Samovypínání LCD monitoru, kde hledat?

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
padik
Příspěvky: 319
Registrován: 02 led 2015, 01:00

Samovypínání LCD monitoru, kde hledat?

#1 Příspěvek od padik »

Prosím, občas se mi vypíná druhý monitor u PC, někdy nejde zapnout. Je to na principu tlačítka. Mám to i u autoradia, tak to asi bude stejné, obecně známé zapojení ?? Děkuji za radu.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#2 Příspěvek od jardafiala »

padik píše:Prosím, občas se mi vypíná druhý monitor u PC, někdy nejde zapnout. Je to na principu tlačítka. Mám to i u autoradia, tak to asi bude stejné, obecně známé zapojení ?? Děkuji za radu.
Stejné to skoro určitě nebude. Zkontroluj elektrolyty ve zdroji na ESR a vyměň vadné. Možná tam po rozebrání uvidíš nafouklé, pak měřit netřeba. Že to občas nejde zapnout bude dělat některý z elytů ve stand-by zdroji. Nebo (u obou) už mizerné tlačítko.

Uživatelský avatar
LojzaFernet
Příspěvky: 125
Registrován: 14 led 2017, 01:00
Bydliště: Brno jako Brno

#3 Příspěvek od LojzaFernet »

Taky Ti může vypínat podsvícení a ty to vnímáš jako vypnutí. Starší LCD měly něco jako tenounké zářivkové trubice, napájené přes invertory. Třeba modely Aceru, Benq, LG, HP, je měly hodně poruchové. Když podsvit zhasne, vypadá monitor jako vypnutý. Když jej osvítíš silným světlem, můžeš pak vidět vykreslený temný obraz. Většinou odešlý tranzistor nebývá drahý, ale cena práce na opravě to může zvednout na úroveň nového monitoru. Což je na zvážení.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Vypnuty monitor sa od zapnuteho da velmi jednoducho odlisit podla toho, ci svieti POWER LED :roll:

Uživatelský avatar
peterkos2
Příspěvky: 90
Registrován: 01 led 2010, 01:00

#5 Příspěvek od peterkos2 »

Súhlasím s LojzaFernet a jardafiala ďalej to môže robiť odchádzajúca trubica na podsvietenie.
Mám jeden monitor BenQ kde vypína monitor vadný displej.Keď displej odpojim, rozsvieti sa podsvietenie a nevypína sa.
Je toho viac,treba postupne skúšať.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#6 Příspěvek od jardafiala »

Ještě to může být přetížení invertoru. Pozná se to podle toho, že pokud je tam víc traf tak po chvíli to vadné víc hřeje. Zjistí se to osaháním, bývá to častější u podsvitu v TV.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Cela tato diskusia je o hovne, kedze autor nenapisal ani typ monitora...

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“