Smrskosleva - tatarka v akci.

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

Smrskosleva - tatarka v akci.

#1 Příspěvek od MiraSt »

Včerejší nákup v Kauflandu. Stejné zboží ale s nižším objemem. Cena stejná jako před..... (dvěma měsíci asi).
Přílohy
P8010015.JPG
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

"My to děláme proto, že to tak lidi podle průzkumů chtějí".
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#3 Příspěvek od passion »

To máš ako s pracími práškami. Možno tá nová je určená pre západný trh. Je chutnejšia, tak ti jej stačí na tanier menej.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#4 Příspěvek od MiraSt »

Zase přibylo vzduchu který je třeba převézt odněkud někam. Jako třeba brambůrky. Plný pytel vzduchu a trochu tovaru v dnu.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Ale je z volneho vybehu :D

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#6 Příspěvek od samec »

Síce menej, ale zato "z volného výběhu". A to sa oplatí. ;)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Děláte, jako byste si tohohle trendu za posledních cca 15 let vůbec nevšimli. Dělají to skoro všichni výrobci - místo litrovýho balení je na trhu za stejnou cenu jen 0,9l, místo půllitru jen 0,45, místo 650ml pixly je 625ml, balíček sušenek se tváří pořád stejně, ale pod stejnou cenovkou už není váha 150g, ale jen 135g ... Je to jen schovaný zdražování - za stejnou cenu prostě dostanete míň.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#8 Příspěvek od vicious »

Pri výbere potravín si často porovnávam cenu za kg, tá je jediná rozhodujúca.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Michal22 »

Vicious - no jo, ale pamatuješ si cenu za kg, která byla před třemi, pěti měsíci?
Já teda vůbec.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Kdo častějc nakupuje třeba i pro rodinu, ten si toho setsakrametsky rychle všimne. Jako malej kluk pamatuju, že Tatranka vážívala 60g - a stávala 3,40Kčs. Přešly léta, přešel Plyšák, čokoládovny a pekárny oplatek skoupily za babku zahraniční koncerny - a ejhle, máme tady Tatranku, vážící 43g a stojící minimálně desetikačku ... Oplatky "Opavia", když šly poprvé na trh, vážily v balíčku 200g. Kolik váží dneska? A kolik stojí? To samý prakticky veškerý cukrovinky a bonbóny. Nejdřív to v rámci Klausovo měnovejch reforem všecko cca 3x až 5x podražilo v 90. létech - něco následně zaniklo bez náhrady a co přežilo, za posledních 25 let sice taky ještě zdražovalo - ale už ne tolikrát, číselně to je dejme tomu celkově jen o 50-80% u každýho jednotlivýho obalu - ale ten obal za stejnou dobu ZHUBNUL minimálně o 30 a leckde až o 50% původní gramáže ... Ekonomicky se to nazejvá "skrytá inflace" nebo "skryté zdražování". Učuní se nová verze, barevnější obal, nařídí se masivní propaganda zdůrazňující novou, údajně lepší recepturu (a jedno v čem lepší, jestli v chuti, ekologičnosti nebo menší zdravotní závadnosti), samozřejmě se neopomene zdůraznit, že cena zůstala původní nebo se i o pár desetníků snížila - ale už se mlčí o tom, že až pomine zaváděcí období, naskočí samozřejmě zase zpátky nebo ještě vejš A HLAVNĚ SE ČUŠÍ O TOM, ŽE TO TOLIK VYCHVALOVANÝ NOVÝ BALENÍ JE O TŘETINU MENŠÍ NEŽ TO STARÝ ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#11 Příspěvek od danhard »

Já si pamatuju cenu i před 50-ti lety :lol:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od termit256 »

Tak si prepocitej kolik kg tatranek sis koupil za tehdejsi prumernou mzdu a kolik za dnesni.

No a tatarka, vzdyt je to vicemene jen rozmixovany olej s vodou a octem. Nikdy jsem moc nechapal proc tohle do sebe dobrovolne cpat. Myslim ze mirne snizeni konzumace takove smesi nikomu neuskodi :-)

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#13 Příspěvek od Pikofarad »

MiraSt píše:Včerejší nákup v Kauflandu
V Kauflandu nikoho neokradou :lol: jen doma zjistíte,že zboží ,které mělo být v akci,bylo účtováno plnou cenou.Počítá se s tím,že hodně lidí se stydí ozvat,mnozí na to ani nepříjdou.Mám ale takovou špatnou vlastnost,kontrolovat účet.A ejhle,párek vídeňský byl předražen o 34kč.Paní na info reptá, že je to párek bez sejra který je v akci a párek se sýrem je za plnou cenu.My nikoho nechceme okrást,jen občas dáme do regálu společně s akčním i zboží za plnou cenu.Kdo má slabší zrak nebo zapomněl brýle a je stydlivý,má smůlu.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Hubert_79 »

Jsme holt specifický trh, výrobci vždy sledují preference v tom kterém regionu. No a tak máme tohle, místo masa separát a třeba služby operátorů pomalu nejdražší v Evropě.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od hafca »

Včera Baumax, lepidlo na věšáku 39,-Kč a u kasy 79,-Kč. Na dotaz jak to, odpověď, že je jiné, ale vypadá téměř stejně. A visí na stejném věšáku bez ceny pod tím za 39,-.
A tatarka, teď jsem koukal na malou a tak se zmenšila ze 420g na 405g.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“