Prodám středové paraboly 30 - 150cm

NEKOMERČNÍ nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mwt
Příspěvky: 36
Registrován: 27 bře 2020, 01:00

Prodám středové paraboly 30 - 150cm

#1 Příspěvek od mwt »

Kdo by chtěl použité, nezničené středové paraboly s průměry od 30 do 150cm, hlaste se případně o parametry.
Zrcadlo je hliník, držáky většinou pozinkované (už zrezlé) nebo bílá barva. Jsou dost přesné, v tomto provedení se používaly do kmitočtu 17GHz.

Dají se tedy použít na (skoro) cokoliv, mně se v poslední době osvědčily 150cm jako bezdrátový telefon na dětském dni :)
Též jdou použít na strašení 🤐 politiků / úředníků 8-)

Cena: malé průměry za malý řízek, velké za velký řízek nebo ekvivalent ve Studentské pečeti. Více kusů naráz bude potíž - nesním najednou tolik řízků :lol: Ale jinak jich je dost.

Když nebude zájem tak do půlky prázdnin, holt půjdou na SD... :?

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#2 Příspěvek od petrfilipi »

O dvě 150cm bych měl zájem. Kde by byly k vyzvednutí? Na jak velkou vzdálenost lze udělat fonické spojení, o kterém píšeš?

PF

Uživatelský avatar
mwt
Příspěvky: 36
Registrován: 27 bře 2020, 01:00

#3 Příspěvek od mwt »

Měli jsme to tak na +- 100m, ale venku na louce. Ve městě nevím... Jedno dítko si stouplo k jedné parabole, druhé k druhé..a už to telefonovalo :-) Chyba byla, když si jich tam stouplo víc - to si "signál" odstínily samy.

K odběru v Boskovicích, Letovicích, Blansku, Brně, i po Vysočině po domluvě.

Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

#4 Příspěvek od Hrnous »

Nějaká 3m+ na EME by nebyla ?

Uživatelský avatar
mwt
Příspěvky: 36
Registrován: 27 bře 2020, 01:00

#5 Příspěvek od mwt »

Hrnous píše:Nějaká 3m+ na EME by nebyla ?
Bohužel takovou nemám. Něco mne ale napadlo, tak zkusím zjistit během příštího týdne. Ty 3m je minimum, nebo by mohlo být i třeba 2,5m?
A co více menších antén a sdružit je ?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

mwt píše:
Hrnous píše:Nějaká 3m+ na EME by nebyla ?
...A co více menších antén a sdružit je ?
Víš co to je "EME-provoz"? To je spojení na odvrácenou stranu Koule pomocí odrazu rádiovejch vln od Měsíce - neboli "Earth-Moon-Earth", proto "EME". Umíš si představit způsob, jak pro takovou věc sfázovat a dostatečně přesně nasměrovat dvě a vícero parabol? I když jsem teda viděl heblo, postavený na vršek vyřazenýho nádražního osvětlovacího stožáru (příhradovýho), který se skládalo z 2x 4 asi 14-prvkovejch "Yagin", laděnejch do pásma 144-145MHz - a s tím celým šrákem ve vejšce cca 20m ještě mával rotátor, ale nedokážu si představit stabilitu a odolnost nastavení něčeho podobnýho poskládanýho z plnejch plechovejch parabol i za jen mírnýho větru ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mwt
Příspěvky: 36
Registrován: 27 bře 2020, 01:00

#7 Příspěvek od mwt »

EKKAR píše:
mwt píše:
Hrnous píše:Nějaká 3m+ na EME by nebyla ?
...A co více menších antén a sdružit je ?
Víš co to je "EME-provoz"? ...
Vím co je EME.. :wink: Kamarád to měl poskládané z YAGIn na podobném stožáru jak píšeš...když se jednou zapoměl a napálil to plným výkonem do lesa, tak do rána opadalo listí v pásu širokém cca 50m až ke hřebeni kopce.
A navíc jsem jinému kamarádovi sehnal 5,5m parabolu a ta už je též v provozu. A má to moc pěkné, včetně řízení natáčení antény.

Když se to udělá dobře, nevidím v tom až takový problém a to ani mechanicky, ani elektricky. Navíc ty paraboly přece nemusí být na jednom "heble", ale můžou mít každá svoje upevnění i ovládání. Se 120cm nebo 150cm se přece jen hýbe líp než s půltunovou obludou. Taková malá EME farma s parabolami místo solárů by jistě vypadala zajímavě! 8-)

V každém případě se po té větší parabole poptám. Před rokem jsem věděl minimálně o dvou 4m kusech . Ale ty už jsou pryč...

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od PavelFF »

mwt píše: ... Kamarád to měl poskládané z YAGIn na podobném stožáru jak píšeš...když se jednou zapoměl a napálil to plným výkonem do lesa, tak do rána opadalo listí v pásu širokém cca 50m až ke hřebeni kopce.
...
Pěkná historka. Bohužel nepravdivá.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#9 Příspěvek od PeteBurns »

:lol: A potom sa čuduj, prečo majú toľkí ľudia problémy s 5G :lol: To ešte len potom keď sa kamoš zabudne a napáli to znovu do lesa, ráno tam už žiadne stromy stáť nebudú :twisted: :lol:

Uživatelský avatar
mwt
Příspěvky: 36
Registrován: 27 bře 2020, 01:00

#10 Příspěvek od mwt »

PeteBurns píše::lol: A potom sa čuduj, prečo majú toľkí ľudia problémy s 5G :lol: To ešte len potom keď sa kamoš zabudne a napáli to znovu do lesa, ráno tam už žiadne stromy stáť nebudú :twisted: :lol:
Přál bych mu legraci. Ale už to neudělá, sedí někde na obláčku a stříhá ty své "dlouhé vlny" na "mikrovlny", aby nám tu to 5G vůbec fungovalo :-)
Ten koncový stupeň byl pěkný - takový menší Kojál řekl bych. Když ho rozvášnil, bralo to kolem 34A v každé fázi. Co dělala světla okolním chatařům když zaklíčoval jsem nechtěl vědět :-)
Topení na chatě neměl. Když bylo v zimě potřeba, nechal jen puštěné žhavení koncového stupně a v celé chatě byla trenýrková teplota :-D

Uživatelský avatar
mwt
Příspěvky: 36
Registrován: 27 bře 2020, 01:00

#11 Příspěvek od mwt »

Hrnous píše:Nějaká 3m+ na EME by nebyla ?
Něco jsem zkusil a parabola by byla.. Snad dokonce Marconi 3,5- 4 m. ALE je zarostlá ve křoví za garážemi, musel by se na to vzít asi jeřáb..a kůrovec s motorovou pilou. Lokalita: Praha.
Ještě jsem se neptal šéfů, ale když kus existuje a nepoužívá se, je přece jen nějaká šance. Mám zkusit?

Uživatelský avatar
geograf
Příspěvky: 169
Registrován: 15 čer 2004, 02:00
Bydliště: tade na Hané (JN89OK)
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od geograf »

Byla by ještě k mání jedna 150cm?

Uživatelský avatar
mwt
Příspěvky: 36
Registrován: 27 bře 2020, 01:00

#13 Příspěvek od mwt »

geograf píše:Byla by ještě k mání jedna 150cm?
Podívám se, šance je. Mám teď jaksi moc veselo, tak jsem se dostal jen k polovině toho, co bylo v plánu o prázdninách. Tímto se současně omlouvám za pozdní odpověď, nedostal jsem se ani k nahlédnutí sem :-(

Odpovědět

Zpět na „Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů“