3,5" čtečka karet nejde

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

3,5" čtečka karet nejde

#1 Příspěvek od Celeron »

Mám už kupu let v PC tuhle čtečku karet.
Včera jsem zjistil, že najednou nečte ani jednu z karet. Jde jen USB port kterej je jen pasivní prodlužovák do základovky. Zkoušel jsem SD, SD-HC, Memory Stick Duo, po zasunutí se pouze rozsvítí zelená led na čtečce ale jinak nic.
Zkusil jsem kabel čtečky prohodit s jiným USB 2 dvouportem na základovce, stále stejný. Zkusil jsem připojit jinou stejnou čtečku a zase stejný. SD karty se přes redukci SD na USB normálně čtou.
Vypadá to na SW. Nejsem si jistej, jestli tahle čtečka neměla svůj ovladač na malým CD. Na netu jsem ovladač zatím nenašel.
Ve Správci zařízení v položce Přenosná zařízení je 4 x pod sebou "Ovladač svazku souborového systému WPD" s vykřičníkem. Pokud zkusím jeho aktualizaci, tak napíše že je aktuální. Pokud ho odinstaluju, vše maká ale jakmile vytáhnu jakýkoliv přenosný zařízení z štekru, znova se to 4 x objeví s vykřičníkem.
Na netu nic jednoznačnýho k problému není.
Pěkně prosím, co s tím dělat, nikdy jsem se s tím nesetkal.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#2 Příspěvek od matahari »

Ve správci disků asi nebude namapovaná jednotka, podívej se na tohle video https://www.youtube.com/watch?v=OWpPz9qJvf8 .

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#3 Příspěvek od mluno »

CD s ovladačem bylo pro windows 98 a starší (snad i včetně dosu). Současné systémy (počínaje windows 2000 a XP) ovladač nepotřebujou.
Tuto čtečku jsem také používal roky ve více exemplářích (včetně původního počítače s windows 95) ale při poslední přestavbě počítače jsem poslední kus vyndal, protože je moc pomalá a tu díru jsem potřeboval na něco jiného.
Podobné problémy jsem taky někdy měl (zařízení jakoby nebylo vyměnitelné, což se stává spíš u USB čteček, že se musí po výměně karty vyndat a znova zandat, u této pomáhal jen restart). Už je to dávno, tak si jen mlhavě pamatuju, že to zmizelo zřejmě v době, kdy jsem vypnul podporu legacy usb v biosu.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Díky moc Matahari, bylo to ono. Akorát netuším, jak a proč se ty jednotlivý disky (druhy karet) odmapovaly a proč zrovna čtyři. SD, SDHC a mikroSD se nyní připojuje jako jedna jednotka s písmenem H. Memory Stick Duo jako druhá jednotka I. Žádná jiná, tedy CF/MD nebo XD či M2 v tom nikdy zastrčená nebyla a tak nevím, k čemu je rezervovaná jednotka I a J. USB Flešky jsou až dál od K.
No nic, hlavně že to chodí.
Ještě jednou díky!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od RayeR »

Jo to je celkem normalka, ze si multifunkcni ctecka zabere po pripojeni vice pismen jednotek, aniz by v nich byly strcene karty. SDxx byvaji bezne sloucene pod jedno pismeno, protoze je to vicemene totez-resi jedna cas radice, taky to tak mam.

Jinak u ctecek sem se setkal i s HW problemem - tim jak se tam casto strkaly karty, tak dochazelo k mechanickemu namahani konektoru/drzaku karet a mj. diky uzasnemu bezolovnatemu krehkemu cinu proste par pinu konektoru zaclo mit blby kontakt s plosnakem, stacilo jen propajet...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“