Repas baterky pro DVD přehrávač Panasonic

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Repas baterky pro DVD přehrávač Panasonic

#1 Příspěvek od Celeron »

Vážení, nevíte prosím někdo, jak se dobejt do tohodle baterkovýho futrálu s dvěma LiIon 18650? Byly v tom tři vruty hvězdička T7 se středovým caplíkem. S tím jsem si poradil, jsou venku.
Ale ať dělám, co dělám, ten plastovej futrál nejde rozlousknout. Celou dělící rovinu jsem objel skalpelem, nikde žádný výstupek za který by to drželo. Můžu v děličce páčit jak chci ale ani se to nehne, kdybych zabral víc, tak to už praskne.
Napadá mě, jestli to není udělaný s U drážkou s vnitřníma západkama aby to bylo nerozebíratelný a nebo tam uvnitř není silná oboustranka, co drží obě půlky slepený proti sobě. Slepený prstolepem to nikde není.
Nechápu proč takový zabezpečení šroubkama s trnem a je ještě něco dalšího. :roll:
Přílohy
IMG_20210712_093204.jpg
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#2 Příspěvek od jardafiala »

Jsou to lumpové, je to nejspíš slepený a nerozebiratelně smontovaný. Pomůže jenom brunátné násilí.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

Byva to uvnitr slepene aby v tom baterie nehrkaly. Muzes zkusit to nahrat fenem a pomalu pacit. Pokud je to oboustrankou, melo by to pomalu povolit, pokud lepidlem, tezko rict.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Zacvaknuté a na lepidlo. Jedině násilím na těch správných místech, aby se to při montáži dalo potom inteligentně srovnat.

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#5 Příspěvek od stefan31 »

Možno je použitá obojstranne lepiaca páska, skúsil by som tú plochú èas￾ ponorit do benzínu, alebo za teplého ohrevu rozdeli￾ tie dva diely "lízatkom" z plastu ....

Stefan31

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Je hrozně divný, že se to při zapáčení v tý obvodový drážce v dělící rovině ani nehne. Kdyby to bylo na oboustranku, nebo nějakým blivajzem jako je tafka, či silikon, tak by se to aspoň náznakově rozšklebilo.
Mám tady ješte druhou, kde je o 2 baterky víc, dvojnásobná kapacita, tak zkusím, jestli to je stejný či né. Je to 8 roků starý, baterky maj dost.
Zkusil jsem zavolat technikovi v repasích Fulguru a na rovinu mi řekl, že právě kvůli tomuhle repase na spotřebku neberou.
Na Trubce jsem repas nenašel a kupovat novou baterku na ebay nechci, kdoví co by přišlo.
Na Avacomu mají tohle. Jenže už ji 4 roky nemají...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

Ja to obcas ze zvedavosti rozeberu a toho lepidla tam byva naliteho celkem dost, vyslovene ty baterie v tom plavou. Pokud je to zalite po cele delce, moc s tim hnout nejde.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#8 Příspěvek od josef_novak »

Ten "hrb" by mohl jít v koutu po obvodu odfrézovat a případně ty dvě 18650 vyměnit, víc si s tím asi stejně dělat nechtěl.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Kryt byva casto nalepeny na clankoch obojstrannou paskou. Ak je plocha dost velka, tak do drzi ako svina.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

Jak jsem už psal, v dělící rovině to nepovolí ani o 1 mm. Kdyby byly ty baterky zablemcaný, tak by to cca 30 mm od nich muselo aspoň trochu hejbat.
Zkusil jsem tu druhou baterku se čtyřčlánkem. Taky ani ťuk, zase se to ani nehne. Mám obavu, že to je zacvaklý do drážky se západkama jak na malůvce.
Přílohy
IMG_20210712_163835.jpg
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Je to mozne. A ked sa to este aj prilepi (v drazke aj o clanky)...

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#12 Příspěvek od jardafiala »

Je to jako na tý malůvce, nerozebiratelný spoj nafurt. Už jsem psal - brunátné násilí, nepoškodit elektroniku pokud tam nějaká je.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “