Video kabel k endoskopu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

Video kabel k endoskopu

#1 Příspěvek od Nakadah »

Zkusím jestli mi někdo neporadí. Bratr, MVDr., dostal endoskop Pentax EPK-100p. To už tak u přístrojů z humánní medicíny je, že pak skončí ve veterinární medicíně.

No, snažíme se ho připojit na LCD monitor. Vzadu jsou výstupy RGB (9pin), 2x něco s názvem Y/C a pak jeden BNC koax konektor jako Composite.

Zkusil sem udělat redukci 9pin - 15pin (VGA D-SUB) podle schématu co sem našel Obrázek
No nefunguje. Pak sem koupil hotový 9 - 15 pin kabel (CGA/VGA), taky nic. Monitor nemá signál.

Origo kabel Pentax OS-A25 máme problém sehnat, o peníze by tady ani tak nešlo. Neuměl by někdo poradit třeba jestli by nešly použít ty další dva výstupy?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Kompozitny mozes dat do televizora (pouzit redukciu BNC na cinch). Alebo do PC cez TV kartu.
Y/C nie je S-video?

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#3 Příspěvek od ok1hga »

Nakadah píše:snažíme se ho připojit na LCD monitor. Vzadu jsou výstupy RGB (9pin), 2x něco s názvem Y/C a pak jeden BNC koax konektor jako Composite. . . . Neuměl by někdo poradit třeba jestli by nešly použít ty další dva výstupy?
ta škatule nemá CGA ani VGA výstup. Přímo do PC monitoru to pustit nejde.
Chtělo by to použít obyčejnou LED TV s video-vstupem,
nebo ještě lépe se SCART konektorem a vyrobit redukci z 9pin RGB na SCART . . .
najít zapojení toho 9pinRGB se mi nepodařilo najít, ale neměl by být problém jednotlivé signály dohledat osciloskopem . . .
Přílohy
pentax video processor epk-100p.jpg

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Nakadah »

LED TV malou zbytečnou bych tady měl. SCART nemá, ale compozitní video vstup ano. Čili z toho koaxu zkusit přímo napojit do toho vstup z TV?

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#5 Příspěvek od ok1hga »

Nakadah píše:Čili z toho koaxu zkusit přímo napojit do toho vstup z TV?
ano,
jen udělat kablík BNC -> Cinch . . .

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Nakadah »

Vyzkouším, díky moc. Koukám že třeba nějaké ATARI mělo 9pin kabel redukci na SCART do TV. Už je mi jasné o co jde.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Ten kabel OS-A25 ma na druhom konci 4x BNC (RGB a SYNC). Takyto vstup maju CRT video monitory. Na SCART by sa to malo dat pripojit.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Nakadah »

Zítra skočím do Hadexu pro BNC/Cinch redukci a propojím to cinch kabelem s TV. Jsem zvědav jestli to pojede.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#9 Příspěvek od xsc »

Určitě to v kompozitu pojede, ale přecijen to bude mít horší obraz, což je u endoskopu docela blbé. Takže lepší by to bylo v Y/C (s-video), ale ideální je to rozchodit v RGB režimu.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od Nakadah »

Našel jsem schéma z 9pin RGB na SCART, ale bůh suď jak má ten endoskop zapojené piny na tom dsub konektoru.

http://eab.abime.net/attachment.php?att ... 1508803943

Vyzkoušíme ten composite a uvidíme. Když se podaří sehnat nějakou LED TV se SCARTem, tak bych mohl vyzkoušet i ten Y/C výstup. Ještě se mrknu co to vlastně má za konektory, asi nějaká miniDIN či co.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#11 Příspěvek od ok1hga »

Nakadah píše:bych mohl vyzkoušet i ten Y/C výstup. Ještě se mrknu co to vlastně má za konektory, asi nějaká miniDIN či co.
S-Video

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

A dva su preto, lebo jednym mozes pripojit monitor a druhym tlaciaren.

Raz som taku tlaciaren opravoval - na termopapier tlacila obraz z video vstupu.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#13 Příspěvek od Nakadah »

Díky pánové. S-video miniDIN 4p kabel mám doma, jen koupím redukci S-video/SCART. Teď jsem koukal že ta LCD televize má opravdu vzadu SCART takže asi vyřešeno. Pak ještě napíšu jestli to funguje či ne.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Malo by to ist, obraz bude lepsi ako cez kompozitny vystup. Cez RGB by bol najlepsi.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#15 Příspěvek od Nakadah »

Tak S-video i kompozitní výstup jedou na TV. Akorát S-video přes SCART redukci má nějaké barevné moaré na hranách. Kompozitní signál je čistý. Rozlišení je z obou +- stejné, není vidět nějaký výrazný rozdíl v kvalitě.

Ještě jednou díky všem za rady.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“