Bluetooth

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

Bluetooth

#1 Příspěvek od Duvsan »

Prosím vás, má BT prijímač BLS-B11 nejaký ekvalizér? Pripadá mi, že trochu dvíha basy.
Dík

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#2 Příspěvek od piCZus »

Myslíš, že když vysílací BT zařízení načte zkompresovanou MP3, kterou ještě jednou rekompresuje do nějakého kodeku (SBC, AAC, aptX aj.) a takhle to pošle do přijímacího BT zařízení, které to dekompresuje, že ten zvuk bude dokonalý? Klidně i to přijímací zařízení může ten zvuk přikrášlit, aby z něj lezly hutnější basy.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#3 Příspěvek od Duvsan »

Ide o BT 4. Prijímač vie BT5, do booku som dal kartu, ktorá vie len BT4. Pre prenos hudby by to vraj malo stačiť. Výšok sa mi zdá porovnateľne s káblom, ale musel som stiahnuť basy. Tak či to má nejaké svoje nastavenia prístupné cez špeciálnu aplikáciu alebo tak.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Jsi mistr v reseni kravin. Si basy stahni pokud se ti nelibi a mas to vyresene...

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#5 Příspěvek od Duvsan »

Znovu si to přečti. Mám ti to napsat po Česky?

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#6 Příspěvek od Duvsan »

Skúsil som to cez mobil SGS3. Je vo zvuku rozdiel.
Dúfam, že sa niekto neopýta, prečo až teraz, kde som bol doteraz.
Otázka stojí, či BT prenos (prijímač) môže mať nejakú vlastnú ekvalizáciu, prípadne či sa dá do nej dostať a zrovnať to. Výšok sa mi nezdá menej, ale zvuk je "vyklieštený", päťpásmom to neviem vyladiť. Snáď je tu niekto, čo sa v tom vyzná.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

No a kade si bol doteraz? :lol:
Nic to uvnitř nemá, tedy kromě toho Aptx LL. Pokud ho tvůj telefon nepodporuje, tak to může výsledně vypadat jakkoliv.

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#8 Příspěvek od piCZus »

... hlavně bych nečekal hifi od šuntu za $10 s jakoukoliv rekompresovanou hudbou, i když bych do toho poslal aptX.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#9 Příspěvek od Duvsan »

Proste nebola nálada. Ani som to nemal zapnuté.
Rozdiel je značný, trochu ma to udivilo. Latenciu má tiež solídnu. BT slúchadlá (lacné) sú na tom lepšie.
SGS3 asi nie a čo som dal kartu do ntb, tiež asi nie.
No nič, bude kábel.
Ďakujem

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#10 Příspěvek od Duvsan »

Skúsil som troje BT slúchadlá, cenová relácia cca 30-40€ a všetky hrajú v pohode. Ten prijímač je asi šunt. Mám chuť kúpiť iný.

Mal som to cez jack. Napadlo ma napojiť to cez cinch, či v tom bude rozdiel. Nie je a teraz sa mi to zdá v pohode. Už z toho blbnem.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“