Výběr CB antény na nové auto

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

Výběr CB antény na nové auto

#1 Příspěvek od wlezley »

Zdravím. Rád bych si do auta instaloval CB-čko ale morálně se peru s vrtáním střechy a podobných zásahů, většího rozsahu. Poradíte někdo jaké jsou dnes možnosti? Kdysi před lety jsem měl magnet na střeše, ale to bych nerad. Jde o VW caddy, kde v zadní části je místo ale vrtání díry a instalaci na bok. Není možnost nalepit? zevnitř? na sklo? Nepotřebuji dálková spojení ale v koloně, hraničního přechodu atd. by se hodila. Něco jsem vygůglil ale nikde není s kolenem, ani pro tu boční montáž. Nebo se raději podívat po ručce s pentrekem? Blbě se v autě používá ale než rozvrtat auto a ve finále zápasit s vlákny nebo ŘJ :-(
Přílohy
2.jpg
1.jpg

Uživatelský avatar
jirys
Příspěvky: 330
Registrován: 02 zář 2009, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#2 Příspěvek od jirys »

Ja jsem pouzival antenu ktera se jmenovala " Triflex " dala se namontovat misto anteny orginal na radio . Ta antena nahrazovala i antenu pro radio sly s ni 3 kabely . Radio , Cb a telefon ...

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#3 Příspěvek od wlezley »

Ono je to tak, že na autě není anténa vůbec, rádio ji má, tuším v zrcátku.Ten "Triflex" by bylo jednoduché řešení, ale není kam osadit.

Uživatelský avatar
jirys
Příspěvky: 330
Registrován: 02 zář 2009, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#4 Příspěvek od jirys »

Tak potom jedine magnetku nebo na zpetne zrcatko venkovni , nekde jsem to tak videl .

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Jestli máš hagusy, tak ubastli držák na hagus, kabel protáhneš pod těsněním dveří.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#6 Příspěvek od DedVseved »

Když na tu anténu připojíš 3-4 metrový kabel se dvěma konektory, tak ten 2dB zisk okamžitě ztratíš.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“