Montáž trysky

3D tiskárny

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

Montáž trysky

#1 Příspěvek od termit256 »

Tušíte někdo proč má být mazi hlavou trysky a heatblockem mezera? Obrazek je z Prusovych stranek kde to nijak nerozvadi.
Přílohy
try.JPG

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#2 Příspěvek od matahari »

Snad kvůli tepelné roztažnosti?

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#3 Příspěvek od dobrman »

Já bych spíš řekl, že je to, abys měl jistotu (rezervu), že to máš dotažený na doraz
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

To je přece jednoduchý, když ji našroubuješ nadoraz, tak nemůžeš natočit kostku s topným tělískem do správný polohy. Těsnit musí do sebe tryska a Heatbreak, na druhým obrázku ta zelená šipka. Pokud netěsní, tavenina teče závitem kostky ven.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#5 Příspěvek od dj_Paul »

tryska musí být dotažená k heatbreakeru, proto je tam vůle aby jsi měl jistotu že je dotažená

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jezevec »

A taky ten krček významně snižuje přenos tepla k chladiči.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

Mi jde o tu mezeru vyznacenou zelenym Hckem na pravem obrazku (modra sipka) aby bylo jasno. Prusa psal neco o 0,5mm. Na jistotu dotazeni heatbreaku to nema vliv, ten je prece pruchozi - nema zadne osazeni. Polohu kostky seridim mnohem jednodusej pootocenim chladice nez trefovanim do spravne polohy zatahovanim trysky k heatbreaku.
Přílohy
try_583.jpg

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jezevec »

Jestli je mezi kostkou a tryskou 0,5 nebo 1mm je fuk, důležité je, aby uvnitř kostky ta mezera nebyla, důvod už psali přede mnou.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Asi to zopakuji. Ta modrá šipka ukazuje na potřebnou mezeru proto, abys to neměl dotažené na doraz na tu kostku bez té mezery, protože bys nemohl logicky mít dotaženo na ten kus nad tím a vznikla by tam potom mezera pro únik materiálu přes závit.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

termit256 píše:Mi jde o tu mezeru vyznacenou zelenym Hckem na pravem obrazku (modra sipka) aby bylo jasno.
Aby bylo jasno, pokud to nebudeš mít jako na druhým obrázku, tak ti bude z míst označených na prvním obrázku levejma šipkama slintat tavenina. A po schladnutí po tisku ta hrča v mezeře mezi tryskou a Heatbreakem při dalším tisku přicpe cestu filamentu a než se zase roztaví, začne se protáčet zubatice. :lol:
Stejnej problém vzniká u teflonem vypouzdřenýho Heatbreaku, pokud trysku příliš utáhneš a teflon se v kontaktu s tryskou stáhne a zmenší se otvor pro filament.
A propo, jak dlouho máš tiskárnu, že se ptáš na tuto poměrně zásadní věc? A to jsem si myslel, že máš a víš fšecko. :mrgreen:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od termit256 »

Ta mezera mezi tryskou a heatbreakem je naprosto jasna, samozrejme ze tam zadna nesmi byt, tu vubec neresim. Neni mi jasne proc Prusa upozornuje, ze nesmi byt tryska v heatblocku zasroubovana na doraz, ale musi tam byt ta mezera. S dotazenim trysky k heatbreaku to nema vubec nic spolecneho. Psal nejakou zminku o spravnem sireni tepla v trysce, ale dal to nebylo nijak rozvedeno. Tiskarnu mam dlouho a vzdycky jsem to dotahoval na doraz, proto se ptam, co by mi ta mezera mela prinest.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#12 Příspěvek od dj_Paul »

jistotu, že je tryska dotažená k heatbreakeru, jinak nic

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#13 Příspěvek od dobrman »

termit256 píše:...... Psal nejakou zminku o spravnem sireni tepla v trysce, ale dal to nebylo nijak rozvedeno......
Že by, pokud má tryska mezeru mezi topným blokem, nepřenáší se tolik tepla do její špičky, než když má s ním kontakt celou plochou hlavy .....

nemůžu to tvrdit, tiskárnu nemám, ale snad by to tak mohlo být....
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od termit256 »

dj_Paul píše:jistotu, že je tryska dotažená k heatbreakeru, jinak nic
To mate tak malou prostorovou predstavivost? S dotazenim trysky k heatbreaku tohle nema vubec nic spolecneho. Vem si matku a zkus si do ni z kazde strany zasroubovat sroubek. je uplne jedno jestli bude jeden z nich dotazeny k matce nadoraz nebo ne. Ja uz nevim jak to napsat. Mam udelat video dotahovani sroubku do diry? :-)

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od jezevec »

V tomto případě má. Pokud trysku dotáhneš nafest ke kostce a z druhé strany dotáhneš heatbreak, tak vlivem teplotní dilatace se může vytvořit uvnitř spára, kterou přes závit může pronikat tavenina ven.

Odpovědět

Zpět na „3D tisk“