panasonic malá tah pásu

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

panasonic malá tah pásu

#1 Příspěvek od radioelectrum »

Pustiul jsme se do třídění vedeorekordérů PANASONIC. Mám tady NV-HD642, NV-FJ612, NV-SD427. U všech je tentýž problém. Mají malý tah a neutáhnou pás. Očištění kladky nepomohlo, stejně by mělo mít vliv pouze při přehrávání a né pře převíjaní. Otázka je jak poznat jestli to je mechanická či elektrická chyba. Ta mechanika se nedá provozovat tak abch měl přístup zespodu a viděl jestli se zastaví i motor nebo to prokluzuje třeba v té třecí spojce. Přikládám foto mechhaniky třeba si někdo kdo tyto videa dělával spomene.
Přílohy
P1550675.jpg
P1550676.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Mam tu NV-FJ618 s vadnou hlavou... Mechanicky vporiadku.

Uživatelský avatar
ferro0
Příspěvky: 619
Registrován: 31 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Jablonecko

#3 Příspěvek od ferro0 »

Dneska jsem řešil Panasonic NV-FJ622 a byl to řemínek i když se zdál v pořádku. Nebyl nijak vytahaný, ale prokluzoval.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Kapka koncentrovaného saponítu na řemínek a nechat ji chodem rozleštit. Ta chvíli přestane prokluzovat a máš nejméně půl roku na sehnání nového řemínku.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Taky to vidím na řemínek, jestli se točí motor poznáš spolehlivě třeba tak, že si vytáhneš na osciloskop signál z hallu, je na motoru hezky přístupný.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#6 Příspěvek od MiraSt »

Zaky píše: jestli se točí motor poznáš spolehlivě třeba tak, že si vytáhneš na osciloskop signál z hallu, je na motoru hezky přístupný.
Proč tak složitě? Sundej kryt a zašera nebo potmě se pomocí slabé svítilny podívej na tónovou kladku.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od radioelectrum »

Takže to není hřídelí kapstanu ale až mechanizmu s unašečema. Pokud přidržím unašeč a točím motorkem tak to prokluzuje ve spojce a né řemínek. Po předpružení pružiny (v té spojce) to je lepší. Jedna kazeta se nechce od určitého místa přehrávat, ani převíhet, ale pokud ji převíjím ve video Philips tak jde akorát v tom místě se ozvou z vuidea nějaký divný zvuky, takové kolísání jako že ji motor nemůže pořádně utáhnout. Pás v ní pomačkaný není. Další kezety jdou dobře.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#8 Příspěvek od keemo »

No, a jsme doma. takze neni chyba ve videu ale v kazete...

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od radioelectrum »

keemo píše:No, a jsme doma. takze neni chyba ve videu ale v kazete...
to je tím že si nechci zničit kazetu, tak pro zkoušení videí použiji nějakou neznámou. Ted mi došlo že ta kezety byla ve videu co mělo chcíplý zdroj. Jestli se ten kus této kazety nezdeformoval jak byl možná i celé roky opásaný o válec hlav. změna kluzkosti, povrchu nebo něco takovýho.

Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 175
Registrován: 31 led 2012, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj

#10 Příspěvek od kentan »

Mě se taky sekla kazeta ve videu. Po asi roce, jsem video snesl z půdy, opravil. A taky řešil problém, že video kazetu neutáhlo. Samozřejmě tu co vněm původně byla. Po hodinách trápení jsem zjistil, že je tom místě slepená páska. A nešla ani růčo převinout. Málem jsem při přetáčení zničil hlavu, jaká to byla rána, když se to seklo na slepeném místě.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “