Majorán.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

Majorán.

#1 Příspěvek od kutilmil »

Ahojte. Asi po 15-stich rokoch som sa rozhodol že si zasadím majoránku. Dal som na parapet kvetináč s pieskom, nasipal semeno, vykličilo snáď všetko a do cca 2 týždňov aj všetko ulehlo a splesnivelo. Polievam rosením. Neviete mi poradiť kde je chyba. Pred tými 15.stimi rokmi som mal majoránky na rozdávanie.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

No, já marijánku pěstuji normálně. Dám do kelímku od jogurtu asi 5 mm hluboko, zaleju a nestarám se o to týden, pak to zaleju znovu. Dávám to za okno tam, kde odpoledne svítí slunce. Když to vyleze, tak to dám do většího kelímku či do květináče a zbytek vyhodím. Za 14-20 dní to povyleze a jde to na zahrádku. Tam to roste do výšky asi 2 a půl metru a já každému vysvětluji, že je to jen nálet a naštěstí jen 4 rostlinky. Před sklizní vybírám všimničné v lahvích a potom také za pomoc při likvidaci. Sám to nepotřebuji. :lol:

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#3 Příspěvek od kutilmil »

No tak to teda nevim. Zapiš si mne na seznam. Já jsem ji před léty pěstoval a dorostla tak 30 cm. Počkej, nepíšeš ty o marihuane? Já mám na mysli normální majorán. koření.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Proč to seješ do písku ?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

kutilmil píše:No tak to teda nevim. Zapiš si mne na seznam. Já jsem ji před léty pěstoval a dorostla tak 30 cm. Počkej, nepíšeš ty o marihuane? Já mám na mysli normální majorán. koření.
Kotelníku, už to nechlastej. Že si z tebe dělá p32 prdel bylo jasný už v momentě, kdy napsal o 4 rostlinkách vysokejch 2,5metru a náletu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#6 Příspěvek od kutilmil »

To bobo: do písku to seju proto lebo majorán má rád písek.
TO ekkar: Marihuanu nepoužívám takže nemám zkušenosti. Jako zkoušel jsem to na výške ale to bylo jen tak abych netrhl partu.
Naposledy upravil(a) kutilmil dne 20 bře 2021, 07:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

kutilmil píše:...
TO ekkar: Marihuanu nepoužívám takže nemám zkušenosti. Jako zkoušel jsem to na víšce ale to bylo jen tak abych netrhl partu.
Áno - podľa toho všetkého od teba ho ta "víška" bola v Plzni, nie?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#8 Příspěvek od kutilmil »

Nie. V Trnave.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od jezevec »

Zdá se, že "visokoškolák" z Trnavy tu pravopisnou hrubku nevidí.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Ale i tak to přesně odpovýdá ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#11 Příspěvek od ZVUK2000 »

Když už to nevidí. Tak měl napsat raději na "vejšce" :D

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#12 Příspěvek od kutilmil »

Nechápem, načo riešite moje vzdelanie, keď som žiadal radu ohľadne majoránu.Mimochodm v TT je fakulta technickej univerzity. Tam sa pravopis nerieši. Sú tam teda aj iné školy ale.....

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

Jo, proč ho rozčilujete? Chce informace o marijánce a případně o mrkvi, jak se to pěstuje, tak pište k té mrkvy. I u nás je dost deb.ilů, co jako udělali výšku a přitom by správně nemohli získat ani maturitu, protože by prokazatelně neudělali žádný písemný test z rodného jazika (povinného maturitního předmětu). A občas je to u nich na kterémkoliv fóru vydět.
Takže zpět k marijánce nebo k mrkvy.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#14 Příspěvek od ZVUK2000 »

p32 píše:Jo, proč ho rozčilujete? jazika.
:D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

Vysvětlení proč cokoliv v písku vyleze a potom to zhnije.
Písek je vlhký déle než normální půda, takže umožní naklíčit všemu, ale nemá naprosto žádné živiny, takže vzniká na všem živém jen plíseň a proto to zhnije. Správně se dává jen půda se živinami, potom se položí semínka na ni a zakryjí tenkou vrstvou písku, který zajistí to, že se vlhkost z půdy tak rychle neodpařuje pryč. Dělá se to jen v pár případech a jako specialita a ne že to platí pro všechno. Takže to prostě děláš špatně. Stačilo by tam dát hlínu, navlhčit ji, rozrýt a nasypat semínka a dál s tím nic nedělat. Semínka prostě zapustí kořínky a vylezou nahoru sama.
Před patnácti léty jsi byl hloupější a dělal jsi to tak blběji, ale doopravdy normálně. Nejhorší zahradník je vždy ten, co otravuje rostlinkám život a nenechá je vyrůst. Prostě furt do nich tak dlouho reje až chcípnou. Přesně řečeno, vypěstovat něco ze semínka zvládnou i malá děcka. Zvláště proto, že po zasazení a zalití se na to chodí jen dívat.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“