SENCOR SLE 55F60TC LED podsvit

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bassman_cz
Příspěvky: 16
Registrován: 19 dub 2012, 02:00

SENCOR SLE 55F60TC LED podsvit

#1 Příspěvek od bassman_cz »

Po úmorném trápení s podsvitem u SLE 55F60TC slavné značky Sencor, jsem se znalejších chtěl zeptat, jak srazit u tohoto modelu srazit proud napájení LED o tu 1/4, deska je T550HVN08.3 a zapojen dvou PIN, byly zde vadné 3 ledky ve vrchní části, ve vrchních třech řadách 4 a pátá pozice od přívodu. Předem děkuji za radu.
Přílohy
_vyr_3851IMG_0613.jpg

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Nějak si to měří proud ledkami, obvykle jsou ledky plus pólem připojeny na výstup měniče a mínus pólem na PWM tranzistor, který má mezi emitorem (nebo source) a zemí snímací rezistor. Zvětši jeho hodnotu, radši na dvojnásobek, proud ledkami bude poloviční, obvykle i to stačí a pro ledky je to značně šetrnější. Z fotky není poznat vůbec nic, musel bys to vzít víc v detailu v oblasti zdroje podsvitu a pokud možno i zespodu.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#3 Příspěvek od jardafiala »

Nejdřív rozděl přiložený obrázek na čtvrtiny, vyfoť horní pravou čtvrtinu shora i zespodu a dej sem. Když tak si počti, http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... c&start=15
jak udělat fotku se slušným rozlišením, aby se na ní daly přečíst hodnoty součástek. Servisní manuál jsem nenašel tak je foto nezbytné.

Uživatelský avatar
bassman_cz
Příspěvky: 16
Registrován: 19 dub 2012, 02:00

#4 Příspěvek od bassman_cz »

Zkusil jsem tedy nafotit. Na druhé straně desky toho moc viditelného není.
Přílohy
1622187911166.jpg
1622188931295.jpg

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

On to není jeho obrázek, ale obrázek odtud: https://www.sahy.cz/SLE-55F60TC-T550HVN08-3-d3851.htm
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od Zaky »

Bočník tvoří zřejmě rezistory 1R6 uprostřed obrázku. Podívej se, jestli k nim vede dráha od konektoru a jestli jsou všechny paralelně. Pokud ano, tak dva kusy 1R6 odpájej.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#7 Příspěvek od jardafiala »

Máš tam kombinaci 4odporů 1,6Ω a 2,2Ω paralelně, tedy 0,338Ω, která zřejmě určuje proud podsvitem. Teď už je jen na tobě, o kolik % chceš snížit proud LEDkama. A jak už jsem se někde zmínil, k tomu stačí ohmův zákon a trojčlenka. (Já bych vyhodil 2,2Ω a jeden 1,6Ω, tím by se snížil proud na 63% původního, ale to není návod, jen popis jak to dělám) A ještě před zásahem je dobré se přesvědčit, že uvedené odpory jsou na jedně straně na zem, a na druhé jsou spojené a pravděpodobně připojené do vstupu SENSE driveru nebo do Drainu FETu, určujícího proud podsvitem. To jsem myslel že uvidíme na druhé fotce (zespoda) ale je tam vidět prd. Črvrtina vypadá přibližně tak jak je naznačeno na příloze.
Přílohy
rozdělení.jpg

Uživatelský avatar
bassman_cz
Příspěvky: 16
Registrován: 19 dub 2012, 02:00

#8 Příspěvek od bassman_cz »

Tak bylo to tak jak psal Zaky, odebral jsem nakonec dva kusy 1R6, TV běží, obraz má celkem hezký pokud jsou běžné scény až na horší bílou ,ještě jsem i přes menu stáhnul jas, protože i tak to bylo dost, Já tu TV předtím běžet neviděl, chtěli ji vyhodit, tak jsem ji zkusil opravit, že by se mi hodila. Jedině u té bílé je trochu problém, nevím jestli to tak bylo i předtím, jsou vidět jednotlivé diody svítit po celé ploše u nyní hokeje, na bílém ledě to jde dost vidět. Když jsem vyndával display, tak jsem měl folie k sobě slepené v dolních rozích a jinak by to to tam dát ani nešlo kvli zářezům po stranách a nahoře, tak nevím jeslti je to vlastnost této TV. Každopádně děkuji za pomoc.

Uživatelský avatar
bassman_cz
Příspěvky: 16
Registrován: 19 dub 2012, 02:00

#9 Příspěvek od bassman_cz »

Ještě to tedy naposledy oživím kvůli tomu podsvitu, trochu mi to vrtá hlavou,tv mám zaplou celé odpoledne. Čím to může být způsobeno, že tmavší scény a černá je krásná, ale u světlých, kde je hodně světle bílé nebo i světle žluté je vidět svícení jednotlivých led, není to až tak hrozné, ale u toho hokeje nic moc?Když to bylo rozdělané tak jsou tam dvě folie průhledné a 4 nebo 5 folii neprůhledných bílých zdrsněných. Děkuji za názory.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#10 Příspěvek od warp »

bassman_cz: co jsi tam dal za podsvitové pásy? Možná mají nevhodné rozptylové èoèky, jejich vzdálenost od fólie nebo barvu základního svìtla a proto ta bílá (kdy je panel nejvíce prùsvitný) je to na ní vidìt. Chtìlo by to fotku !

Uživatelský avatar
bassman_cz
Příspěvky: 16
Registrován: 19 dub 2012, 02:00

#11 Příspěvek od bassman_cz »

Pásky i čočky jsou původní, vyměněny 3 vadné led z pásku co byl dárce orgánů a jeden půl pásek je nový a vypájeny ty dva rezistory. Jde to vidět jen při určitých scénách, ale je. Na fotce z telefonu to jde vidět ne příliš výrazně, ve skutečnosti je to výraznější, ale když pořad nemá výrazná světla, tak to vidět nejde a obraz je ok, kupodivu i černá je docela černá.
Přílohy
I když světlejší, tak ok.
I když světlejší, tak ok.
viditelné
viditelné

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od otakarv »

Je to vidět celkem dobře na těch fotkách co jsi sem dal. Než jsi ten proud těmi LED diodami upravoval tak to dělalo také že byly vidět rozsvícené jednotlivé LED-ky? Psal jsi že jsi stáhnul i podsvícení v menu, když jej dáš nyní naplno tak jaký je efekt?

Uživatelský avatar
bassman_cz
Příspěvky: 16
Registrován: 19 dub 2012, 02:00

#13 Příspěvek od bassman_cz »

Před snížením proudu jsem to nezkoušel, rovnou jsem to udělal, to odpájení těch dvou rezistorů. I když jas zesílím, tak je to stejné.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#14 Příspěvek od mi-ro »

Toto není závada, to je bohužel vlastnost lowcostových přístrojů. Špatně navržené difuzory, mizerné rozptylové fóĺie.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#15 Příspěvek od keemo »

nemohlo se stát že jsi ty rozptylové fólie zpřeházel?

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“