím vyměnit. Ale co mě zaráží je fakt, že se nikdo ve firmě ani neobtěžuje z kufru s vrtačkou vyndat vrtáky a nechat je ve firmě.

PF

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#8 Příspěvek od pepik9 »

Před několika lety (5-10) jsem kupoval rotor i pastorek v Kolíně (Sochor ?, tenkrát snad měli i tabuli, že jsou servisem Narexu), ten lisovanej, a při tom mi řekl něco jako že ten pastorek je jeden z posledních a už nebudou.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“