Vypínání win7

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Vypínání win7

#1 Příspěvek od Puda »

Čau pánové, na lenovu W520 se mi začal nepříjemně dlouho ukončovat w7 64 bit (cca 10min). Nezáleží na tom, jestli je pc připojen, nebo ne. Asi mi tam visí nějaká služba. Nevíte jak přijít na to která? Vidím prostě "Vypínání" a točící se kolečko. Event viewer je tím pádem k ničemu. Hlavně používám většinou portable programy a mladej tu má jen pár her.Nevíte, jak na to mám přijít?
Přílohy
hardcopy.PNG

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jjilek »

Odinstaloval bych nejdříve všechny C++ s výjimkou jednoho 2015 pro X64.
Naposledy upravil(a) jjilek dne 12 dub 2021, 22:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Hubert_79 »

Proboha proč odinstalovávat C++ :roll: Ty x86 jsou tam kvůli kompatibilitě s 32bit programy. To myslím bordel nedělá.
Spíš bych začal tím avastem. Začalo to z ničeho nic? Nebo po instalaci něčeho?
Naposledy upravil(a) Hubert_79 dne 12 dub 2021, 22:08, celkem upraveno 1 x.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Tie kniznice urcite nesposobuju ziadne spomalenie. Po odinstalovani akurat prestane nieco fungovat.

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Puda »

Ty C knihovny to nedělají, začalo to zničeho nic. Avast je po přeinstalaci, nepomohlo to. Ještě tohle:
Přílohy
hardcopy1.PNG

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Puda »

výkon
Přílohy
hardcopy2.PNG
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Hubert_79 »

Nic podezřelého tam nevidím.
Teď nemám 7 po ruce, ale je tam ještě msconfig? V tom šlo zobrazit služby a zaškrtnout "skrýt služby Microsoft", tam by bylo vidět co se spouští "cizího".
Ten "výkon" je PC v klidu bez ničeho? 1,8 GB se mi na sedmičky na "volnoběh" zdá celkem dost.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Puda »

Když jsem to koupil, tak se mi taky zdálo, že to žere moc paměti. Tak jsem to celé přeinstaloval a žere to stejně. Dělají to šílené lenoví ovladače.
Přílohy
hardcopy3.PNG
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Trva vypnutie rovnako dlho aj ked sa neprihlasis (vypnutie z login obrazovky hned po restarte)?

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#10 Příspěvek od misocko »

rozmyslam ci to nezacalo robit po nejakej aktualizacii (ktore by uz vlastne ani nemali byt) , lebo mne to zacalo robit presne to iste
start super, vsetko OK, dam vypnut a nemam nervy na to cakat kedy sa to vypne....

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Puda »

Dobrá otázka, to mě nenapadlo, ale jo, je to furt stejné. Disk je při vypínání v klidu. Ještě jsem teď vypnul webku, mikrofon, modem a všechno co nepoužívám a swapování win, jdu na další (great) reset.
(je to tak, nechce se mi dávat pc s točícím se diskem do tašky)

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#12 Příspěvek od jirkati »

Měl jsem nedávno na jednom z domácích PC s WIN 7 stejný problém, který se nějak nevedlo řešit. Více méně ze zoufalství jsem nainstaloval CCleaner a spustil jednotlivé kontroly. Když mi ještě nabídnul dvoutýdení plnou verzi na vyzkoušení zdarma, tak jsem to přijal a děly se věci. Po všech peripetiích ubyly 2 Gb všelijakých zbytků, po vyčištění registrů PC docela ožil a hlavně - ukončování se vrátilo na dříve obvyklé max 2 minuty.
Nutno přiznat, že se trochu zpomalil start PC, ale když skončila dvoutýdenní akce na profi sekci CCleaneru, tak se i start vrátil do původních časů.
Zkoušel jsem i ESET ONLINE SCANER, ale tam chtěli pořád platit za odstranění nalezených problémů a bylo jich hodně.

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Puda »

Údržbu sw dělám sám, Jednou mi spybot zničil xp, od té doby to řeším osobně.
Je to čístý pc, používám hlavně openoffice, eagle, acrobat a často na tom nastavuju sítě přes web. rozhraní. Mladej občas hraje staré hry. Dlouho jsem se bránil w7, protože tu neobsáhnu všechno jako dřív. W xp 64 mi vydržely 10 let.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Ak to je legalna instalacia, tak upgraduj na Windows 10. Je to sice sracka, ale tento problem asi zmizne...

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Puda »

@ rnbw :-D Ty jseš dobrej :-D Teď si tady stěžuju, že ani v sedmičkách nenajdu všechno jako dřív. Jo je to legál... ale stačí mi se hrabat v desítkách na cizích pc, abych poznal, jak moc velká sračka to je. Asi udělám čistou instalaci na jiný disk a potom porovnám nastavení všeho možného. Mimochodem start i s čekáním 5 vteřin na grub4dos trvá do půl minuty, a teď , co jsem vypnul swapování, disk za chodu ani neblikne.
P.S. Už takhle máme Billyho nebezpečně blízko...
Naposledy upravil(a) Puda dne 12 dub 2021, 23:56, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“