Reaktivace Windows 7

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

Reaktivace Windows 7

#1 Příspěvek od dvorak »

Před 5-ti lety jsem reinstaloval na mém NTB Windows 7 pomocí tkzv. čistých Windows, kde jsem zadal pro aktivaci kod z nálepky na NTB. Včera mi však vyskočila hláška, že do aktivace zbývá 30 dnů. Po opětovném zadání kodu z nálepky byly Windows znovu aktivovány. Znamená to, že se po pěti letech opětovně ozvou ?
Naposledy upravil(a) dvorak dne 15 říj 2021, 18:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#2 Příspěvek od xsc »

Ne, tohle normální není.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#3 Příspěvek od josef_novak »

Jak KMS funguje?

Služba aktivuje klienta na dobu 180 dní. Jakmile je stroj aktivován, pokouší se komunikovat s KMS každých 7 dní pro obnovení aktivace a opětovného nastavení čítače na 180 dní. Jestliže se stroj nemůže spojit s KMS, nadále se o to pokouší každé dvě hodiny, až do úspěšného spojení.

Pokud stroj není schopen obnovit komunikaci po dobu 180 dní. stane se nelicencovaným. Začne 30 denní lhůta po kterou je možno provést aktivaci a dojde k upozornění uživatele. Jestliže stroj není aktivován oproti KMS během 30 denní lhůty, přejde do módu snížené funkcionality, ve kterém zůstane až do doby spojení s KMS serverem nebo do změny způsobu aktivace např. pomocí MAK klíče a následné aktivaci.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Ako to suvisi s aktivaciou OEM Windows?

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#5 Příspěvek od xsc »

Jenže to je KMS, který máš někde v rámci své sítě. Tohle ale byla normální instalace ověřená u MS. To by ti každé Win7, které se 1/2 roku nespojí se světem, řvaly o novou aktivaci, což ale nedělají.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

rnbw píše:Ako to suvisi s aktivaciou OEM Windows?
Asi má dojem, že tam někdo právě zkoušel KMS. Tím si to mohl nechtě upravit.

Odpovědět

Zpět na „Software“