Motorový kit SUNWAY 2t ZAPALOVÁNÍ

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

Motorový kit SUNWAY 2t ZAPALOVÁNÍ

#1 Příspěvek od jardafiala »

Zdravím
prošel jsem diskuze i tady na foru a pořád nechápu, jak pozná zapalování kdy má dát jiskru. Na obrázku 1 je bílý drát, ten je pro osvětlení, modrý který vede do elektroniky se zapalovací cívkou a černý zemnicí vedoucí tamtéž. Na druhém obrázku je zapojení, proč je chcípák nakreslený na zem a ne na ten černý? A jak pozná elektronika kdy má pálit? Je to tím zářezem na rotoru magneta? A pak tedy záleží na tom, jak je rotor magneta namontovaný a nesmí se s ním hnout? A je to nějak mechanicky zajištěné? Ta cívka má opravdu jen dva vývody a není nikde spojená se zemí, to je v luftě???? Tady jsem nějak úplně vedle....Ono to jezdí ale JAK A PROČ?
Přílohy
magneto 2.jpg
magneto.jpg

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Rotor určitě polohu danou má: https://www.nakup-raz-dva.cz/Magneto-mo ... escription
Jestli Číňan vymyslel, jak udělat CDI, které je napájené z té samé cívky, co snímá polohu, tak to může jet po dvou drátech. Jinak do CDI už nic nevede, nemá to třeba ještě někde jinde na klice hall?
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#3 Příspěvek od jardafiala »

To jsem marně hledal, je to tak jak na obrázku.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Co takhle plus-minus ?

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#5 Příspěvek od bu2520 »

kostra bude na těch plechách pokud jí nenaměříš bude buď upadlá , nebo zoxidovaný nýt . Na obrázku z eshopu, je vidět že je přikostřený černý drát.Tipuji že zapalovací modul (cívka) bude mít nějakou jednoduchou elektroniku v sobě. Velmi podobně to mají všechny stroje podobného ražení.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“