Resinové tiskárny

3D tiskárny

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
spacewolf
Příspěvky: 208
Registrován: 20 črc 2015, 02:00

Resinové tiskárny

#1 Příspěvek od spacewolf »

Doufám, že nebudu moc offtopic, ale jsou nějaké materiály (průvodce, videa, rady) pro resinové tiskárny? Zaznamenal jsem že jich je dost druhů a za různé ceny. Existuje nějaký průvodce resinovými tiskárnami? Co je nutné aby tiskárna měla, co už je zbytečná parádička co zdražuje tiskárnu apod...

Díky

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#2 Příspěvek od Peterseal »

V práci používam PRUSA SL1 a som spokojný. Čo konkrétne chceš vedieť?

Uživatelský avatar
spacewolf
Příspěvky: 208
Registrován: 20 črc 2015, 02:00

#3 Příspěvek od spacewolf »

Všechno co budeš ochotnej sdělit.

Své zkušenosti s tiskem na resinové 3D tiskárně.

Na co si dát pozor, co je dobré pořešit do začátku před tiskem, co očekávat od tisku od tiskárny takového nebo takového typu. Jak se o takovou tiskárnu starat. Které vylepší jsou nutná a která jsou jen marchrovinky co jen zdražují samotnou tiskárnu.

Co všechno chybí tiskárně co stojí 6K, co zase obsahuje navíc tiskárna co stojí 15K (je to jen větším tisknutelným obsahem) a co se používá v tiskárně co stojí 50K, že je tak drahá (má jinačí náplně, má pozlacené tištěné spoje nebo proč).

Uživatelský avatar
spacewolf
Příspěvky: 208
Registrován: 20 črc 2015, 02:00

#4 Příspěvek od spacewolf »

Fakt nikdo nic? To je ta technologie tak tajná? :twisted:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Youtube, mas?
Je tam toho plno.
Tahle metoda ma dost specificke vyuziti a je s tim takova hloupa prace, takze to moc lidi nepouziva.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Mám kámoše poblíž Týnce nad Labem co na resinovce tiskne už asi 2 roky modely starých měst pro muzea. Domečky velikosti tak poloviny krabičky zápalek. Je to proti plastoslintům mnohonásobně kvalitnější tisk, bohužel jen na malý věci. Navíc pomalej a drahý materiál. Můžu Ti dát na něj mobil do SZ.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „3D tisk“