Topení radiátorem

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Topení radiátorem

#1 Příspěvek od markoni »

Potřebuji odsouhlasit jestli muže takové spojený použít bez dozoru ? díky
Přílohy
teplo.jpg

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Z fotky jde zase prd vidět.
Z čeho jsou ty stěny?
Ale pokud je to olejový radiátor, nebude na něm nic položené, tak by to snad mohlo být v pohodě.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Hubert_79 »

Já bych to tedy neriskoval. Neměl bych klid, kdybych odešel třeba na půl dne z domova a tohle tam bylo zapnuté.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od Hejnicek »

Osoba blizka to tak obcas ma, ale ja bych hlavne neveril tem spinackam.
Kdo vi co tam muze byt za smejd rele.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jezevec »

Tyhle spínačky jsou nejlevnější šmejd na trhu, spínat s nimi 2kW těleso a ještě bez dozoru bych si teda netroufl.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od workhard »

Tam není relé, jen mikrospínač pochybné kvality, je to tak na žárovku.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od markoni »

Tak jaké spínací a hodiny by jste mi doporučily?, já to nemám pro sebe ale pro bráchu si přitopit když přijde s odpolední směny tak aby si před tím dvě hodiny před tím se mu to zaplo, a ten ilustrační foto toho radiátoru jsem našel na netu protože se mi ten radiátor nechtěl fotit a pak tu fotku upravovat na potřebnou velikost díky

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

Pokud je to keramická dlažba a běžná minerální omítka, místnost zcela bez hořlavých předmětů, tak snad ano. Zahoření spínaček zadýmí sice prostor, může to být na přivolání hasičů sousedama, ale zplodin nebude tolik aby to někoho ohrozilo na zdraví.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#9 Příspěvek od Otkundes »

Kdysi jsem na pracovišti používal olejový radiátor. Měl provozní termostat i havarijní spínač pro případ přehřátí. V provozu celé dny i bez trvalé přítomnosti lidí. Co se těch spínaček týče, pokud se spečou kontakty mikrospínače, akorát bude radiátor trvale v provozu. A pokud se kontakty spálí, radiátor nebude hřát.
Akorát bych napřed zkontroloval stav svorek v zásuvce, zajistil aby v okolí spínaček nebylo nic hořlavého (záclony, závěsy) a poučil uživatele, aby radiátor nepřikrýval (třeba sušení ručníku a pod).
Nebál bych se toho.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#10 Příspěvek od mi-ro »

Zapomněl jsi na třetí variantu u spínaček. A sice přechodový odpor kontaktu nebo fastonů. A to je ta nejhorší a hodně pravděpodobná situace. Proudový zdroj daný příkonem radiátoru (10A) nevybaví jistič ani chránič. A hoří a hoří a čím víc zuhelnatí, tím víc hoří..
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#11 Příspěvek od Yarda1 »

Murphyho zákony označují širokou škálu různých rčení či epigramů týkající se chybovosti a lidského selhání. Základní formou všech těchto „zákonů schválnosti“ je tvrzení „Co se může pokazit, to se pokazí“, pojmenované po americkém leteckém inženýrovi Edwardu A. Murphym.
Podívej se, co se píše v návodech k použití.
Nenapadá mne, co by se tam mohlo pokazit tak, aby z toho vzniknul požár pokud dodržíš běžná opatření - třeba neházet přes to mokrej svetr, mít zásuvky a elektroinstalaci v takovém stavu, aby vydržely proudový odběr, nemít to poblíž hořlavých předmětů...
Ale na sto procent ti to asi nikdo nezaručí.
Zkus se na to zeptat v nějaké pojišťovně.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#12 Příspěvek od Hejnicek »

Pokazit by to mohla kombinace smejd spinacky+smejd termostat v radiatoru.
Na silovych komponentech klidne vyrazi Cinan udaj 16A, ale kdyz se z toho vysype par miniaturnich plisku, tak clovek zasne, ze se to mohlo dostat na trh.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

Tak takové zapojení bez dozoru nemůžeš nechat. Ale stačí tam vložit správnou předepsanou krabičku se spínacím relém do DIN na 16 A (např. pro bojler) a je to naprosto bez problémů. A o to ti asi jde. Ty spínací hodiny budou fungovat naprosto normálně jak kdyby spínaly jen tu slabou žárovku a vlastní spínání radiátoru budeš mít vyřešené přes to dimenzované a k tomu určené relé.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od jjilek »

Už jsem zažil olejový radiátor, ze kterého začal vytékat olej. A nebyl to čínský šmejd, ale výrobek z Blanska. Takže bych to neriskoval.

Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

#15 Příspěvek od patrikvarga »

Takto vypadajú tie sp. hodiny.
Přílohy
1b.png
1a.png

Odpovědět

Zpět na „Poradna“