připojení antény GPS bez konektoru

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

připojení antény GPS bez konektoru

#1 Příspěvek od wlezley »

Zdravím, rád bych připojil ext. GPS anténu k rádiu SENCOR SCD-9104GPS(SE) s konektorem který nemám. Originál je cenový úlet ale sehnal jsem jinou (od Garminu?) Bohužel konektory jsou jiný u každého výrobce. Bude někdo vědět, podle čeho je spojit? Mám propísklý dráty červená-černá=5,5M Ω, černá=Anoda-zelená=Katoda a zelená=Anoda-bílá=Katoda. Přitom některý výrobce má osazený jen konektor SMA. Znamená to, že čtyř drátová potřebuje napájení? Nebo jinak, na kterých drátech "naměřím" anténu? Jsem z toho jelen :-(
Přílohy
Anténa GPS_SMA.jpg
GPS_konektor_Garmin.jpg
GPS_konektor_Sencor.jpg
Anténa GPS_vývody.jpg
GPS_anténa.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Ak je to len antena, tak by bol pouzity koaxialny kabel, napriklad s tym SMA konektorom. Ked tam vidim viac drotov, tak to moze byt cely GPS prijimac - napriklad s RS232 komunikaciou. V tom pripade tam bude napajanie, zem, RX a TX.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od PotPalo »

Červený, biely, zelený, čierny... až moc mi to pripomína farby USB kábla. Pokiaľ je to USB, môže byť na 3,3V, na to pozor (napríklad kamery v notebookoch to tak majú).
http://electropit.com/index.php/2017/03 ... ps-module/
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Není ten konektor u Sencora klasickej PS2 od klávenice či myši? Taky by to mohl být S-VHS.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od PotPalo »

Podľa obrázku je to klasický S-Video konektor. PS/2 má strednú čiarku na výšku.

Premerať ho kde je zem (nulový odpor voči kostre napríklad slúchadiel), potom kde je +, a ten zvyšok už nebude problém...
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#6 Příspěvek od wlezley »

Originální konektor té antény je na fotce-čtyř dutinkový štekr. A konektor s PS/2 (S-video) je podobnost čistě náhodná. Zámek je napříč a místo pátého horního pinu je pružný zámkový kontakt. Myslím, že v tom přijímač nebude, je to z auto-navigace, montuje se pokud je v předním okně vyhřívání a podobné vyfikundace, které blokují signál. Tohle mi řekli v servisu. Našel jsem podobný s popisem pinů ale neznám popis drátů na té anténě.
Přílohy
GPS_konektor_Nevman.jpg

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Zaky »

Musel bys lousknout krabičku, abys zjistil, zda je uvnitř jen anténa, nebo i zesilovač nebo i celá GPS. Podle mě je v tom celá GPS a nmea in a nmea out jsou právě RX a TX linky RS232, pravděpodobně v TTL úrovních. Jak již bylo řečeno výše, GPS signál by šel koaxem, zesilovač by byl napájený klidně po tom koaxu přes výhybku. Bez koaxu signál přímo z antény s přijatelným útlumem nepřeneseš.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#8 Příspěvek od wlezley »

Nic jiného nezbývá, pokusím se ji rozdělat. Pro následovníky, nelouská se, jsou tam 4 šroubky zakápnutý proti vlhkosti. Přes ně je nalepená samolepící pěna. Jen náhodou jsem odškrábl kousek pěny, spolu s tím těsněním. Počítá se s výměnou baterie, asi.
Přílohy
anténa_2.jpg
anténa_1.jpg

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#9 Příspěvek od wlezley »

Kdyby na obal napsali SIRF III ... podle toho už jde dohledat zapojení. Na desce je i 3V3 stabilizátor.
Přílohy
GPS_modul_SIRFIII.jpg

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“