Philips 47PFL6007K/12 konektor

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Philips 47PFL6007K/12 konektor

#1 Příspěvek od otakarv »

Zdravím všechny přítomné a prosím o radu. Neteř mi tu dovezla tento nefunkční televizor. Zatím jej odkrytovávám ale narazil jsem na menší problém. Pod malým krytem na hlavním zadním krytu je konektor pro páskový vodič, je dost titěrný. Když jsem se jej snažil odklopit aby se uvolnil pásek tak to nešlo (možná to jde ale nechci použít větší sílu abych jej nezlikvidoval). Tak jsem zkusil pásek vytáhnout což se podařilo ale nyní nevím zda jej dám nazpět když se mi případně TV podaří opravit.
Proto se obracím na zkušenější odborníky pro radu. Předem všem děkuji.
Přílohy
Otvor pro přístup ke konektoru
Otvor pro přístup ke konektoru
Konektor zboku
Konektor zboku
Konektor
Konektor

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

jen pro info - odklapi se ta cerna cast, ta seda je pevna. Nektere konektory jsou "opacne" - kabel se strka z opacne strany nez je zaklopka

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

A když už máš kabel venku, mělo by to jít vyklopit celkem lehce. V tomto případě je kabel skutečně jen zasunutý, tak to jde násilím vytáhnout, sofistikovanější konektory mají ještě zámky, aby kabel vytáhnout nešel, tam hrozí při tahání zničení kabelu nebo konektoru. A neodpustím si pochvalu za kvalitní fotky, kéž by takhle fotil každý.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od otakarv »

keemo, tisíceré díky, toto by mě v životě nenapadlo. Já jak jsem psal jsem se snažil odklopit tu část ze strany pásku, no ještě že jsem se zeptal. Ještě jednou díky moc.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od otakarv »

Zaky, děkuji za pochvalu. Nejdříve jsem se na ten konektor chtěl podívat mikroskopem ale nechtělo se mi včera jej vytahovat + napojovat monitor tak dneka ráno při kávě mě napadlo vyfotit jej mobilem s MAKREM a upravit velikost abych je sem mohl upnout.
O těch větších konektorech co pásky mají zámky vím.

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#6 Příspěvek od Ivan_01 »

Tento konektor slúži na pripojenie podsvietenia Ambilight, tak ak by si ho aj nepripojil, TV pôjde aj bez neho.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od otakarv »

Jj, právě jsem to zjistil že je to pro tento účel. Mám tu však ještě dva konektory nad kterými maturuji, sice zatím je odpojovat nebudu ale přece bych rád věděl jakým způsobem je odpojit. Viz příloha.
Přílohy
IMG_20210825_183355 – kopie.jpg

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Tak to jsou LVDS kabely pro tu 3D TV. Všechny jsou upevněné stejným způsobem, ale tyto mají i zámky.

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#9 Příspěvek od JoDiK »

otakarv píše:Mám tu však ještě dva konektory...jakým způsobem je odpojit
Vypadá to jako konektor s pojistkou - to je to tmavě šedé - mělo by to jít vykývat dle šipek a pak za ten černý pásek vytáhnout plochý kabel
Přílohy
kon.jpg

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od otakarv »

Už jsem zprvu na ně zatlačoval a pokoušel se kabely vytáhnout ale nedařilo se, asi jsem na některý nezatlačil úplně, nyní jsem to zkusil povytáhnout, to nešlo tak jsem na ně znovu zatlačil a kabel šel pomalu ven. Mockrát díky.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“