Ikony obrázků ve W10 - jak zobrazit "malý " obráze

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

Ikony obrázků ve W10 - jak zobrazit "malý " obráze

#1 Příspěvek od Milan »

Zápasím s počítačem, který mi v létě zkolaboval ( dle servisu prý zavirován).
Namísto mých W8.1 a Exploeru mi byly nainstalovány W10 a Edge. Že to po zapnutí nabíhá asi tak 10x pomaleji než s původním sw bych snad se zatnutými zuby zkousl . Vadí mi velmi to, že obrázky - fotky - které mám
v Obrázcích (hlavně rodina a stará rádia zevnitř před a po opravách) , když jsem si složku otevřel, pak fotky v jejích podsložkách byly ty hledané obrázky, jen zmenšené. Takže se dalo něco rychle najít. Teď jsou tam místo těch zmenšenin obrázků jen malé stejné ikonky ( nějaká modrá hora nebo co to má být) - v tom se nedá najít nic bez procházení všeho. Počítač to teď otvírá ve Fotografie . Nepřišel jsem na způsob, jak to udělat, abych tam měl jako původně místo milionu stejných modrých ikonek miniatury těch obrázků a mohl s tím normálně pracovat -třeba tisknout vybrané ap .
Poradí někdo ? Díky za pomoc.

P.S. V oblasti PC jsem silný amatér a PC beru jako nástroj , takže nějaké složitější instalace bych těžko zvládal, spíš to ještě více domršil...
:) .

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Ve složce s fotkami klepneš kamkoli na bílou plochu pravým tl. myši a zvolíš zobrazit malé nebo střední ikony. Doufám, že je to tak v české verzi pojmenované, mám tu anglické windows.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

A tu aplikaciu Fotografie odinstaluj v nastaveniach.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#4 Příspěvek od jardafiala »

Zkusil bych nainstalovat třeba Xnwiew, ten to umí.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#5 Příspěvek od Achab »

Milan píše:...Počítač to teď otvírá ve Fotografie.
Původní Prohlížeč fotografií (Windows Photo Viewer) je ve WIN 10 deaktivovaný. Aktivovat lze pouze úpravou registru, návod například zde.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Na horní straně otevřený složky si najdi "Zobrazení" , na to klikni levým, vyber z nabídky "Velké ikony" nebo " Největší ikony" a máš po problémech.
Otevírací program vybereš kliknutím na obrázkovou ikonu pravým myšítkem, z rolety vybrat "Otevřít v programu:..." a před vlastním vybraným ještě kliknout na "Vždy používat zvolený (tento) program".o
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Achab píše:
Milan píše:...Poèítaè to teï otvírá ve Fotografie.
Pùvodní Prohlížeè fotografií (Windows Photo Viewer) je ve WIN 10 deaktivovaný. Aktivovat lze pouze úpravou registru, návod napøíklad zde.
Ked odstranis aplikaciu Fotografie, zacne ten Windows Photo Viewer fungovat.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#8 Příspěvek od Achab »

U mě bez úpravy registru nefungoval. Ale u verze WIN 10 z roku 2018, možná to změnili.

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

#9 Příspěvek od Milan »

Díky za rady, první jsem zkoušel ikony od Zaky - to tedy nefunguje, stále
se zobrazují pro všechny obrázky stejné ikony - modrá hora -, jen s různou velikostí. Budu holt zkoušet dále, doufám , že se s obrázky ještě shledám :) .
EKKAR - v podstatě to samé. Jiný program pro otevření si nevyberu, protože
v nabídce takový, který by místo modrých hor ukázal malé obrázky , tam nikde není .....
Bohužel netuším a nemám jak zjistit , co k otvírání složek s obrázky používaly ty původní W 8.1. - ale bylo to přímo v nich, nic jsem k tomu neměnil nebo neinstaloval.
Achab - to bude asi ono, ale je to pro mě moc komplikované a obávám se,
že bych skončil v servisu . A někde v poradně je toto :

Aplikace Windows Prohlížeč fotografií není součástí Windows 10, ale jestli jste upgradovali z Windows 7 nebo z Windows 8.1, můžete ji mít ještě nainstalovanou. Zjistíte to tak, že v Průzkumníku souborů stisknete a podržíte nějakou fotku (nebo na ni kliknete pravým tlačítkem) a vyberete Otevřít v programu. Pokud aplikace Windows Prohlížeč fotografií není v seznamu, nemůžete ji do systému Windows 10 nainstalovat.

Mně tam bohužel nezůstal .[/u]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Milan píše:Díky za rady,... .
EKKAR - v podstatě to samé. Jiný program pro otevření si nevyberu, protože
v nabídce takový, který by místo modrých hor ukázal malé obrázky , tam nikde není .....
Bohužel netuším a nemám jak zjistit , co k otvírání složek s obrázky používaly ty původní W 8.1. - ale bylo to přímo v nich, nic jsem k tomu neměnil nebo neinstaloval.
....[/u]
Zkus Microsoft Office - klidně nějaký starší, co ještě nejsou on.line, třeba 2013. V nich je "Picture manager", kterej používám pro základní zobrazení i já. Prostě nainstalíš balík Ofice a pak jen klikneš na ikonu obrázku PRAVÝM MYŠÍTKEM a vybereš "Otevřít v...".
V samotný složce to pak učuníš tak, jak jsem ti oprintovaůl ze svejch W8.1 - v otevřený složce nahoře klikneš na to "Zobrazení" a (první obrázek "print1" se šipkou) potom jen vybereš vhodnou velikost ikon (druhej obrázek "print2"), který se v daný složce budou zobrazovat. V každý složce to můžeš mít nastavený jinak ...
Přílohy
print2.jpg
print1.jpg
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

#11 Příspěvek od Milan »

Díky za tipy, Office tu mám jen nějaký "open" a tam to není, používám
Office zcela výjimečně.
Obávám se vzhledem k textu z poradny Microsoftu, že řešení nebude
jednoduché, jestli vůbec jaké , prohlížeč fotek z W10 to neumí a jiný /cizí program na prohlížení obrázků mi asi nenahradí automaticky všechny ( je jich několik tisíc) ikony/ modré hory obrázků jejich zmenšeninami - rúčo to tedy dělat nebudu .
A popisovat třeba 30 fotek z vnitřku jednoho rádia názvem, ze kterého poznám, co na té fotce asi tak je a odkud je pohled focen , je blbost a pro hledání v praxi nepoužitelné.
Takže díky, zkusím ještě příležitostně servis , jestli nebudou mít nějaký nápad, jak to vrátit do původní podoby prohlížení .

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#12 Příspěvek od vladodyno »


Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

#13 Příspěvek od Milan »

Uvedený postup je nefunkční - po otevření průzkumníka sice vidím
nápis uspořádat , ale není jej možno nijak otevřít , ani když mám označeny
nějaké položky - složky či obrázky.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#14 Příspěvek od dobrman »

IrfanView je free a umí taky náhled v miniaturách a spoustu dalších věcí
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Bernard »

Pokračuj dál a otevři složku s obrázky. Klikni pravým tlačítkem na volnou plochu, otevře se kontextové okno, klikni "Zobrazit". A v dalším okně si vyber velikost miniatúr.

Odpovědět

Zpět na „Software“