Pulzní oxymetr na prst, jaký ?

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

Pulzní oxymetr na prst, jaký ?

#1 Příspěvek od Killroy »

Mám problémy s dechem a potřebuji ho hlavně pro rychlou kontrolu saturace hemoglobinu kyslíkem. Nabídek od nejlevnějších až po ty drahé je plný internet. Otázkou je jaký vybrat, jaké jsou zkušenosti, prostě aby to nebyl šmejd který měří bludy..

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#2 Příspěvek od doktor365 »

Objednal jsem si minulý týden taky nějaký. Jak to měří nevím, bral jsem to ze zvědavosti. Co jsem koukal tak je za 200 nebo za 1500 a je to ten samí, aspoň mi to tak přijde. Docela bych to porovnal někde u doktora.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Bernard »

Já koupil AlVital GM600C asi za 12€, jediné kritérium bylo, aby měl jen 1xAAA napájení. Něco vždy naměří, snad dobře, nejmíň 94%.
Oprava: stálo to 55€. :(
Naposledy upravil(a) Bernard dne 19 dub 2021, 20:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já mám tenhle, ale nevím, jestli ho někde mají: https://www.benu.cz/depan-pulzni-oxymetr-yk-81c-oled

Bere tenký i tlustý prsty. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od hafca »

Už loni na jaře jsme koupili Beurer Pulzní oxymetr PO 30 a spokojenost. Jen ta cena je o cca 400,-Kč větší než na jaře. Kontrolovali jsme ho podle podobného a ukazovaly oba stejně. Princip u všech bude asi stejný a tak se nedá moc šlápnout vedle.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#6 Příspěvek od bu2520 »

měl jsem tu pochybnou čest strávit deset dní na kyslíku a měření oxymetrem ovšem profesionálním několika typy dávaly často rozporuplné výsledky. Přemýšlel jsem nad principem měření a usoudil jsem, že se děje prosvětlením prstu proti nějakému skeneru a čím je prosvětlená plocha větčí tím je vyšší saturace. Tak že záleží na pořádném zasunutí prstu (nehet může vadit) a prokrverní prstu (neměl by být chladný) a taky před měřením a při měření pořádně dýchat, protože má člověk v klidu tendenci dýchat mělkým dechem, a srdce neprokrví konečky prstů a saturace je nízká.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#7 Příspěvek od kejki »

Koupil jsem na Ali za 84,70CZK
Měří, pokud zkouším zadržovat dech pomalu klesá, rodičům ukazuje něco jiného, takže asi funguje. I vsedě v klidu mám 98, takže s rozdýcháním nevím,
táta (85let) s věčným pocitem chladu (špatné prokrvení) 92 v klidu.
Teď je dražší - https://www.aliexpress.com/item/1005002181638039.html byl to ten poslední, na dvě mikrotužky. Mám ho týden, takže o trvanlivosti nic nevím.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od PavelFF »

Musí toho ten maličký přístrojek změřit a spočítat docela dost. Za jednu dvě stovky až neuvěřitelné. Ale pro relativní měření by to fungovat mohlo.
https://www.wikiskripta.eu/w/Pulzn%C3%A ... ie/princip

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od hafca »

Zkoušel jsem to s míň nebo víc nasunutým na prstu a výsledek je stejný. Pokud se to nasune na prst málo, tak to zahlásí, že tam prst není. A taky je jedno jestli je na levé nebo pravé ruce. Já si ho dávám na pravý prostředník. Na displeji je pak dobře vidět i graf tepu.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#10 Příspěvek od Killroy »

Pokusně jsem si objednal jeden na Aliexpressu. Zvolil jsem ten bílý typ s pouzdrem. Má slušný recenze a uvidíme co to umí. Měření porovnám s tím co používá náš doktor.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#11 Příspěvek od PCmaniac99 »

Taky mám ten z ali, včera přišel. Měří na základě prosvěcování prstu a ve srovnaní s fit hodinkami huawei funguje stejně. Hodinky měří odraz světla od krevního řečiště. Vyhodnocení u hodinek je delší.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#12 Příspěvek od Artaban001 »

Teď jej měli u Rossmana za 450Kč

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“