WIN11 ?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

WIN11 ?

#1 Příspěvek od markoni »

Panové proč to někomu vnucují když nemá o to zájem 8O ať jdou někam
https://www.microsoft.com/cs-cz/windows ... ealthcheck
Přílohy
WIN11.jpg

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#2 Příspěvek od josef_novak »

... abys tady měl co napsat :roll:

... za chvíli přispěchají pomlouvači desítek před sedmičkama a začnou pomlouvat jedenáctky před desítkama :D

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#3 Příspěvek od konosuke »

To se jmenuje obchodní marketing, což Ti nechodní nepotřebné
letáky do schránky ? na tom stoji svět. Kapitalistický, vynucené spotřeby :D
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

A o co jde? Kdo chce, ať si to instaluje. Nejhorší asi stejně budou ti, co se jim to zadaří a začnou zase pomlouvat ty se starým OS. Aspoň do doby první aktualizace jako vždycky.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od markoni »

Já to nechci ale přesto se tomu do budoucna neubráním to "co mi dá" to je sežere místo na HDD nic jiného :oops:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Knourani ja to nechci, ja to nechci slysim neustale uz od dob win3 :-)
Tak se podivej ty jatonechci v cem bys dnes pracoval :D
https://www.windows93.net/

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#7 Příspěvek od Ruprecht »

Tak jsou lidé, kteří okamžitě skáčou po každé novince a musí ji mít. A jsou lidé, kteří volí poněkud uvážlivější přístup "možná, až se to odladí"(podobnost s pícháním je čistě náhodná)
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

No, kdyby byli vsichni takovi "uvazlivejsi" a cekali az to nekdo jiny "odladi" tak dodnes splhame po stromech :-)

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#9 Příspěvek od ok1hga »

termit256 píše: . . . tak dodnes splhame po stromech :-)
a ty už je máš ?
. . . nebo sedíš na stromě ?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od termit256 »

Nemam, protoze kvuli tomu TPM budu muset nejspis reinstalovat system. Mam pomerne specificky SSD, takze to neni uplne snadne a jednoduche a na to ted nemam momentalne cas. Potrebuju ted aby mi comp fungoval. Navic pro muj system mi to jeste aktualizace ani nenabizi.
Naposledy upravil(a) termit256 dne 05 říj 2021, 20:21, celkem upraveno 1 x.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Nemá, on je odpírač. :lol:

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#12 Příspěvek od xsc »

Reinstalace kvůli TPM? Proč, to snad stačí jen povolit v BIOSu, pokud je k dispozici.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od termit256 »

Ono je to cele trochu vic komplikovane. Ja mam ten TPM integrovany v chipsetu, nevzpominam si ted jak se ta technologie presne jmenuje. Jenze abych ho povolil, musim prepnout bios do rezimu UEFI, jenze v tom mi zase nechtel bootovat SSD (mam model s 3D XPoint pametmi, je to uplne neco jineho nez bezne NAND pameti) a jeho radic ma taky nejspis nejaka sva specifika. Asi bych ho musel SSD prevest z MBR na GPT. Navic to cele jeste komplikuji dalsi dva HDD v RAIDu ktere taky nefungovaly uplne ve vsech rezimech a nejspis spousta dalsich veci ktere uz jsem zapomnel od doby kdy jsem to studoval. Jestli by tohle prezil system ve funkcnim stavu tezko rict, ale ted to urcite nemuzu riskovat. Navic jak jsem uz zminil, win mi ten prechod z nejakeho duvodu jeste nenabizi a nasilim tam neco roubovat jen proto abych zjistil ze k tomu MS mel opravdu nejaky duvod nechci.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Na datovych diskoch mozes nechat MBR. Ale zmena MBR->GPT na bootovacom disku nie je vo Windows podporovana. Windows sa musi preinstalovat - preto to nebootovalo (je uplne jedno, ci je to nejake specialne SSD alebo obycajne alebo obycajny disk). Existuju nejake neoficialne postupy, ale to robit jedine so zalohou.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#15 Příspěvek od termit256 »

Ja to zkousel kdyz jsem ten comp koupil, takze uz si to presne nepamatuju. Ale byl celkem problem zkombinovat aby fungovalo vsechno co jsem chtel. Je pravdepodobne ze by to slo i jinak, ale TPM mne tehdy netrapil, takze jsem to nainstaloval pri prvni funkcni konfiguraci.

S tim diskem byl problem, ze mi nechtel chodit s UEFI, nebo v kombinaci s nim nechodil ten RAID radic nebo neco jineho. Uz si to nepamatuju, je to doba. Ten disk je klasicka karta do PCIE, ne M.2, musel jsem upgradovat bios aby vubec fungoval, v prvnich verzich ho deska vubec nepodporovala a v biosu jsem ho vubec nevidel.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“