NanoCAD 5.0

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

NanoCAD 5.0

#1 Příspěvek od Celeron »

Vážení, používáte prosím někdo tenhle free "Autocad"? Po tom, co začal být DraftSight placenej jsem hledal něco podobnýho na občasný použití a tohle vypadá celkem dobře a hlavně podobně. Otázka je, z kterýho nejvyššího Autocadu to umí přečíst DWG. Není k tomu náhodou soubor český lokace?
Díky!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#2 Příspěvek od Yarda1 »

Zkus se zeptat třeba i tady:
https://www.cadforum.cz/cz/
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#3 Příspěvek od petrfilipi »

DraftSight je teď sice placený, ale starší verzi je možné nainstalovat a provozovat - jen je nutné změnit oprávnění nad některými položkami v registrech. Program samotný je pak nemůže změnit a je vyhráno - viz třeba zde.
Já jsem si na DS zvykl, má velmi podobné ovládání jako AutoCAD a naprosto mi pro mé mikrovýkresy stačí.
A pak existuje free nástroj Autodesku s názvem DWG True view. Ten, myslím, umožňuje konverzi jednotlivých verzí.

PF

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

O tomhle vím, odzkoušeno na verzi 2015 bez úspěchu. Ale vím o člověku, kterýmu chodí 2012 nebo 2013. Bohužel mám jen tu 2015. 2018 prý nejde na beton.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od petrfilipi »

2018x64 i 2019x?? jede bez problémů-osobně vyzkoušeno.

PF

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Zajímavý, v tom odkazu, co jsi dával to taky píšou, 2018 a vejš nejde poléčit, hlavně pod W10.
Zkusil jsem před chvílí 2015 na starý plečce Core Duo s XP a maká. Ten co nejde na W7/32 zkusím přeinstalovat a znova poléčit, možná že jsem něco na jaře udělal blbě.
Díky za tipy. Ten NanoCAD je taky alternativa, vypadá téměř stejně jako Draft.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#7 Příspěvek od petrfilipi »

Ono to není takové klasické léčení - prostě nedovolíš programu změnit hodnotu v registru.

PF

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

Jestli ten soft chces ukrast, tak je snad jedno jestli tak ucinis u nejakeho smeckoveho softu, nebo dospeleho CADu.

Vselijakych hobby CADu se vyvaruj. Kdysi jsem jeden takovy pouzival a mel koupeny. Vyrobce ho prestal vyvijet, nejde tedy ani nainstalovat (aktivovat). Crack se na takove softy shani extremne spatne, nejde nainstalovat na nove OS, konverze vykresu dopadaji obcas dost podivne, i kdyz uklada v dxf, soucasne CADy hlasi ze jsou soubory poskozeny (zjevne nedodrzuje uplne korektne vsechny konvence formatu) apod. Kdyz potrebujes po desitkach let otevrit nejaky vykres nebo jeho historickou verzi, mas problem.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

Ale já nechci nic krást, ten NanoCad je za registraci, proto se na něj ptám, jestli s ním někdo nedělá a jaký jsou s ním zkušenosti.
Starý výrobáky mám samozřelmě vytištěný, to je nejspolehlivější archivace pokud nevyhóříš.
Ty konvence DWG a DXF nedodržuje ani Autodesk ani Dassault a další už vůbec ne, každej novej rok je zpětně nekompatibilní. Někteří aspoň mají konverze, jiní na to kašlou. Zrovna nedávno kámoš, co externě maluje pro Swell v Hořicích nadával kvůli nekompatibilitě u Catia, co si musel koupit za cenu lepšího osobáku.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od termit256 »

Ja narazel na to, jak zde nekdo radil zprovoznit soft jakymsi stouranim v registrech.
Papirove vykresy jiste prectes i po letech (jestli je najdes), ne uz tak vyrobni stroje. Pro ty je budes muset nakreslit znova.

Catiu nepouzivam, ale v Autodesk Inventoru bez problemu otevru vykresy snad 15-20let stare. Modely vytvorene v letosni verzi ve starsich neotevru, ale to se da pochopit.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

Tak si říkám, jak je bezpečný v dnešní době ten Nanocad používat. Viz země původu a že je zadara mě trochu dráždí, aby časem nebylo nějaký překvápko. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Habesan »

Na druhou stranu, dnes je technika na takové úrovni, že ti mohou zamořit počítač, aniž bys pro to musel cokoliv udělat.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Software“