Zkušenosti s Acer notebooky

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Zkušenosti s Acer notebooky

#1 Příspěvek od hafca »

Potřebuji rychle notebook, který se vejde do 20000,-Kč, má 17.3" matný IPS displej.
Jediný co je momentálně dostupný je Acer Aspire 5 Pure Silver. Láká mi na něm to, že se dá přidat ještě jeden disk a má hliníkové šasi.
Jen nevím, jak na tom Acer je se spolehlivostí a případným servisem nebo reklamacemi. Nebo mám ukecat osobu blízkou ať počká pár měsíců na nějaké HP? Tedy za předpokladu, že u HP je výdrž, servis a reklamace o něco lepší.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od pocitujlasku »

Ono je to jedno. zaruka 2 roky je na oba, osobne mam velmi zle skusenosti s HP - odisiel tyzden po zaruke a po pol roku v skrini sa zazracne rozbehol (hlasil poskodenu dosku a asi 3 tyzdne som skusal rozne navody z netu a nic).
Acer aspon co mam reakcie od znamych za poslednych par rokov je celkom v pohode, na bezne domace pouzitie.

Pre zaujimavost, do firmy sa par rokov dozadu kupilo 30 notasov HP ProBook. 10 z nich islo obratom na reklamacku, lebo sa nedali ani len zapnut, aj ked boli v nabijacke par hodin. Ta znacka isla strasne kvalitou dole.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Horsie ako HP to nebude.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od rezis »

Nevím jak to má Acer teď, ale kdysi Aspire byla levnější řada. Osobně mám 7 let TravelMate bez jediného problému. Ale to tak máš u všech výrobců - řada pro lidi a řada profi.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

A nad tím jsou military/space řady, na který normální smrtelník cenově nedosáhne, protože jdou utopit pod hladinu bažiny, po vytažení vyválet v písku, nechat zamrznout na -30°C, rozehřát nad vohněm, hodit z 20m věže pod tankovej pás, pak votevřít, voklepat bordel a zapnout ... Dřív dělala takový monstra snad akorát šikmácká Toshiba a ušácký IBM a Dell, ale jak je to teď, když z IBM je číňanský Leh0vno ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od hafca »

Podlehl jsem tlaku a objenal ten Acer. Jestli to byla dobrá volba ukáže čas.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

Notebook za cenu lepsiho mobilu bude vzdy ojebany jak to jen pujde. Tady to nebude zadna vyhra u jakekoliv znacky. HP bych urcite nebral, jejich styl pozarucnich oprav je takovy, ze ti opravu provedou za cenu noveho zarizeni i kdyz je tam k oprave prkotina typu prerusena pojistka (osobni zkusenost).

Uživatelský avatar
radek89
Příspěvky: 135
Registrován: 25 říj 2009, 02:00
Bydliště: Mor. Nová Ves, Břeclav
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od radek89 »

pocitujlasku píše:velmi zle skusenosti s HP - odisiel tyzden po zaruke.
A to kdysi uměli vyrábět slušné měřáky. 8O Neuvěřitelné kam se dostali...

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#9 Příspěvek od doktor365 »

Mám Acer Extensa 5635. Mám ho 10 let a první závadu budu teď řešit. Výměna ventilátoru, je strašně hlučný po zapnutí, po chvilce ztichne. Jinak bez problémů.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#10 Příspěvek od Sandal »

Já si ze zoufalství koupil maličkej Panasonic Toughbook CF-MX4 a zjistil jsem, že je úplně suprovej. Akorát baterie už není úplně v cajku, a vydrží jen asi 6 hodin práce na autodiagnostice. Maličkej svižnej a výkonnej prevít, co se vejde mezi volant a mě.
Kdo má dobrý oči a nevadí malá obrazovka(dotyková), rozhodně ho doporučuju. Nechá se splašit kolem 10k, což je slušný, protože nový prý stál okolo 60ti k.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Hubert_79 »

EKKAR píše: Dřív dělala takový monstra snad akorát šikmácká Toshiba a ušácký IBM a Dell, ale jak je to teď, když z IBM je číňanský Leh0vno ...
Karle, takové notebooky dělal a stále dělá Panasonic. Jenže to nejsme v cenové hladině kolem 20 tisíc.
Panasonic notebooky (a ne ty military odolné) mi prošly prackama tři (jeden stále mám) a vždy šlo o nadprůměr. Ne třeba nejvýkonnějšími komponenty, ale provedením.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#12 Příspěvek od Hydrawerk »

radek89 píše:
pocitujlasku píše:velmi zle skusenosti s HP - odisiel tyzden po zaruke.
A to kdysi uměli vyrábět slušné měřáky. 8O Neuvěřitelné kam se dostali...
To se pak oddělilo jako Agilent a později přejmenovalo na Keysight.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

Tak NB Acery byly kdysi katastrofa, ale před asi 10 lety se to začlo spravovat. HP je na tom podobně, ale obráceně. Dnes se nedá porovnávat, které jsou lepší, protože to vyjde asi tak na stejno a všichni výrobci kvůli nízké ceně šetří. Otázka na kvalitu je správná až tehdy, když se začne rozlišovat určitá kategorie a to nejen cenová. Pokud si někdo koupí NB do 10 tisíc, tak kvalitu za 15-20 tisíc nebude mít nikdy, ale vůbec to neznamená, že mu v klidu nevydrží např. 10 let.
Opravdu jde jen o reálné použití NB. Pokud bude fungovat jako opravdový NB, tzn. bez připojení na síť a jdoucí jen na baterku, tak ten cenový rozdíl pozná rychle každý. Jestli ale bude nahrazovat stolní PC, tzn. připojený furt přes adaptér, s přídavnou myší, případně s klávesnicí a monitorem, tak má smysl jen ten, že bere výrazně méně místa a dá se normálně přenést v tašce nebo schovat do trezoru. Ten příplatek za provedení v kvalitnějším obalu a lepší baterky se v tom případě ztrácí velmi rychle a vyjde to stejně jako ty levnější.
Rozlišoval bych spíše čipovou sadu a grafický čip, případně procesor. Tam je rozdíl dost velký ve spolehlivosti, podle toho, jak dlouho to vydrží než přestane grafika fungovat.

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#14 Příspěvek od piCZus »

Acer si stále drží slušný standard, s celokovovými modely (kromě rámečku kolem LCD) i v cenách 12 tis. přišli jako první, ostatní museli začít opisovat. Ono moc volitelného dnes v NB není, ale minimálně ve střední třídě jsou uvnitř WiFi karty od Qualcommu nebo Intelu (žádný Broadcom nebo MediaTek), SSD s čipy od Hynixu apod. Baterie taky ujdou, proti těm v HP to je jiná liga.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#15 Příspěvek od pocitujlasku »

radek89 píše:
pocitujlasku píše:velmi zle skusenosti s HP - odisiel tyzden po zaruke.
A to kdysi uměli vyrábět slušné měřáky. 8O Neuvěřitelné kam se dostali...
Veru, ja som si dovtedy myslel, ze hp su kvalitnejsie, a proBook aj nieco vydrzia. Ale dnes uz je to fakt jedno aka znacka, a zacinam sa orientovat podla toho, kto ma aky servis :)
No vidis, a tak si sa bal

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“