Post karta

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

Post karta

#1 Příspěvek od DedVseved »

Používáte někdo něco takového při zjišťování závad u PC nebo laptopů a má to smysl?
Pokud ano tak máte tip? Chtělo by to nejlépe něco s PCIe + M.2 slotem.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Má to smysl, pokud to funguje. Problém je, že to obvykle dopředu nikdy nevíš. Mám pár kousků z Ebay, když se jeví comp mrtvý a měřením na zdrojích se zdá vše OK, tak obvykle kartu zkusím, ale když se nic nedozvím, ještě to nutně neznamená, že je problém v compu, zdaleka ne vždy jsou zadrátovány potřebné signály a adekvátní podpora v biosu. Ideání by bylo dopředu vyzkoušet, že před poruchou karta v tom konkrétním počítači funguje, což je samozřejmě nereálné.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Kedysi to fungovalo takmer vsade (PCI/ISA), len niektore BIOSy znackovych PC nepouzivali port 80h. S postupnym "vyvojom" sa v tom urobil taky bordel, ze teraz clovek nevie nic...

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#4 Příspěvek od DedVseved »

Díky za názory.
Na webu jsem si všiml karet s mini-PCI nebo PCI což jsou starší kousky a kupovat to pro dnes vyskytující PCIe nebo M.2 v laptopech nemá cenu.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od RayeR »

Mam tuto MiniPCIe verzi, ale jeste nejak nebyla prilezitost na nicom vyzkouset.
http://rayer.g6.cz/hardware/postcard.htm
Obecne kdyz to tak vemu, tak i kdyz sem se dozvedel posledni POST kod a nasel co znamena, tak mi to k oprave moc nepomohlo. Ono kdyz je 🤐 naka kulicka pod BGA nebo tak neco, tak co s tim, prefenovat se to da i bez POST karty...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“