Lze v ČR někde koupit tuto techniku nebo nějakou podobnou?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Neeznalec
Příspěvky: 16
Registrován: 18 bře 2020, 01:00

Lze v ČR někde koupit tuto techniku nebo nějakou podobnou?

#1 Příspěvek od Neeznalec »

https://www.showlasershop.eu/GT-TECH-LA ... -Grad.html

Mělo by se jednat o laserový projektor který dokáže malovat různé obrazce atd...
Celkem mě pobavil termín: Laser scanner protože slovem scanner se rozumí skener jenže tahle technika nic neskenuje.
Co jsem se díval do nějakého pdfka jak se to zapojuje tak to vypadá celkem složitě protože jsem nikdy s laserovou technikou předtím nepracoval.
A ještě by mě zajímalo jestli existuje v dnešní době nějaká laserová technika která dokáže zobrazovat nějaké obrazce v prostoru místo toho aby to zobrazovalo na zeď.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Až na to, že "scanner" vůbec není JENOM snímač nějakýho obrázku/předlohy/dokumentu nebo třeba filmu, ale termín "scanning" se používá třeba i v oblasti kontroly rádiovýho spektra, kdy trvale přes určitý pásmo prolaďovanej přijímač doslova pátrá po výrazným silnějším signálu - a na něm se zastaví, aby zjistil, jestli to je žádoucí vysílač nebo nějakej rušič atd.
Skenovat prostě neznamená jen někde v kanclu strkat papíry do kopírky, ale je to odvozený od toho pohybu - plynule přejíždět tam a zpátky přes nějakou cílovou plochu nebo oblast, i když třeba u toho příjmu je ta oblast jen virtuální, neviditelná, je to kmitočet od-do. Když se podíváš jak vlastně pracovaly vakuový (a ze začátku i polovodičový) obrazový snímače v TV kamerách a televizní CRT obrazovky, tak tam taky probíhal "scanning" - elektronovým paprskem ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Hape »

Myslím si, že aby byl laserový paprsek vidět v prostoru ve vzduchu, tak musí ten vzduch obsahovat částice (kouř, prach, mlha...), které ten paprsek rozptýlí. Podobně jako třeba v kině když je v sále čistý vzduch tak nevidíš paprsky světla mezi promítačkou a plátnem.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#4 Příspěvek od PCmaniac99 »

Hape - zelený laser ukazovátko bezproblémů rozsívítí i jemnej prach ve vzduchu v obýváku. Ani není potřeba mlha nebo něco podobnýho. Červený laser tohle neumí.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#5 Příspěvek od Ruprecht »

Hledej "galvo" a "laser". V principu laserem svítíš do dvou (rychle)nastavitelných zrcátek a zapínáš a vypínáš paprsek. Třeba tady nebo tady, záleží jak rychlé a jak přesné to má být :)
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Neeznalec
Příspěvky: 16
Registrován: 18 bře 2020, 01:00

#6 Příspěvek od Neeznalec »

A ještě jsem se chtěl zeptat jestli tam jde nějak nahrát nějaká vlastně udělaná animace nebo obrazce. Teda jestli to vůbec jde

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#7 Příspěvek od Ruprecht »

To záleží na tom, čím to chceš řídít, třeba.
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
trubka
Příspěvky: 94
Registrován: 29 kvě 2006, 02:00
Bydliště: na západ od Plzně

#8 Příspěvek od trubka »


Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#9 Příspěvek od kevin_mitnick »

Neeznalec píše: Celkem mě pobavil termín: Laser scanner protože slovem scanner se rozumí skener jenže tahle technika nic neskenuje.
Holt terminologie se vyviji. Scanner se v devadesatych letech rikalo diskotekovym svetlum, ktera projizdela svetelnym kuzelem prostorem podle nejakyho zadanyho programu a umela u toho menit barvu nebo vzory.

Treba neco jako tohle:
https://youtu.be/huyfAU5mhkg

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Habesan »

EKKAR píše:přejíždět tam a zpátky přes nějakou cílovou plochu nebo oblast
Zde vidím příbuznost s polským slovem szukać.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“