ASUS F3Q nejde zapnout

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

ASUS F3Q nejde zapnout

#1 Příspěvek od soucek »

Mám tento notebook se základní deskou Hannah J MV-4. Problémem je nemožnost spuštění na AC nabíječku tak i na baterii, deska se chová úplně mrtvě. Stejnosměrné napětí +19V putuje dále za DC konektor jack až na dvojici MOSFETů TPC8107,pozice PJP9102 a 9103. Přes první tranzistor napětí +19V projde, ale přes druhý už nikoliv, ani po jeho výměně za jiný kus. Schéma se mi ještě nějak nepodařilo stáhnout, tak nevím, jestli se jedná o blokování startu kvůli nějaké chybě. Baterii CMOS jsem vyměnil za novou a také bez efektu.
Pivo lahvový....a půl je hotový.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Tieto FETy byvaju ovladane z IO nabijania baterie. Pohladaj ho a stiahni datasheet. Moze byt aj vadny - odpaleny.

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od kulikus »

Podobný problém.
ASUS A52D tlačítkem 'zapnu' tj. rozsvítí se LED vedle tlačítka, ale v nejlepším se jen roztočil ventilátor a krátce cd-rom. Tím to končí. Displej úplně zhasnutý. Po přidržení tlačítka POWER po 15 sekundách LED zhasne, ale po 3 sekundách zase rozsvítí. Už to je špatně.
Majitel ho provozoval jen z adaptéru, bez baterie. Jednou jsem to viděl naběhnout, a pak zase nic.
Naposledy upravil(a) kulikus dne 20 zář 2021, 09:03, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

To je problem uplne iny... Ak je tam Radeon, asi bude v prdeli.

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od kulikus »

"Procesor AMD Athlon II a grafická karta ATI Mobility Radeon HD5470 s 512MB DDR3 VRAM mají zásluhu na tom, že notebook ASUS A52DE nabízí ..."

Proč? Mají špatně ošetřené výstupy na externí monitor? Elektrostatika, upekl ho?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“