Identifikace přístrojů

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
aladin250
Příspěvky: 38
Registrován: 23 črc 2014, 02:00
Bydliště: Šumperk

Identifikace přístrojů

#1 Příspěvek od aladin250 »

Dobrý den,
při úklidu sklepa jsem našel tyto dva přístroje. Bohužel se na nich nenachází žádný štítek výrobce ani nic co by se dalo vyhledat na internetu. Vůbec nemám tucha k čemu by mohli sloužit, a tak mne napadlo zeptat se hlav pomazaných.
Zařízení s označením ZK má v sobě trafo a výkonové prvky, takže by se mohlo jednat o nějaký zdroj. Obě zařízení mají na zadní straně malé piny na připojení.
Předem díky za radu.
Přílohy
Bez názvu.jpg

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#2 Příspěvek od kokun »

A proč fotíš z ponorky a ještě při kalné vodě?
Zkus sem hodit lepší foto :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#3 Příspěvek od MetalGod »

To vlevo bude zdroj, chybí mu pojistka primáru, ale to druhý…
Vyfoť to zezadu a ideálně i zevnitř. Nebude to ale nic, co by se dělalo ve velký sérii.
Přílohy
Kokoňovy dioptrie.jpg
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#4 Příspěvek od weed_smoker »

Podle tý barvy,konektorů WK465xxx a vyndávacích čudlů(ty rohový) je to z pobočkový ústředny,odpovídal by tomu i popis u těch konektorů v modulu PV.
Ten ZK bude zdroj,ten PV jednoúčelový "servisní zkoušedlo".Moduly z podobný ústředny jsem těžil,jsou v tom přesný svitkáče s hodnotama mimo řadu(váleček na černym stojánku,štítek psanej na stroji,třeba 187nF/100V),mezi svitkáčema to je něco jako TR161-4/191-4 mezi odporama(jsou zelený nebo modrý a maj taky "nemožný" hodnoty i na 2-3 des.místa).

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

Ten modul vlevo je hodně podobnej zdrojům v sálovým počítadle ZPA600. Ale ten vpravo netuším. Co to má zezadu za konektory? A je to osazený komplet křemíkem, nebo ještě částečně germániem?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#6 Příspěvek od vicious »

Ja by som laicky odhadoval tiež niečo s ústredňami. Niekedy pred rokom boli podobné zariadenia na predaj na bazoši alebo aukre. Tiež tam bol podobný panelový merák a aj tie WK konektory. V inzeráte bolo uvedené, že to je z ústrední.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#7 Příspěvek od samec »

přenosovy kanal, KV Kontrola Vodivosti?, KZ Kontrola Zkratu?, provoz...
žeby nejaký dálnopis?

Uživatelský avatar
aladin250
Příspěvky: 38
Registrován: 23 črc 2014, 02:00
Bydliště: Šumperk

#8 Příspěvek od aladin250 »

Tady je foto zezadu...
Přílohy
555.jpg

Uživatelský avatar
aladin250
Příspěvky: 38
Registrován: 23 črc 2014, 02:00
Bydliště: Šumperk

#9 Příspěvek od aladin250 »

...a tady snaha o detail na vnitřek.
Zejména u toho zdroje mě zaráží ty piny. Jsou stejné jako u tohohle přístroje, takže na nějakou silařinu to nevypadá a navíc je jich tam poměrně hodně.
Přílohy
666.jpg

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#10 Příspěvek od vicious »

Mimochodom na aukre je na predaj podobný zdroj ESZ.

Uživatelský avatar
mojza
Příspěvky: 327
Registrován: 01 zář 2006, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#11 Příspěvek od mojza »

Konstrukčně to vypadá na 70-tá léta, používaná v TESLA VÚT a Strašnice.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#12 Příspěvek od Yarda1 »

Na plošném spoji ze strany spojů by mohlo být nějaké označení.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#13 Příspěvek od sinclair »

Způsob montáže a provedení ukazuje na spojařinu, je to nějaké pomocné příslušenství buď k telefonní ústředně, nebo k zesilovačce od dálkových voleb/kabelů, takže přenosařina.
Výroba pravděpodobně TÚS /Technická ústředna spojů/, viděl jsem z jejich výroby povícero takových jednoúčelových záležitostí, převážně měřicích přístrojů. Myslím, že tam odtud pochází i řada měřicích přístrojů a přípravků, které mají v označení XN.
Ty konektory nejsou z řady WK465, jsou to dvoupólové, spojařské měřicí pozlacené konektory, používané v telefonní technice. V Kablu se k nim vyráběly i lisované, zahnuté, šedé pozlacené vidlice, s vyvedenou šedou miniaturní dvojlinkou 2x0,15.
Několik jich /2p a 4p konektorů a 2p vidlic/ mám, můžu je vyfotit, jak to vypadalo. V katalogu konstrukčních součástek jsem tyto konektory viděl ještě perspektivní pro rok 1988.
Tohleto je dnes už jen soubor užitečných součástek. Včetně toho zdroje, k ničemu konkrétnímu užitečné nebude.

P.S.:
Ten potenciometr s tou zelenou prdelkou, to je co? Má to na sobě nějaké označení? Že to neznám, asi zas nějaká specialita - není to prachotěsný drátový typ?

Uživatelský avatar
xy1
Příspěvky: 86
Registrován: 28 led 2018, 01:00
Bydliště: Jičín

#14 Příspěvek od xy1 »

sinclair píše: P.S.:
Ten potenciometr s tou zelenou prdelkou, to je co? Má to na sobě nějaké označení? Že to neznám, asi zas nějaká specialita - není to prachotěsný drátový typ?
Ta "zelená prdelka" je plastový kryt na drátovém potenciometru TP 680 - nasunoval se zezadu na zapájený potenciometr. Před prachem moc nechránil, byla to spíš taková přídavná izolace.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#15 Příspěvek od sinclair »

Napadlo mě to, ale nikde jsem ty kryty na TP680 neviděl.
Viděl jsem už TP680 s krátkou, kovovou 4mm hřídelkou, co byla kvůli izolaci nastavená naraženou a zalepenou, 6mm delší plastovou. Taky jsem už viděl couvat stíhačku a chcat kobru, ale tohle ještě nee.

Nějak mě totiž nenapadá - jestli teda nechrání proti prachu - proč by uvnitř přístroje měl mít TP680 přídavnou "izolaci" drátové odporové dráhy?

Existuje nějaký jiný obrázek TP680 s nasazeným tímhle krytem?
Ptám se i proto, že v katalogu Tesly Lanškroun 1980 není v sekci o TP680 o nějakém přídavném krytu ani zmínky.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“