Radio RCL je Blaník

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

Radio RCL je Blaník

#1 Příspěvek od dvorak »

Všiml jsem si, že RCL 101.4 (Liberec) spolkl Blaník, stejně jako před časem naše východočeské Radio OK.

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Mikras »

Hele, a šlo by to napsat česky? Nějak jsem z Tvého sdělení nepochopil, kdo si na kom pochutnal. Vzhledem k neznalosti rodu RCL nedokážu rozlišit, jestli RCL spolklo Blaník, nebo bylo Blaníkem spolknuto, stejně jako vč. Radio OK.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

Česky to je, i když je to nejednoznačné.
Řešení je třeba napsat " x byl spolknut ypsilonem".

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Znamená to, že Radio Contact Liberec bylo sežráno Blaníkem, stejně, jako před časem zmizelo z éteru Rádio OK a je tam místo něj taky Blaník.
Za chvíli bude Blaník stanice doslova celoplošná.
Ale pořád lepší, než kdyby zůstal na těch frekvencích jen šum.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#5 Příspěvek od keemo »

V ostrave skoncil v eteru helax, uz vysila jen po netu a taky je misto nej tohle... Ale asi je mi to min protivne nez raaaaaaadioooo (impuls)

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#6 Příspěvek od Kremik »

To rádio na B, co je nám vnuceno místo původní stanice, naprosto nesnáším. Tak moc nesnáším, že ani nevyslovím jeho název, ani ho nenapíšu, a rozhodně ho neposlouchám.
Koukám, že i jinde mají s tím zesmoleným 🤐 problém. To ještě nikdy nebylo, že bych nesnášel rozhlasovou stanici.
Pak je ještě jedna kapitola, ta už mě tedy neirituje, jen pro mě neexistuje. Stanice, která se rozhodla vysílat mono. Jako by to byl jen šum.

Zasr anec je na seznamu nepublikovatelných slov? 8O To by mě nenapadlo.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#7 Příspěvek od dvorak »

Díky, Jardo. Líp bych to neřekl.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#8 Příspěvek od ZVUK2000 »

Ale podle názvu vlákna je to jasné.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Kremik píše:...
Pak je ještě jedna kapitola, ta už mě tedy neirituje, jen pro mě neexistuje. Stanice, která se rozhodla vysílat mono. Jako by to byl jen šum.
....
Bohužel podobně jako TV H0vn@ zrovna tuhle stanici uslyšíš hrát v největším počtu veřejně přístupnejch míst, kde se ještě zmůžou na poplatky vyděračům za veřejně pouštěný ráááádyjo - právě proto, že hraje jako starý "á-emko" na středních nebo dlouhejch vlnách jen monofonně, neztrácí jejich přenos srozumitelnost a rozlišení potřebný pro "dobrej dojem ze zvukový kulisy" - s tím právě oni počítají. Jednak ušetří přenosovou kapacitu dálkovejch linek k vysílačům, protože posílají jen jeden signál, druhak na příjmový straně jim nehrozí ztráta informace tím, že by uživatel měl dál od sebe umístěný repra a tím všude mimo poslechovou osu ztrácel část zvukový informace kvůli tomu, že ve skutečným stereo-obrazu bude některej zdroj zvuku reprodukovanej jen ze vzdálenějšího repra. Prostě úmyslně degradovali relativně širokopásmovej a kvalitní FM stereopřenos na takovej, jako bejval na AM kvůli tomu, aby jim "doslova žádnej posluchač neutek před tím, jaký blivajzy budou šířit". A protože tak poskytujou relativně stabilní a stálou "kvalitu" poslechu, ti dotčení je rádi naladí, protože "mají určitou jistotu", že nebudou urážet koblihářskou většinu nějakým "rokenrólem", jak jsem se dověděl od jednoho z takovejch "veřejnejch reproducentů", když jsem se ho zeptal, proč ve svojí provozovně pouští zrovna tyhle verbální výkaly. Prostě serou na kvalitu, nahoněj to kvantitou ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Hubert_79 »

Všiml jsem si, že trafiku, co byla u nás u metra a patřila pod Relay spolkl Trafficon.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Lukas-Peca »

Relay patří pod francouzskou korporaci Lagardère, takže spolknutí v tomto případě není správný výraz. Lagardère ovládl prakticky všechny prodejny na nádražích SŽ, takže nic jiného než unifikované pečivo ze zmraženého polotovaru nebo hnusnou bagetu Ha*é si už nekoupíš.

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“