DELL OptiPlex 755 - s jednym zdrojom nahodne, s druhym vobec

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

DELL OptiPlex 755 - s jednym zdrojom nahodne, s druhym vobec

#1 Příspěvek od rnbw »

Mam tu zahadny DELL OptiPlex 755. Opravil som ich uz stovky, ale toto som este nevidel.

Po pripojeni napajania svieti vypinac na oranzovo a ventilatory bezia naplno a nic to nerobi. Odpojim napajanie, pripojim a normalne sa rozbehne. Zdroj mam opraveny (elyty vymenene).

Aby som zistil, ci je problem v zdroji alebo v doske, skusal som prehadzovat zdroje:
1. Bezny ATX zdroj v zahadnom OptiPlexe: vzdy funguje. Clovek by povedal, ze problem je teda v zdroji, ale...
2. Zdroj z identickeho a plne funkcneho OptiPlexu - v zahadnom OptiPlexe nefunguje nikdy.
3. Zdroj zo zahadneho OptiPlexu - v identickom OptiPlexe funguje vzdy.

Takze problem je na doske zahadneho OptiPlexu. Asi nieco s POWER_GOOD. Na doske je pull-up 8K2 na 5V. Ked odpojim signal POWER_GOOD (vytiahnem sedy drot z ATX konektora), tak sa dobra doska vacsinou rozbehne. Zahadna sa nerozbehne nikdy.

Meral som aj PCI RESET# na pine A15 PCI slotu - myslel som, ze v tom mrtvom stave bude aktivny, ale nebol.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Hledej na tom mámoprkně švába, kterej hlídá napájecí napětí. Bude nejspíš marodnej ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“