Měřič satelitního signálu PARKSIDE

Vše co se týká satelitní techniky a dekodérů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

Měřič satelitního signálu PARKSIDE

#1 Příspěvek od Brozicek »

Dnes jsem si v regále LIDL všiml zajímavého přistroje s mnoha funkcemi za babku 179 Kč.

https://www.lidl-shop.cz/p/parkside-mer ... 0320086002

Zajala mne ta funkce měření satelitního signálu. Až dosud jsem si vždy vystačil při nastavování paraboly s teploměry na přijímači. Parabola naštěstí šla vždy nastavit ručně z bezpečného místa, odkud byl výhled na teploměry v přijímači. Ale vždy to tak u jiných přátel nemusí být. Nepotřebuji k měření signálu drahý, profesionální nebo poloprofesionální měřič.

Také ostatní funkce přístroje mohou být zajímavé.

Nevyzkoušel už někdo ten přístroj z LIDLu, jaké jsou zkušenosti?
Přílohy
PARKSIDE měřák.jpg

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#2 Příspěvek od passion »

Mám to isté z ali za necelé 2€ už pár rokov. Funguje to, svieti to, pípa to, ukazuje to, mám to po ruke priamo na rebríku pri parabole a hlavne to má okamžitú reakciu. Nie ako nejaký stĺpec grafu v príjmači s určitým oneskoerním. Na presné doladenie polohy je to úplna paráda.

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#3 Příspěvek od jopo166 »

No neviem či stym nastavyš parabolu .Mal som taky a presne sa s tym parabola nastavyť nedala.Napr.ukazoval na23,5e plny signal no bargrafi prijimača ukazovali niečo ine.Mera to asi len silu signalu čo pre doladenie družice ti je k ničomu.Skor by som na nastavenie použil toto https://satelity.ellano.sk/satlink-ws-6933_40154.html https://www.parabola.cz/forum/topic-59475/1/

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

Asi tak, jednoduchý výrobek, jednoduchá funkce...

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#5 Příspěvek od dred »

Brozicek píše: přistroje s mnoha funkcemi za babku 179 Kč......Také ostatní funkce přístroje mohou být zajímavé.

Mňa by zaujímali tie "ďaľšie" funkcie. Tiež mám takýto jednoduchý satfinder
a vie len zmerať silu signálu.... U kamaráta keď montovali satelit mal montér inú STROJOVŇU... Pripojil sa len na LNB (bez prijímača) a ukázalo mu nájdený satelit aj s názvom, na vybranom transpondéri výpis programov, zobrazenie vysielania, bargrafy, spektrálny analizér a kto vie čo ešte (nechcel moc prezentovať) .

Ale možno za tie "mnohé" funkcie považujú - že to svieti, keď ide napájanie z prijímača do LNB, Že to pípa rôznou výškou tónu podľa intenzity signálu a nemusíš čumeť na ručičku. A že to má potenciometer na nastavenie citlivosti.
Nič viac to zrejme nevie a bez naladeného kontrolného prijímača je hlavne nájdenie požadovaného satelitu takmer nemožné...

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od workhard »

dred píše:U kamaráta keď montovali satelit mal montér inú STROJOVŇU...
Tak ta strojovna jistě nestála 179Kč. Já si vezmu na střechu příslušný přijímač, miniaturní LCD telku ze sběráku a nemám problém ani se satelitem, ani s DTV.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

Jo je to na dvě věci , ukazuje to při výskytu družic furt plnou . Jenom nevíš jakou ... No nanic .

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#8 Příspěvek od Brozicek »

Dík za zkušenosti a názory. Zůstanu u těch teploměrů. První satelit jsem montoval v roce 2004 sobě, a pomáhal s tím i sousedům na chatě, když pozemní analog v údolí po mnoho let dříve trápil všechny sousedy slabým signálem se šumem, duchy a výpadky. Satelit byl pro nás tehdy proti pozemnímu analogu takový malý zázrak.

Pokud jsem tolik roků nepotřeboval měřák, a vždy jsme nastavili parabolu tak, že obraz držel i při horších podmínkách, tak se bez levného, nebo i kvalitního dražšího měřáku, obejdu i nadále.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od pocitujlasku »

dred píše:U kamaráta keď montovali satelit mal montér inú STROJOVŇU... Pripojil sa len na LNB (bez prijímača) a ukázalo mu nájdený satelit aj s názvom, na vybranom transpondéri výpis programov, zobrazenie vysielania, bargrafy, spektrálny analizér a kto vie čo ešte (nechcel moc prezentovať) .
Tiez sme mali nieco podobne, dal si si to na ruku, pripojil len koax a vlavo ukazovalo ciselne silu signalu, a zbytok bol displej, kde si jednak mohol pozerat, polohy satelitov, a ked si nejaky chytil, tak pekne sa dalo vyhladat, a free stanice si rovno mohol pozerat.
Nebola to draha vec, tusim to bolo do 100 eur, a vedel si si tam ulozit vlastne pozicie, a aj aktualizovat zoznam stanic. Stacilo ti na kazdej druzici nastavit nejaky kanal a uz podla neho si vedel, kde si.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#10 Příspěvek od Hill »

dred píše:Mňa by zaujímali tie "ďaľšie" funkcie. Tiež mám takýto jednoduchý satfinder a vie len zmerať silu signálu....
Jenže v té nabídce jsou pod tímto názvem tři různé věci, už na první pohled i tvarem. To je každé to udělátko, které neumí to, co ta ostatní dvě, zvlášť za 179 peněz, nebo je to sada?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od otakarv »

jopo166 píše:No neviem či stym nastavyš parabolu .Mal som taky a presne sa s tym parabola nastavyť nedala.Napr.ukazoval na23,5e plny signal no bargrafi prijimača ukazovali niečo ine.Mera to asi len silu signalu čo pre doladenie družice ti je k ničomu.Skor by som na nastavenie použil toto https://satelity.ellano.sk/satlink-ws-6933_40154.html https://www.parabola.cz/forum/topic-59475/1/
Já jsem kdysi dávno koupil stejný měřič a používal jsem jej dlouhá léta k nastavování parabol. Občas po mně přišel technik s profesionálním měřákem a vždy konstatoval že "nemá co nastavovat", že parabola je perfektně nastavená.
Pak mi tento analogový ručičkový měřák přestal měřit tak jsem si na Aliexpress koupil digitální v domění že tento bude lepší, mýlil jsem se, není nad ten analogový s ručičkou.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#12 Příspěvek od dred »

Hill píše:
dred píše:Mňa by zaujímali tie "ďaľšie" funkcie. Tiež mám takýto jednoduchý satfinder a vie len zmerať silu signálu....
Jenže v té nabídce jsou pod tímto názvem tři různé věci, už na první pohled i tvarem. To je každé to udělátko, které neumí to, co ta ostatní dvě, zvlášť za 179 peněz, nebo je to sada?
Je to jedna vec...ale preklad a popis určite robil niekto, čo sa vyzná akurát tak v predaji jednovrstvého hajzelpapiera :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#13 Příspěvek od Hill »

Ale i na obrázku jsou tři různé přístroje. A popis sedí na dva.
Čili celkem akutně hrozí, že objednávka na e-šopu může skončit překvapením.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od jezevec »

Já tam vidím popis pro všechny tři.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#15 Příspěvek od dred »

Máte pravdu...nerozklikal som si obrázky, pozeral som sa len na satfinder :oops:

Ale zase po výbere prístroja sa popis nemení....
Přílohy
ps.png

Odpovědět

Zpět na „Satelitní technika a dekódování“