LG nenabíhá

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

LG nenabíhá

#1 Příspěvek od radioelectrum »

Dovezl jsem si ze sběrného dvora TV LG a připojil ji přes HDMI, jela, stáhl jsem podsvícení na 75% a skusil naladit satelitní programy. Programy jsem naladil, běžely, poté jsem TV odpojil od sítě, dal CL modul a od té doby TV pouze naběhne podsvícení s logem LG a zhasne. Tak kde je vada, a jak postupovat? Nemohl jsem ji oddělat pokud bych dal ten CL modul naopak? Nebo se ta vada pouze projevila tím že ta TV běžela déle a už byla dříve vadná ? Typ té TV viz štítek.
Přílohy
LG.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

CI modul opacne vlozit nejde. Ale vlozenim sa pohla doska pri procesore, mozno je to kandidat na reball.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od radioelectrum »

co je reball ?

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od PotPalo »

Keď bola v zbernom dvore, tak jej asi niečo bolo.

Pozri slot, či tam nieje ohnutý kontakt, niekedy sa to vložením karty stane. Pokiaľ bol trochu nakrivo, a karta ho dorazila tak že sa niečoho dotýka, tak to môže hnevať rôzne. Pri dotyku 5V s GND napríklad TV nezapne vôbec.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od radioelectrum »

už jsem se díval a nevypadá že by ve slotu byl ohnulý nějaký pin. Skusím jestli TV půjde zítra zapnout.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od Zaky »

Reball je o tom, že se tepelnými dilatacemi mohou přetrhat některé spoje pod procesorem a s průhybem desky to pak někdy funguje a někdy ne, nebo nefunguje jenom něco. Procesor je v BGA pouzdře, tedy má zespodu fůru cínových kuliček, za které je připájen. Ty jsou navíc bezolovnaté, tedy křehké, aby to celé moc nevydrželo a zákazník tak dostal včas příležitost zaplatit výrobci znovu za novou TV. Pokud dojde k přetrhání spojů, řešením je odpájení procesoru horkovzduchem, optimálně se spodním předehřevem, očištění procesoru i desky od bezolovnatého hnusu, nakuličkování procesoru kuličkami z olovnaté pájky a připájení horkovzduchem se spodním předehřevem zpět na desku. Jednoduché jak facka :-) Samozřejmě je to zatraceně obtížné a zdaleka ne vždy se to podaří i tomu, kdo má vybavení a grif, jak na to. Mě se reball zatím daří jen u menších pouzder, u těch velkých je zásadním problémem, že se desky často ohřevem prohýbají a jak deska není pod pouzdrem perfektně rovná, tak není šance BGA korektně připájet.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#7 Příspěvek od rayx »

radioelectrum píše:Programy jsem naladil, běžely, poté jsem TV odpojil od sítě, dal CL modul a od té doby TV pouze naběhne podsvícení s logem LG a zhasne.
Takže logo hasne, co dělá stavová LED? Nejde ani zvuk? Upřesni provedené kroky po naladění sat :wink: telky se taky mohli zbavit jen pro stáří, nekorektní vypnutí ale mohlo dorazit to co bylo načaté ...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od Zaky »

Jak se prosím nekorektním vypnutím dorazí něco, co je načaté?
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od radioelectrum »

dnes ráno zapnutá i s vloženým CL slotem a kartou. Běžela bez chyb, vypnuta dálkovým ovladačem, poté síťovým vypínačem a po opětovném zapnutí se rozsvítí zobrazí se logo LG zhasne logo zhasne podsvícení a TV zhasne. ani podsvícení nápisu LG co je součástí rámečku nesvítí. Pokud poté stisknu tlačítko power na ovladači tak se TV přepne do pohotovostního režimu kdy se rozsvítí nápis v rámečku, čili TV je v pohotovostním režimu. Ted se mi stalo totéž s tím že jde zvuk a velmi slabě i podsvícení.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od Zaky »

Takže klasicky jako první projdi zdroje (i všechny přímo na mainu) na zvlnění. Zejména SMD elektrolytické kondenzátory jsou často bez kapacity, pokud jsou přítomné. Dělám to tak, že prostě zapnu zařízení a galvanicky odděleným osciloskopem projdu všechny elyty bez nějakého zkoumání schématu, je to nejrychlejší a na funkčním kondíku nemá prostě výraznější střídavá složka co dělat.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#11 Příspěvek od Lubanec »

Podle mě bude nějaká ledka v háji..proto se děje,co se děje..u tohoto modelu se stává za ty roky..měl sem v ruce 2 a u obou byla jedna ledka KO,ale zhaslo to třeba až po 15 min provozu,až se zahřála..studená jela normo
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“