Co to je za cool pásku na náraznících vytuněných aut?

Příspěvky, které svou "duchaplností" přesahují možnosti toho fóra.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

Co to je za cool pásku na náraznících vytuněných aut?

#1 Příspěvek od PavelFF »

Ahoj,
potkávám auta, která odrážejí osobnost majitele. Mladí kluci a většinou starší sportovnější BMW, ale dneska jsem potkal už i Oktávii.
Z otvoru v předním spojleru či nárazníku jim visí takový tkaný pásek. Něco jako řemínek k hodinkám pro hodně velkého chlapa. Většinou červený. K čemu to je? Bimbá se to.
Mohla by to být příprava na odtažení, až jim krasavec zdechne. Ale to se mi úplně nezdá.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#2 Příspěvek od Kvicala_r »

Joo modní doplněk místo tažného oka. Asi tahají často a už je nebaví tahat ven krytky a šroubovat oko :lol:

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od rezis »

V závodních autech je to jako stop tlačítko. Zda to funguje i těm na cestách pochybuji
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#4 Příspěvek od Sandal »

Je to taková ozdoba, volovina. Ani se nedivím, že to maj na tahání, protože ty jejich tunnigy za 3000 z parkoviště u Kauflandu nebo od benzínky a styl jejich jízdy, jsou pro auto téměř jistá poprava.
Vzpomněl jsem si, jak v 70tých a 80tých letech jezdilo hodně škodovek "užovek" a jiných aut s uzemňovacím vocáskem vzadu. To byl taky takovej hit.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Hubert_79 »

Jojo, je to takový ten tuzing, provozovaný jedinci těsně po pubertě.
Ty uzemňovací ocásky byly in, kdo chtěl být více in, měl dva :P
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od PavelFF »

Tak přece oko na tahání.
Mají pásky ale vždycky pěkně čisté. Asi je musejí sundávat když je břečka a marast.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Hubert_79 píše:Ty uzemňovací ocásky byly in, kdo chtěl být více in, měl dva :P
Asi to vokoukli od autocisteren na převoz plynu v době bolševika. Ty cisterny za sebou jeden čas tahaly ocelový uzemňovací ocelový lano nebo řetěz kterým brnkaly o vozovku na vybíjení statiky. Ale asi to moc nefungovalo, už jsem to strašně dlouho neviděl.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#9 Příspěvek od mi-ro »

To byly naleštěný prdy, prodejní začátky dnešních šmejdů. Ony totiž gumy pneumatik jsou plněný směsí nějakých vodivých sajrajtů. Ne že by to mělo pár Ohmů ale ty MOhmy na svody statiky bezpečně stačí. A pokud někdo tvrdí, že dostal "od auta" ránu, tak jen proto, že náboj proti okolí měl dotyčný a ne auto.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#10 Příspěvek od Yarda1 »

Mne to taky zajímalo:
https://debaty.net/discussions/3013026-auto-s-paskem
V poslední době je k vidění tady
https://goo.gl/maps/MY3vQQkSnAAbF5PV9
auto s touhle ozdobou.
Pokud se tam kolem něj někdo bude motat když náhodou půjdu kolem, zkusím se zeptat.
Ale asi se tam bude motat hlavně odtahovka, auto vypadá spíš jako vrak, má vysklené okno opravené igelitem a zpětné zrcátko přichycené izolepou.
:toilet:
Naposledy upravil(a) Yarda1 dne 02 úno 2021, 08:49, celkem upraveno 1 x.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Hubert_79 »

Cisterny se při čerpání uzemňují i nyní.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#12 Příspěvek od Sandal »

Yarda1 píše: V poslední době je k vidění tady
https://goo.gl/maps/MY3vQQkSnAAbF5PV9
auto s touhle ozdobou.
V této ulici má byt moje známá. Jak je ten svět malej :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

Hubert_79 píše:Cisterny se při čerpání uzemňují i nyní.
Uzemňuje se všecko, co při svým pohybu respektive při pohybu nákladu během nakládky a vykládky může produkovat statickej náboj - takže cisterny s moukou nebo cementem, ale třeba i vozejky nebo ještěrky jezdící uvnitř továrních hal "na bílejch gumách" = na celogumovejch obručích kol, co nenechávají při akceleraci a brždění na podlaze černý čmouhy (ty právě pro ten nedostatek vodivosti "pneu", ve kterejch chybí szae = částečně vodivej uhlík) mají někde na spodku šroubkem často přichycenej zdánlivě nesmyslně se bimbající a o podlahu koncem škrtající kus řetízku "jak na kozu". Jenže to je právě ten přídavnej zemnicí svod, aby vozejk při doteku ruky nekopal - ono je úplně jedno, jestli je nabitej vozejk, nebo obsluha, ale průmyslový boty fasovaný ve většině dnešních firem jsou v drtivý většině antistaticky upravený, takže mají určitej svod právě pro zabránění nahromadění statiky na osobě pracovníka - a když se stejně neuzemní i nějakej ten vozejk, jsou doteky na konstrukci vždycky prskavý.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Hubert_79 »

Uzemňuje se i u pumpy, podívej se kolem deklů na plnící hrdla podzemních nádrží. Najdeš tam ze země trčící (někdy popsaný "zemnící bod autocisterny") kovový pásek.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#15 Příspěvek od Hill »

Fyzikálně je to vcelku k ničemu, saze v gumě pneumatik se o nějaké desítky megaohmů proti zemi postarají daleko lépe, než nějaký pásek vlající na nárazníku. Statický náboj vznikající na karosérii třením vosku o vzduch i při jízdě proti větru odvedou, když mají kam. Když nemají kam, nemá kam ani ta páska.
To už daleko větší pecku dostanu ode dveří, když se zvednu v bavlněných džínách ze syntetického potahu sedadla. Před tím ten ocásek stejně neochrání.
Ale jistá pověra říká, že ty pásky chrání před změřením radarem. První změření vyvede řidiče z omylu.
Konečně - to lze ověřit i zdarma: zrovna v Kolíně a okolí je hned několik zpomalovacích semaforů řízených radarem. Tedy, při projetí na červenou to samozřejmě zdarma nebude, jsou tam i kamery...
Zemnicí bod na stáčištích hořlavých kapalin a zkapalněných plynů má samozřejmě význam nejen v tom, že se jím odvede statický náboj nahromaděný na cisterně za jízdy, ale odvádí i statický náboj vznikající třením média v dopravním potrubí během čerpání. Na pumpách pak se o to odvedení náboje stará pancéřová punčoška v hadici.

Odpovědět

Zpět na „Hvjezdná pjechota“