Mobilní data na víc jak měsíc

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

Mobilní data na víc jak měsíc

#1 Příspěvek od DedVseved »

Existuje nějaký tarif kde si např. koupím 1GB dat a budu ho čerpat např. 1/2 roku.
Když jsem se díval na srovnávač od ČTÚ https://srovnavac.ctu.cz tak vše je tam s měsíčními tarify.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#2 Příspěvek od MetalGod »

Obávám se, že ne. Taky jsem hledal.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#3 Příspěvek od pepik9 »

Pokud by to nemusel být tarif, T-mobil má předplacenky, ale chtělo by to podrobně pročíst podmínky.

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#4 Příspěvek od Ondra2 »

Mladej má mobil a ten posílá data o jeho cukru v krvi ať je kde je. Nic jinýho s datama nedělá a nevolá. Jsou to max jednotky MB denně. Má předplacenku tmobile, kredit 200kč na ní vydrží cca 3 měsíce.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

U sazkamobil.cz půl roku do nutného dobití aspoň 100 Kč, ale stačí poslat stovku na jiné číslo a potom z toho čísla zpět a je dobito taky. Data jsou tam volba při dobíjení, ale nepoužívám to.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#6 Příspěvek od DedVseved »

Bylo mi naznačeno ať se podívám na M2M nebo IOT tarify jenže potřebuji 1-2 simky to se ani se mnou bavit nebudou.
https://www.o2.cz/osobni/machine-tarify
https://www.t-mobile.cz/podnikatele-firmy/m2m
https://www.vodafone.cz/firmy-a-korpora ... luzby/m2m/

Asi půjdu do Twistu kde vychází 0,40Kč za MB což je 1GB za 400Kč a dobití min. 200Kč za rok. Většinou jsou měsíční tarify s 1GB za 150Kč. Po čase uvidím, kolik to žere dat po určité době.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jjilek »

To je běžná praxe operátorů. Podobná je také jen pro telefonování. Znám asi jediného českého (virtuálního) operátora, který se podobné praxe alespoň při telefonování nedrží a stačí mu jedno zavolání za tři měsíce pro pokračování smlouvy. A to při pevně dané ceně jedné minuty volání a nulovém paušálu. :D
Bohužel pro data to neplatí.

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#8 Příspěvek od lesana87 »

DedVseved píše:Asi půjdu do Twistu kde vychází 0,40Kč za MB což je 1GB za 400Kč a dobití min. 200Kč za rok.
Ten Twist používám doma na internet, s bonusama to vychází na 0,22Kč za MB.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#9 Příspěvek od warp »

Potøeboval bych taky nìjaký datový balíèek, navíc podmínkou je Vodafone, na chalupì mám jen signál 4G/LTE od nich. Bohužel v nabídce nic takového nemají, zkusím se poptat osobnì až otevøou bìžnì své poboèky.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ono to bylo. Na rok. Jenže asi Covid zasáhl...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#11 Příspěvek od DedVseved »

Tak to žere data víc než jsem čekal (30 kč za dva dny).
Jako modem používám starší androidí telefon bez přihlášení do google účtu a v play i systému mám aktualizace zakázané. Za ním mám orange-pi (něco jako raspberry-pi) a v něm spuštěné openvpn abych se na něj jednoduše připojil. V openvpn mám zapnutou lzo kompresi + nastavené keepalive a přes ssh se do něj přihlásím několikrát denně na 5-10 minut.

U těch balíčků se asi download + upload sčítá?

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#12 Příspěvek od DedVseved »

Rozpojuje se to asi kvůli mobilnímu signálu a možná se to na místě mimo přepojuje mezi LTE a 3G nebo 2G a tím to snad žere ty data nebo co. Nepomohl ani keepalive nastavený na obou stranách takže musel zdechnout mobilní signál.
Když jsem to zapnul doma kde mám dobrý příjmem a párkrát jsem se připojil tak to za 24 hodin sežralo 3 Kč. To je zajímavé asi budu muset aplikovat restart telefonu jestli se to rozpojí. Jenže je to Xiaomi které si po měsíci vynucuje novou autorizaci pro USB připojení.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“