Utopeny fotoaparat Olympus SP-500UZ

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lipko
Příspěvky: 926
Registrován: 25 čer 2008, 02:00

Utopeny fotoaparat Olympus SP-500UZ

#1 Příspěvek od lipko »

Ahojte. Dcera sa mi vratila z vyletu a v batohu jej vytiekla flasa s vodou a samozrejme to schytal fotak. Doma som vybral baterky, rozobral, vysusil a vycistil izopropilom DPS, paskove vodice. Fotoaparat nabehol s tym, ze display na dalsi den zacal blbnut, vypinal sa (svietilo len podsvietenie) a fotoaparat uz nesiel zapnut. Potom som display vypol, vytiahol z konektoru a fotoaparat sa dal prepnut na zobrazenie v hladacikovom okne. Nasledne som objednal novy LCD, nakolko voda zatiekla medzi sklo a to som uz nedokazal vycistit. Po vymene LCD fotoaparat nabehol aj s LCD. Ked som ho skusal urobil som cca 4 fotky sa vypol a vypisal Error zoom. Pri pokuse o zapnutie pocut ako toci motor zoomu ale objektiv ostal bez pohybu. Na LCD uz nezobrazuje obraz ale len svieti podsvietenie. Ked odpojim LCD od DPS tak ide znova zapnut obraz cez hladacikove okno. Zoom vsak nefunguje. Zrejme ta voda narobila sarapatu aj v tom objektive. Ten som zatial nerozoberal. Ak ma niekto radu na co sa este zamerat budem vdacny.

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#2 Příspěvek od misocko »

nechcem Ti brat iluzie , ale skonci to vyhodenim fotaku
"utopenku" uz nerozchodis, bude blbnut viac a viac
ci uz mobil alebo fotak, proste to skoroduje, trocha vodneho kamena k tomu.
bohuzial

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Hubert_79 »

Vidím to též bledě, voda si najde skulinku všude a napáchá hodně škod. Vzhledem k tomu, že foťák je už letitý, tak bych to vyřešil nákupem obdobného někde na inzerátu za litr. Třeba tady máš následníka 510.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Připojuji se taky k těm, co radí neřešit. Osobně jsem problémy s objektivem zkoušel řešit několikrát, pouze jednou jsem byl úspěšný (foťák zapadený do písku na pláži, písek se dostal do ozubení, po vyčištění dál fungoval).
Ostatní pokusy dopadly neúspěšně.
Navíc, profi opravy se provádějí v podtlakové komoře, aby do optické soustavy nemohlo nic zapadnout - to asi doma nemáš.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#5 Příspěvek od MiraSt »

510 mám dva. Dobrý foťák, ale špatně ostří za šera. Jinak má spoustu funkcí které nevyužívám až na jednu. (!) Má timešift (časosběrné foto). Za tu cenu to jiné foťáky nemají. Do dvou let odejde zálohovací baterka a strašně blbě se mění.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Ak bola voda v objektive, tak ho treba rozobrat, skontrolovat a vycistit. Kazdy krok je dobre si odfotit a diely z jedneho kroku ukladat na jedno miesto - aby si to potom aj zlozil :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

lipko píše:Ahojte. Dcera sa mi vratila z vyletu a v batohu jej vytiekla flasa s vodou a samozrejme to schytal fotak. Doma som vybral baterky, rozobral, vysusil a vycistil izopropilom DPS, paskove vodice.
Zálohovou baterii jsi také vydělal?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

Viděl jsi někdy rozebraný zoomový ojektiv? Já ano. Ale jen rozebraný. Složený a funkční už nikdy. Dva motory (motorečky!!) a desítky převodů pro zoom a focus, pružinky, táhla, páky, clonky...... Navzájem zesynchronizované. Jen jsem tajně obdivoval číňana, který to skládá ve fabrice. Ten by to měl za 6 vteřin, jako Robikovu kostku.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Ano a dokonca som ho aj zlozil. A prekvapivo to potom aj fungovalo :D

Bol to maly fotak Casio, niekomu spadol s vysunutym objektivom a polovica sa zarazila dovnutra. Prekvapivo sa nic nezlomilo. Vybral som vsetko von, kladivom to vyrazil do spravnej polohy (inak to neslo), namontoval naspat a normalne to fungovalo.

Uživatelský avatar
lipko
Příspěvky: 926
Registrován: 25 čer 2008, 02:00

#10 Příspěvek od lipko »

Tu baterku som nemal vybratu.

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“